Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

BlackBerry s Androidem a výsuvnou klávesnicí na videu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Už nějakou dobu na internetu kolují informace o chystaném chytrém telefonu Venice z dílen společnosti BlackBerry. Zajímavý je nejen systémem Android, který BlackBerry ještě nikdy ve svých telefonech nepoužilo, ale také výsuvnou hardwarovou klávesnicí. Jedná se o plnohodnotnou qwerty klávesnici, která se vysunuje zespodu telefonu. Bohužel vypadá, že jednotlivá tlačítka jsou příliš malá, aby se na ně dalo trefit větším prstem.

BlackBerry Venice BlackBerry Venice
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Oficiálně o chystaném telefonu není dostupných příliš informací, s jistotou víme jenom verzi Androidu (5.1 Lollipop), ostatní informace nejdou podloženy. Podle spekulací by ho měl pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 808 spolu s 3GB RAM. Fotoaparát by měl fotit s rozlišením 18MPx a podle obrázků ho budou doplňovat dvě přisvětlovací LEDky.

BlackBerry Venice

Přestože smartphone BlackBerry Venice ještě nebyl oficiálně představen, ani se nezačal prodávat, dostal se ke kanadskému prodejci mobilních telefonů Baka Mobile. Ten natočil krátké čtyř-minutové video, na kterém telefon ukazuje. Na video se můžete podívat níže.

Zdroje: Android Authority, The Verge
Zdroj všech použitých obrázků: Android Authority


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 19.9.2015 20:26
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Lupčík
Šéfredaktor
Avatar
Jan Lupčík:19.9.2015 20:39

Kdyby zmenšili displej o +/- 2 cm a o tuhle velikost zvětšili klávesnici, bylo by to myslím lepší a ničemu by to nevadilo. :)

Odpovědět  +2 19.9.2015 20:39
TruckersMP vývojář
Avatar
tribal.cz
Redaktor
Avatar
tribal.cz:21.9.2015 15:44

neviděl bych to jako nutné zlo, některé nokie s kompletní klávesnicí ji mají stejně velkou a dá se na tom psát hezky, jednu takovou mám v šuplíku a na psaní sem v životě neměl nic lepšího. Osobně se na tento model těším, pokud bude systém dobře odladěný výdrž bude stát za to tak moje Lenovo P70 zůstane jako pracovní a hmátnu po tomto kousku.

 
Odpovědět 21.9.2015 15:44
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Jan Lupčík
Michal Štěpánek:21.9.2015 21:29

Jestli je ta klávesnice řešená jako u předchozích modelů, tak bych to neviděl jako problém. BlackBerry měly vždycky toto udělané perfektně.

Odpovědět  +1 21.9.2015 21:29
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.