Všechny chytit máš! Pokémon GO láká hráče i po 8 letech
Pokémon, všechny chytit máš! Tuto legendární znělku znají dospělí i děti po celém světě. Ostatně i pro spoustu z nás byl animovaný seriál Pokémon pevnou součástí víkendových rán. Protože jde však technika neustále dopředu a téměř nic jí neuteče, dostali i pokémoni v jednadvacátém století nový šmrnc v podobě hry s rozšířenou realitou.
Jací pokémoni jsou nejvzácnější? A jak hráči Pokémon GO ničí mapy?
Pokémon GO hraje přes 80 milionů uživatelů měsíčně
Už krátce po vydání Pokémon GO v roce 2016 bylo jasné, že se bude jednat o hit. Hra na principu rozšířené reality od společnosti Nintendo byla nejprve dostupná v USA a v Austrálii, nakonec se ale rozšířila do celého světa. V prvním týdnu po svém spuštění dokonce předběhla v počtu aktivních uživatelů i sociální síť X (tehdy Twitter) či Tinder. Ještě v roce 2016 pak získal Pokémon GO první místo v kategoriích Nejlepší mobilní hra a Nejlepší rodinná hra na The Game Awards.
Princip hry je přitom velmi jednoduchý, potřebuješ k ní pouze chytrý telefon. Poté, co si zvolíš postavu, se kolem tebe začnou objevovat pokémoni, které můžeš chytit díky takzvanému Pokéballu. Těch samozřejmě není neomezené množství, a tak musíš další získat navštěvováním speciálních míst, jimž se ve hře říká Pokéstopy. Ty bývají typicky na různých zajímavých místech či památkách.
A i když oblíbenost hry postupně s časem začala klesat, stále má své věrné příznivce, kterých je podle serveru The Gamer přes 80 milionů měsíčně. Mnoho z nich se navíc rovněž pravidelně účastní různých setkání a akcí. Na těch největších, jako je například Pokémon GO Fest 2024, jsou totiž často k dostání také pokémoni, které je jinak velmi obtížné chytit.
Vytvořit si hru zvládneš i ty, nauč se programovat v rekvalifikačním kurzu.
Nejvzácnější pokémoni
Počet dostupných pokémonů se postupně rozšiřuje. Zatímco v první generaci bylo dostupných jen 151 kusů, v dnešní 9. generaci jich můžeš ulovit i něco přes 1000.
Někteří pokémoni jsou přitom mnohem vzácnější než jiní, protože se objevují jen na konkrétních místech. Pokud tedy bydlíš třeba u vody, máš větší pravděpodobnost, že objevíš nějakého vodního tvora.
Většina hráčů se ale shoduje, že těchto několik pokémonů rozhodně patří do kategorie vzácných:
- Arctibax
- Armarouge
- Armored Mewtwo
- Azelf
- Baxcalibur
- Ceruledge
- CloneSaur
- Frigibax
- Galarian Articuno
- Ph.D. Pikachu
- Charcadet
- Kecleon
- Larvesta
- Melmetal
- Meltan
- Mesprit
- Mewtwo
- Noibat
- Noivern
- Palkia
- Relicanth
- Rotom
- Salazzle
- Uxie
- Volcarona
- Wild Unown
Některé z nich si můžeš prohlédnout v následujícím videu:
Hráči si pokémony mezi sebou i prodávají. Některé z nich najdeš třeba na eBay. Ti levnější tam stojí pár korun, dražší se ale mohou pohybovat i v řádech tisíců.
Zdroj: eBay
Zajímá tě svět technologií a chtěl by ses naučit programovat? Přihlas se do našeho akreditovaného rekvalifikačního kurzu a získej práci snů. Kromě bezkonkurenčního platu na tebe čeká také home office, flexibilita a mnoho dalších benefitů. Nakopni svou kariéru ještě dnes:
Mapaři se zlobí
Mnohé herní i zpravodajské servery před nedávnem informovaly o úsměvném incidentu, který se kolem Pokémon GO odehrál. Týkal se především dvou pokémonů Wigletta a Wugtria, jež lze ulovit pouze na plážích. Problém je, že ne každý má však poblíž svého bydliště pláž, a jet stovky kilometrů jen kvůli hře se všem opravdu nechce.
Vychytralí hráči proto přišli s elegantním řešením, které ale u veřejnosti vzbuzuje poměrně velké kontroverze – pláže si na mapě jednoduše vytvářejí sami. Hra totiž vychází z OpenStreetMap, což je online databáze, která je spravována otevřenou komunitou uživatelů. Jak informoval například server Tech Times, správci map nedávno přišli na spojitosti mezi nově vzniklými plážemi třeba na sportovních stadionech či v nákupních centrech a oblíbenou hrou.
A ačkoliv přidávání pláží na mapy asi nikdy nikomu vyloženě fyzicky neublíží, dokáže to minimálně naštvat. Například pro turisty, kteří danou oblast neznají, může být obklopení plážemi uprostřed pevniny velmi matoucí.
V každém případě je ale vidět, že tato netradiční hra lidi i po osmi letech své existence stále baví. Pokud tě zajímá, jak se pokémoni ve hře loví, koukni se na následující video:
Hledáš novou příležitost a kariérní cestu? Začni s programováním a získej skvělé peníze, flexibilní pracovní podmínky, home office a mnoho dalšího. Rekvalifikuj se v našem akreditovaném kurzu pro junior programátory WWW aplikací. Nauč se pracovat s moderními nástroji budoucnosti a vybírej si z nekonečného množství pracovních nabídek. Nikdy není pozdě začít:
Přečti si také: