Avatar
Aleš
Člen
Avatar
Aleš:20.7.2016 21:33

Ahoj,
zkouším si nějaké základní ohledně MVC. Vytvářím uživatele pomocí Identity. Dále mám objekty (například žetony), kde každý uživatel může vlastnit různý počet žetonů, naopak každý žeton, může být vlastněn určitým počtem uživatelů. Tedy vztah M:N. Mám představu, že využiji rozšíření třídy IdentityUser, kde uživatel bude mít další atribut jako kolekci žetonů. Žeton pak atribut kolekci uživatelů (třída rozšiřujícíc IdentityUser). Snažil jsem se k tomuto něco najít na internetu, ale moc jsem toho nenašel. Chci se tedy zeptat, jestli se tento přístup využívá nebo nad tím celkově přemýšlím úplně špatně ?

V podstatě
public class ApplicationUser : IdentityUser {
.....
public virtual ICollection<Zeton>
..
}

A pak stejným způsobem v třídě
public class Zeton {
......
public virtual ICollection<Ap­plicationUser>
}

Otázka tedy zní spíš jestli vůbec uvažuju správným směrem, nebo se k tomu používá něco úplně jiného?

 
Odpovědět 20.7.2016 21:33
Avatar
Marian Benčat
Redaktor
Avatar
Marian Benčat:20.7.2016 22:32

jde to takhle a je to nejjednodušší způsob, aniž by si musel chápat 30 stran dokumentace okolo. Druhá možnost je implementovat si kompletně vlastní POCO objekty, třeba vlastního uživatele, který bude implementovat IUser<TKEy> jenže pak si musíš i implementovat vlastní repozitář (store), který ti implementuje IUserStore a tuny dalších interfacu..

Takže pokud nechceš znát Identity framework opravdu do hloubky, tak rozšiření IdentityUsera je to nejlehčí.

Nahoru Odpovědět 20.7.2016 22:32
In Smalltalk, everything is an object, In Clojure, everything is a list, In Javascript, everything is fucking mistake
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.