Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Diskuze: C# ovládání Respberry Pi 3 z webové stránky

Aktivity (4)
Avatar
Adam Gajdečka:5. února 8:26

Ahoj,
chtěl bych ovládal Raspberry Pi 3 z webové stránky. Web chci hostovat na svém Windows Serveru, ne na Raspberry. Chtěl bych třeba z webu zapnout ledku.

Na Raspberry mám Win IoT. Jsem v tomto začátečník, takže nevím, jak to provést. Každopádně mám dynamickou IP adresu. Chápu, že mi Rasp. může poslat nějaká data do API webu, jenže jak komunikovat opačně?

Případně hoďte nějaké odkazy, klidně v angličtině. Díky

 
Odpovědět 5. února 8:26
Avatar
Odpovídá na Adam Gajdečka
Erik Šťastný:5. února 8:32

Opačně úplně stejně, Nějaké naslouchací straně na Raspberry se nevyhneš.

Pokud nechceš mít uživatelský web přímo v Raspberry, tak nemusíš, nicméně stejně tam budeš muset vytvořit alespoň nějaké web API nebo něco jiného co budeš vyvolávat z toho uživatelského webu hostovaného jinde.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 8:32
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Adam Gajdečka:5. února 8:39

jenže jak mám komunikovat "z venku" když raspberry je viditelné pouze v mé lokální síti. Nemůžu přistupovat k rasp. mimo lokální sít. Tak proto se ptám.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 8:39
Avatar
Odpovídá na Adam Gajdečka
Erik Šťastný:5. února 8:45

V tom případě budeš muset tu komunikaci nějak zařídit.

Předpokládám tedy, že Raspberry chceš ponechat tak aby bylo viditelné pouze na localu.

Pak budeš muset vytvořit něco co k němu ten přístup vytvoří, buď další server v lokální síti, který půjde vidět i z venku, nicméně 3 stanice kvůli jedné jednoduché aplikaci mi přijdou overkill. Nebo například udělat VPN z tvého Windows serveru a tvým localem.

Nevím jaký je důvod ponechávat Raspberry skryté, osobně bych to řešil tak, že bych Raspberry přístupnil z venku, ale umožnil k němu přístup pouze z tvého Windows serveru, kde si můžu udělat hezkou složitou aplikaci a ta bude volat pouze jednoduché API na Raspberry.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 8:45
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Adam Gajdečka:5. února 8:51

právě, že chci, aby bylo rasp. vidět z venku. Co mám nastavit na modemu? Já mám ten od UPC a za ním další svůj router. Tudíž nejprve musím nastavit ten UPC a potom ten druhý, předpokládám.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 8:51
Avatar
Odpovídá na Adam Gajdečka
Adam Gajdečka:5. února 9:21

zkusím si pohrát se směrováním portů. Potom napíšu. Možná to půjde.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 9:21
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Adam Gajdečka
Erik Šťastný:5. února 9:21

Aha :)

No vzhledem k tomu, že píšeš, že máš dynamickou adresu mám podezření jestli je vůbec veřejná, to je totiž prvotní základ.

Pak stačí v routeru přesměrovat správné porty na správnou IP. Tudiž hádám z prvního routeru na druhý a z druhého na Raspberry.

https://cs.wikipedia.org/…%C3%AD_portu

 
Nahoru Odpovědět 5. února 9:21
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Adam Gajdečka:5. února 9:37

zřejmě nemám. Oni za to chtějí 200 Kč měsíčně u UPC. Ovšem, mám doma chytré zásuvky a můžu je zapnout a vypnout přes internet. https://www.chytrevypinace.cz/…-S26-d68.htm

Jak to funguje? Chtěl bych to stejně udělat s Rasp. Zásuvku jsem jen připojil na WIFI a registroval si účet na té společnosti a funguje to.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 9:37
Avatar
Odpovídá na Adam Gajdečka
Erik Šťastný:5. února 9:49

No já mám u UPC statickou veřejnou IP v ceně internetu, zřejmě dost záleží na lokalitě no :)

Ještě máž možnost udělat tu VPN, záleží jak často se ti ta IP adresa mění, já měl roky zpátky někde dynamickou, ale měnila se tak sotva jednou za měsíc.

A u té zásuvky mají prd napsané jak to funguje, nicméně hádám, že to bude mít v sobě webserver na který se připojíš, tudiž bez veřejné IP to bude zase na prd.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 9:49
Avatar
Petr Jílek
Člen
Avatar
Petr Jílek:5. února 19:08

Tak přepokládám, že to lze realizovat. Něco podobnýho jsem už dělal a dokonce na Win IoT. Nicméně je potřeba komunikaci řídit z Rasberry směrem ven a počkat na odpověď. Akorát nevim jak na ten web.. nicméně já to dělal čistě serverem, který čeká na navázané připojení TCP z rasberry a do otevřeného streamu pak zašle odpověď.

 
Nahoru Odpovědět 5. února 19:08
Avatar
Odpovídá na Petr Jílek
Erik Šťastný:6. února 8:07

Jasně, to je samozřejmě možné řešení no, je to takové nešikovné, že při ztrátě spojení je ho třeba vždy otevřít ze strany Raspberry tj. být na jeho locale, nicméně v této situaci moc možností není no.

 
Nahoru Odpovědět 6. února 8:07
Avatar
Petr Jílek
Člen
Avatar
Petr Jílek:6. února 16:17

Tak je otázka co celá ta aplikace má dělat. Je server zdrojem dat pro Raspberry nebo je Raspberry zdrojem dat pro Server, který s tím dál pracuje?

Pokud je to první případ, tak by si komunikaci mělo určitě řídit Rasberry tak jako tak. V druhém případě bych uvažoval jaká četnost je pro sběr a zasílání dat potřeba a prostě bych to řešil automatickým odesláním dat např. každých 10 min. Případně trvale otevřením TCP spojením a obousměrnou komunikací s možností implementovat vlastní event systém. Navíc výpadek TCP se dá detekovat a případně znovu navázat.

 
Nahoru Odpovědět 6. února 16:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 12 zpráv z 12.