Diskuze: Budúcnosť .NET a (nielen) desktopu
V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Tvůrce
Zobrazeno 20 zpráv z 20.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
C# už multiplatformní dávno je... Ověř si informace, 5 minut googli a ušetři nás takových threadu. Díky.
Myslíš Xamarin a Mono? Ja myslím priamo od Microsoftu.
.NET core je už dávno na githubu a upravuje se na multiplatformní.
Aha, a čo sa týka ASP.NET, dokáže používať všetky .NET knižnice?
Mne ide hlavne o to, že sa mi nepáči PHP vo všeobecnosti, avšak pri ASP.NET mi pripadá ťahanie z databázy ako klikačka...
Ďalšia vec čo ma trápi je to, že desktopová aplikácia má oveľa viac možností ako webová, avšak pri súčasnom trende mi príde učenie sa C# do hĺbky ako zbytočnosť. Viem, že je tu veľa (bývalých) C# - istov, preto by som rád počul vaše skúsenosti pri (prípadnom) prechode na web.
Kdyby .NET aplikace neměly mít budoucnost, Microsoft by do nich určitě neinvestoval tolik peněz a času a určitě by je asi tak masivně nerozvíjel. Desktopové aplikace tu budou když ne "furt", tak určitě ještě několik desetiletí, i když webové aplikace zažívají boom. Ale i tam v podobě ASP.NET se C# využije, takže ANO, má smysl se učit C# "do hloubky".
Ale aké konkrétne využitie do budúcnosti má desktop? Z toho čo som zistil tak rozsiahle databázové systémy, informačné systémy, zložitý software atď. Ako dlho tu ešte s nami vlastne budú?
Pokud se chceš učit programovat, tak nevidím důvod se neučit C#(do hloubky), pokud náhodou zaniknou dektop appky, tak furt máš mobilní aplikace(xamarin) a web(ASP.NET(MVC)).
Využití desktop aplikací je určitě veliké, minimálně ve firemním prostředí vychází desktopové řešení levněji než webové. Hodně se píše o tom, že budoucnost je cloud, ale ruku na srdce: firma se nemůže spolehnout na to, že internet bude fungovat bez jakéhokoliv výpadku a taky nebude spoléhat na zabezpečení svých dat nějakou cizí osobou, takže bude mít data vždy "u sebe" na nějakém firemním serveru. Takový server stojí dost peněz a aby na tom běžela webová aplikace, kterou by využívalo např. 200 uživatelů najednou, musí ten server být skutečně "nadupaný" a to, v přepočtu na peníze je "darda". Investice do 200 PC je menší než do takového serveru a tudíž je pro firmu desktopové řešení levnější.
Divil by ses kolik věcí běží v cloudu (konkrétně třeba na azuru).
Já netvrdím, že se to nevyužívá, jen mluvím (vlastně píšu) o tom, jak to máme my ve firmě. Nechceme svěřovat naše data někomu cizímu, nemůžeme si dovolit "nemít data" při případném výpadku sítě, který nemůžeme sami opravit. Cloudové řešení taky využíváme, ale jen u nás v naší síti...
Ještě jste zapomněli na WCF. V práci máme velkou webovou aplikaci, která běží na IIS jako WCF s klientem(html+JS, nověji už děláme v AngularJS frameworku). Všechna doménová logika a komunikace s DB se řeší v C#.
A ako vlastne fungujú cloudové aplikácie? Je to niečo medzi desktopom a web app, a je možné na tom pracovať aj offline, nie? Aká technológia (od .NET) sa na to vlastne používa?
Aplikace, které u nás běží "na cloudu" běží na tom serveru a na cílové stanice se posílají jen "obrazovky", tzn., že veškerý výpočetní výkon je soustředěn na tom serveru a stanice může být v podstatě jen "plečka"... Bez spojení pře síť to ale fungovat nemůže.
Ne, jsou to normální desktop aplikace, běží to přes citrix (více info je na www.citrix.com)
Zobrazeno 20 zpráv z 20.