Diskuze: Kniha Mistrovství v jazyce assembler
V předchozím kvízu, Online test znalostí Assembler, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Člen
Zobrazeno 8 zpráv z 8.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí Assembler, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Knihu mám i když si myslím, že ti nepomůže. Veškeré příklady jsou v textu knihy, nebyla dodána s CD. Příklady jsou tam staršího data. Já se teď bavím 64 bitovým assemblerem používám EasyCode verze 2, umí veškeré instrukce po SSE3. Ve 32 bitech perfektní v 64 má ještě mouchy.
Ono tam je sice spousta příkladů, ale drtivou většinu z nich bys napsal i třeba v Cčku – použití Assembleru tam nemá žádnou přidanou hodnotu, vyjma toho, že uvidíš, jak se v něm programuje, na což nepotřebuješ těch příkladů tolik.
Mě jde spíš o tu deassemblaci, takže cilim spíš na to, jak ten klasický kód z vyššího jazyka pak po kompilaci vypadá.
Myslím, že ti to k ničemu nebude, napsat nějaký kód je jedna věc, pokud se podíváš jak byl zpracovaný kompilátorem včetně různých optimalizací, velmi těžce se budeš v tomto kódu orientovat. Jinak plně souhlasím s Martinem Drábem to co je v knize, je dávno překonané.
Překladače obvykle dovolují zapnout tzv. ASM listing – kromě binárky ti generují i výstup v Assembleru, kde se můžeš podívat, jak se co převedlo z vyššího jazyka.
Pro porozumění disassemblovaného kódu v zásadě musíš vědět, jak se volají funkce (předávání parametrů, volací konvence) a znát často používané instrukce. To je v základu všechno, pak už je to jen o přemýšlení a zvyku.
OK, takže pokud není potřeba celá kniha, tak je něco, co byste mi mohli doporučit za materiály ohledně Assembleru? Ať už to jsou online, či offline zdroje.
Koukni na můj web, je tam základní článek o assembleru, připravuji jeho
rozšíření o 64 bitové programování.
PZ
Zobrazeno 8 zpráv z 8.