Avatar
Erik Báča
Člen
Avatar
Erik Báča:27.3.2015 20:01

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Jsem v deváté třídě ZŠ a rozhoduji se kam na střední, už jsem odeslal přihlášky na dvě IT školy (www.sspbrno.cz, www.vassboskovice.cz).Zjišťoval jsem si různé informace a myslím, že první zmiňovaná škola v Brně bude asi kvalitnější, ale musel bych jít na internát (kam se mi moc nechce) a druhá zmiňovaná je asi o něco horší, ale mohl bych dojíždět. Tak se chci zeptat jestli si myslíte, že bych měl vybrat lepší školu, nebo jít na tu horší a více se věnovat samostudiu. Díky za odpověd.

Odpovědět 27.3.2015 20:01
Když mi dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Erik Báča
Daniel Vítek:27.3.2015 20:26

Ahoj, chodím na druhou zmíněnou (Vass boskovice). O Purkyňce jsem taky přemýšlel, chodil tam David Jančík, ale musel bych daleko dojíždět, což pro mě bylo nevýhodné.

Jinak se školou jsem více méně spokojený, předměty jako dějepis, chemie, etc. máme jen v prváku. Učíme se programování, v prvním pololetí algoritmizace a vývojové diagramy, v druhém pololetí začínáme s Visual Basicem. V druháku bude tvorba webových aplikací, víc nevím. Ve třeťáku se studium dělí na Konstrukce (grafika) a programování.

Líbí se mi přístup učitelů, náš učitel na programování se vším poradí, pomůže. Učitelka v Biologii prý chápe že jsme Ajťáci a že nám biologie na nic nebude, takže při zkoušení 2 nebo 3 otázky a hotovo.

Na začátku roku dostaneš přístup do MS Dreamsparku, takže máš většinu produktů od MS zdarma (Windows, Visual Studio, ...). Wifi je dostupná po celé škole, je tu hodně přístupových bodů, rychlost je tak akorát.

Obědy luxusní :D

Každopádně z pohledu začátečníka to moc nemůžu posoudit, já na školu nastupoval už s velkým množstvím znalostí, takže se občas stává, že když učitel něco neví tak ho doplním :D

Kdyby tě něco zajímalo tak klidně piš :)

Nahoru Odpovědět  +3 27.3.2015 20:26
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Michal Žůrek (misaz):27.3.2015 21:41

Vaše škola je až na detaily velmi podobná té naší.

Nahoru Odpovědět  ±0 27.3.2015 21:41
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Erik Báča
David Jančík:27.3.2015 22:06

Purkyňka nejlepší léta mého života. Nicméně s postupem času se vše na škole začalo zhoršovat, zejména připojení k internetu, které mě tam drželo od 5 ti od rána do 9 do večera, kdy jsem s paní vrátnou odemykal a zamykal celou školu.
Od střední nečekej, že se tam budeš učit něco nového, jelikož většina učitelů nemá čas a peníze na to, aby stále aktualizovala skripta.
Na Purkyňce jsou hlavně super učitelé a příjemný kolektiv, hodně jsem si tam s němi povídal a můžu říct, že tam je sranda a ti lidé okolo jsou fakt skvělý, alespoň tak si to pamatuji já. Nejlepší bylo asi to, že jsem po dobu studia mohl realizovat vlastní projekty a prezentovat je jako ročníkové a maturitní práce a v hodinách týkajících se této problematiky jsem se mohl rovněž věnovat práci. Jednou za čas jsem vyplnil písemku a opět pokračoval v práci při vypnutém okolním zvuku.

Co se týče internátu tak to je naopak totální hell. Byl jsem na Čichnové a je to banda idiotů, sorry jestli to někdo čtete, ale nepotkal jsem tam nikoho, kdo by byl trochu normální. Nebudu to zde rozebírat, jelikož bych akorát nabyl rozhořčení.

Pokud jsi však typ, který rád kouří a dělá bordel tak v tom případě, bych své názory jak u školy tak u internátu prohodil, to by se ti to asi líbilo spíše naopak.

Edit: Měl bych ještě dodat, že ohledně IT se na Purkyňce dozvíš docela dost, ač několik je toho výrazně zastaralého tak, později se budeš učit i nové věci, které neznáš nebo neumíš tak dobře. Ale zkrátka není to ve všem. Ale tuto školu za sebe mohu rozhodně doporučit. Mrzí mě jen to, že to trvalo krátké 4 roky. Protože jsem to tam opravdu miloval a velmi mi to schází :(

Pokud půjdeš na Purkyňku pozdravuj je ode mne, většina si mě tam snad ještě v dobrém pamatuje :)

Editováno 27.3.2015 22:17
Nahoru Odpovědět  +2 27.3.2015 22:06
Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.
Avatar
Odpovídá na David Jančík
Dominik Chrastek:28.3.2015 8:58

Byl jsem na intru na Čichnovce, jsem tam i na IT v posledním ročníku a co se týče tvého názoru na tamnější lidi, tak s tebou naporsto souhlasím :)

Nahoru Odpovědět 28.3.2015 8:58
Matematika: jednoduchá pravidla, složité následky.
Avatar
Erik Báča
Člen
Avatar
Erik Báča:28.3.2015 12:48

Všem díky za odpovědi.:)

Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:48
Když mi dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na David Jančík
Michael Škrášek:28.3.2015 13:25

Já se taky rozhodoval a byl jsem už přijat jak na Čichnu tak na Purkyňku, po tomto komentáři, potvrzený člověkem, který tam chodil, už mám vybráno :D

Nahoru Odpovědět 28.3.2015 13:25
I choose a lazy person to do a hard job. Because a lazy person will find an easy way to do it ... Bill Gates
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michael Škrášek
David Jančík:28.3.2015 13:28

V Brně je více internátů, jeden je hned vedle Purkyňky, jsou to vysokoškolské koleje, ale dá se tam jít i jako na internát, ale asi tam bude nával. Zkus se podívat ještě někde jinde. Případně to dělej jako já. Odcházej brzy ráno a vracej se pozdě večer zkrátka jen na přespání.

Nahoru Odpovědět 28.3.2015 13:28
Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.