Remix OS dostal Marshmallow a ovladače

Zpravodajství Software Remix OS dostal Marshmallow a ovladače

Remix OS, Android pro běžné počítače, dostal aktualizaci. Půl roku běžel na Androidu 5.1 Lollipop, až nyní, když je Nougat skoro za dveřmi, dostal aktualizaci na současný Marshmallow. To ale není všechno, přináší totiž lepší podporu pro grafické karty NVIDIA a AMD, běh na nich by tak měl být více plynulý a s méně problémy.

Kromě novinek v podpoře hardwaru se ale nových funkcí dočkalo i samotné uživatelské rozhraní, kde přibylo tlačítko na "optimalizaci velikosti okna aplikace". Po jeho stisknutí se velikost okna změní tak, aby se aplikace zobrazovala správně, tak jak ji vývojář navrhnul. Také se zlepšila práce s více okny.


Remix OS; Zdroj: The Verge

Pro instalaci aktualizace bude nutné stáhnout a přeinstalovat systém, Remix OS totiž zatím od běžného Androidu nedisponuje over-the-air updaty.

Ti, kteří by uvažovali o přechodu na Remix OS, případně jeho instalaci na počítače nenáročných uživatelů, také musí brát v potaz, že se nedávno Jide nedohodl s Googlem a jelikož Remix OS údajně může zavinit, že aplikace nebudou fungovat tak, jak by měly, Jide již nesmí do Remixu instalovat služby od Googlu, včetně obchodu Google Play. Uživatel je tak nucen služby od Google nainstalovat ručně.

Zdroj: The Verge


 

  Aktivity (1)

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 26. července 19:20
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.

Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru

 

 

Komentáře

Avatar
seejay.15.3
Redaktor
Avatar
seejay.15.3:

Nevím, měl jsem android v tabletu a prostě byl pomalej, hodně se sekal. Tuším, že to byla verze 4.0.4 ICS. Od té doby spíš Win a nebo IOS. Představa, že bych měl androida na pc je poněkud děsivá (díky zkušenosti). Možná chybuju, nevím.

Každopádně mě zde za to neukamenujte, ale od dob 4.0.4 fakt nevím co se změnilo a co ne.

 
Odpovědět  +1 26. července 19:50
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na seejay.15.3
Michal Vašíček:

Jde taky o to, jaká nadstavba tam běží či neběží. Já na OnePlus X mám Android 5.1 skoro bez úprav a jede to krásně. Na iOS či Win to ale fakt nemá.

Odpovědět 26. července 20:30
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Marian Benčat
Redaktor
Avatar
Marian Benčat:

Náhodou,. Android jede na 8jádru a 4GB ram už docela plynule.. jako občas se to zasekne, ale jinak paráda ;-)

 
Odpovědět  -2 26. července 20:35
Avatar
seejay.15.3
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Marian Benčat
seejay.15.3:

Michal Vašíček, Marian Benčat: Proto říkám, nevím jak je to teď teď. Koncepčně a rychlostí jsem spíše pro IOS a WP. Windows 10 mobile jede na lumii 630 se čtyřjádrem 1.8GHz a 512mb ram jako po másle. Jediný co mě nakopnulo k přechodu na IOS je absence aplikací jako Google chrome, Gmail atd. A pak poměrně zastarale pojatá aplikace mapy.cz, která má v současnosti polovinu funkcí toho co na Androidu.

 
Odpovědět 26. července 20:49
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Marian Benčat
Michal Vašíček:

Jo... A mě jede iOS na 1jádru a 256MB RAM taky plynule. :D

Odpovědět  +4 26. července 21:07
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
seejay.15.3
Redaktor
Avatar
seejay.15.3:

Tak ještě aby ne, že jo :D

 
Odpovědět 26. července 21:09
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.