Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!

Quadrax Neverending

Možná si někdo pamatuje hru Quadrax X, kterou jsem zde minule prezentoval. No, rok se s rokem sešel a je tu její pokračování, Quadrax Neverending. Proč je hra nazvána zrovna takto zjistíte snadno, když si přečtete sekci o hře na webu.

Už v předchozím článku jsem varoval potenciální hráče o tom, že hra Quadrax X je nesmírně obtížná. O jejím nástupci však můžu říct to, že pokud nejste v Quadraxu skutečně ostřílenými hráči, bude pro vás platit věta jednoho recenzenta desátého dílu, cit: Pokud vás naopak na nějaké krutopřísné hlavolamy neužije a k žádnému z Quadraxů jste předtím „nepřičuchli“, tak budete jen nechápavě kroutit hlavou nad tím, jak může dneska někdo považovat toto mučení za kvalitně strávený čas u počítačové hry.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V Quadraxu X jsem skutečně zašel, co se obtížnosti hry týká, hodně daleko. Nicméně v Quadraxu Neverending jsem pokročil mnohem dál a vytvořil tak složité hádanky, že procento lidí kteří jsou schopni je vyřešit je opravdu mizivé. Možná se to zdá divné, proč si úmyslně zužuji hráčskou základnu jen na nepatrný okruh nadprůměrně inteligentních jedinců, ale vzhledem k tomu, jak se vyvíjí současný herní trh (přístupnost her i pro úplné "blbce", jejich zjednodušování tak, že je může hrát i chovanec ústavu pro chorobomyslné po frontální lobotomi ap.), jsem se rozhodl jít opačnou stranou a tvořit hry pro lidi přemýšlivé a inteligentní. Úroveň obtížnosti QN je vskutku brutální a mnohým se může zdát, že jsou levely nedohratelné a že celá hra je z mé strany jen špatný vtip. Že je ovšem každý z levelů (pomocí logiky) řešitelný snadno zjistíte na stránce nejlepších výsledků hráčů, kam staří matadoři, kteří zvládli všechny předchozí Quadraxy, pravidelně uploadují svoje výsledky ze hry. (Počet kroků v levelu a čas nejlepšího řešení.)

Pokud ovšem nemáte s Quadraxem žádné zkušenosti, prosím nestahujte a nehrejte tuto hru. Byli byste jen zbytečně frustrováni, že nemůžete projít prvních pár levelů a to nehledě na to, jak vysoko si ceníte svoje IQ. ;-) Pokud si opravdu věříte, můžete nejprve zkusit už zmiňovaný Quadrax X (nebo některý ze starších dílů, všechny najdete i zde na ITnetwork) a teprve pokud zdoláte celý QX, můžete pomýšlet na QN. Beze srandy. QN totiž obtížností začíná tam, kde QX končí.

Nyní trochu k technické stránce hry. Celá je napsána v C++ a pro práce s grafikou využívá Direct3D. Z toho je jasné, že jde hru pouze pro PC a pouze pro Windows. ;-) Její požadavky na výkon grafické karty, vzhledem k tomu, že je to vizuálně 2D hra, se někomu můžou zdát až přemrštěné, ale hra běží prakticky ve 3D, v ortografické projekci. Používá též spoustu pixel shaderů pro simulaci denního cyklu či počasí a tak dokáže grafické kartě celkem dost zatopit a to především v rozlišení 1920x1080 a 60FPS.

Článeček zakončím prakticky stejně, jako jsem končil článek o QX, neboť v prípadě QN vše co bylo řečeno platí dvojnásob:

Na závěr je mojí povinností potencionální nezkušené hráče varovat. Quadrax Neverending je skutečně extrémně obtížná hra "ze staré školy" - přičemž její obtížnost vyplývá nikoli z nutnosti nějakých rychlých reakcí (není to žádná hopsačka) ale z nutnosti zapnout logické myšlení minimálně na 200 procent. Pokud jste nikdy žádný z předchozích dílů nehráli, máte v QN jen naprosto mizivou šanci dostat se byť jen přes pár prvních levelů úvodní epizody. Pokud si však opravdu věříte, nic vám nebrání si Quadrax Neverending stáhnout a vyzkoušet - ale nezapomeňte, já vás varoval! ;-)


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2016.

 

Všechny články v sekci
Online kurzy programování v C++ - Největší {C_A} e-learning
Článek pro vás napsal crusader
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!