Diskuze: Junior .NET developer

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Junior .NET developer American English version English version

Aktivity (3)
Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
feardragon6:20.5.2015 13:18

Zdravím, zaujala ma jedna ponuka práce.
Jedná sa o Junior .NET Developera. Videl som podobné ponuky už viac krát. Firma nevyžaduje vysokú školu, čo by mi vyhovovalo a berie aj absolventov. Akurat končím strednu školu a o vysokej momentálne neuvažujem ale stredoškolske s maturitou je medzi minimálnimi požiadavkami čo by som mal spĺnať, jedná sa ešte k tomu o školu s technickým zameraním. Ďalej tam sú C# - základy, .NET - základy a znalosť anglickeho jazyka na úrovni mierne pokročili. Chcel by som sa spýtať či by bolo vlastne realne sa na takú pracovnú pozíciu dostať. Zaujímalo by ma či by som sa aj tu na stránke v návodoch sa dokazal naučiť tie požadovane C#,.NET základy. Neviem čo sa ale považuje za základy v praxi, ak v tom vlastne existuje nejaké objektívne mieritko. Znalosť anglickeho jazyka by pre mňa na úrovni mierne pokročili nebola problém, ale neviem čo sa presne vyžaduje. Pokiaľ by sa jednalo o text tak bez problémov, s hovorením by bol problém kedže nemám v hovorení prax. Osobne si ale myslím že sa tam hlavne jedna o text, kedže je to nejaká slovenska pobočka. Viem že asi sa to nedá z tak mála informácií určiť, všade to môže byt individualne. Moja otázka teda znie či by som sa mal šancu pripadne aj z tejto strany sa doučiť zaklady C ,.NET, pokiaľ by ten anglicky jazyk bol len na textovej urovny tak to by nebol problem, po anglicky dokážem prečítať články, pripadne by som sa iba doučil nejaké odborne termíny ale tam to nie je problém keď je prístup k prekladači. Ak to tak chápem tak junior net developer sa od začiatku zaúča priamo vo firme a neskor by sa stal plnohodnotným net developerom. Je to tam aj uvedená chuť učiť sa od skúsených developerov. Počítam aj s tým že na začiatku by ani plat nebol nejaký extra veľký čo si ale myslím že by sa neskor zmenilo, keby ma "zaučili". O C# som sa zaujímal už predtým a práve preto sa pýtam, nejaké známosti nemám ale predpokladám že pokiaľ si hodí nejaká firma ponuku práce na officálnu stránku s pracovnými ponukami tak sa tam dá aj bez nich dostať.

Editováno 20.5.2015 13:21
 
Odpovědět 20.5.2015 13:18
Avatar
Odpovídá na feardragon6
Michal Žůrek (misaz):20.5.2015 13:52

co já vím, tak za základy se v praxi považuje vysoká škola, ale jde to prý i bez ní.

Nahoru Odpovědět 20.5.2015 13:52
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek (misaz)
Jan Vargovský:20.5.2015 14:12

Jde to, ale když ti přijde na pracovní místo 5 žádostí, kde máš 4 s VŠ vzděláním a 1 se SŠ, tak koho asi vezmeš.

feardragon6 Ohledně angličtiny závisí, jestli je to jen místní firma a máš kolegy z Česka. Jestli ne, asi s nimi občas budeš muset komunikovat. Na pohovoru se tě můžou ptát i jakým způsobem se vyvíjí software, jaké návrhové vzory znáš, ... Nějak se mi to nechce rozepisovat, prostě pošli CV a uvidíš jestli zaujmeš.

Editováno 20.5.2015 14:13
 
Nahoru Odpovědět 20.5.2015 14:12
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na feardragon6
David Čápka:20.5.2015 14:48

Junior IMHO znamená, že to je pro absolventy. Na VŠ se o C# učí víceméně co je tady na ITnetwork. Pokud to zvládáš, tak na tu pozici máš. Samozřejmě se budeš muset naučit podrobněji s čím tam dělají atd., ale s tím oni většinou počítají. Nebál bych se do toho jít i bez VŠ, oni jí samozřejmě budou chtít, protože to je důkaz toho, že to umíš. Nicméně na pohovor se dostaneš stejně a když uvidí, že jsi se to naučil jinde, IMHO no problem.

Nahoru Odpovědět  +1 20.5.2015 14:48
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Gramli
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Gramli:21.5.2015 7:22

Já si vždycky myslel, že Junior programátor by měl mít alespoň 2 roky praxi? To znamená, že když napíší jen Junior developer, tak počítají s praxí ne?

Nahoru Odpovědět  ±0 21.5.2015 7:22
Kdo to říká ten to je...
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Gramli
tomasmanhal:21.5.2015 7:58

S praxí nepočítají. Počítají s tím, že máš teoretický základ. Počítají s tím, že tu praxi si odbudeš u nich a že po praxi nastoupíš jako plnohodnotný člen týmu.

Je to běžná věc. Vychovají si Tě od absolventa pro vlastní potřeby. Je to pro ně ideální, protože Ti snáze vštípí vlastní firemní postupy při práci a podobně :-) Ve zkušeném týmu pak takový absolvent roste hodně rychle a to firma potřebuje :-)

Nahoru Odpovědět  +2 21.5.2015 7:58
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Gramli
hanpari:21.5.2015 8:23

Vubec se neboj, lidi, co umi alespon neco, je nedostatek. Sveho casu jsme hledali experta na plasty a nakonec jsme byli radi, ze jsme nasli aspon experta na vybusniny. A nedelam si srandu. V it je situace pravdepodobne stejna.

 
Nahoru Odpovědět  +2 21.5.2015 8:23
Avatar
Odpovídá na hanpari
roman.kratochvil:21.5.2015 8:46

Ano je to tak, a přesto zaměstnavatelé, berou jenom supermany, kteří umějí úplně všechno a byl jsem svědkem toho, že po zkušebce se rozloučili s člověkem kvůli tomu, že údajně nekomunikuje - prostě blábol.

 
Nahoru Odpovědět  -1 21.5.2015 8:46
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na roman.kratochvil
tomasmanhal:21.5.2015 9:14

Zajímavá zkušenost...to budou podle mě jenom vyjímky. Od toho jsou různé testy a výběrová řízení s pohovory, často i o několika kolech aby vybrali nejvhodnějšího kandidáta :-) Pokud potřebovali supermana, tak upravili výběrové řízení pro supermana :-)

Doporučuju prostě na tyhle pohovory a testy chodit i přes to, že tam třeba taková šance na obsazení postu není. Nemáš co ztratit. Ta zkušenost s těmi řízeními je k nezaplacení a na každém dalším pohovoru už budeš napřed před ostatními, protože víš, do čeho jdeš.

Editováno 21.5.2015 9:17
Nahoru Odpovědět  +2 21.5.2015 9:14
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na roman.kratochvil
patrik.valkovic:21.5.2015 9:29

Osobně myslím že komunikativnost je celkem důležitá vlastnost. Mít říct co k tématu, nebát se zeptat, umět komunikovat v týmy...

Nahoru Odpovědět  +1 21.5.2015 9:29
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
hanpari:21.5.2015 9:41

S tím nemůžu než souhlasit. Kdybych byl mladý a měl spoustu času, přihlásím se na kdejaký konkurs. Ne nutně proto, abych tam zabodoval, ale abych si ověřil, co vlastně ti lidé po mně chtějí a co je zajímá.
Jedna věc jsou znalosti, které si vymyslí do inzerátu, a druhá, co si vlastně můžou dovolit. Práce ostatně není nikdy jen o znalostech, ale spíš o schopnosti se přizpůsobit, naučit se a splnit co se po mně chce.

Na vojně existovalo takové rčení: "Voják se stará, voják má!"

Básník tím chce říct, že když voják (zaměstnanec, student, kdokoliv) něco potřebuje, musí se o to postarat. Většinou lidé trpně čekají, až se jim všechno donese až pod nos. Také jsem byl takový :)

Základ úspěchu je holt nebát se obtěžovat lidi kolem sebe.

 
Nahoru Odpovědět  +3 21.5.2015 9:41
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na feardragon6
Luboš Satik Běhounek:21.5.2015 9:46

Ve spoustě firem je programátorů nedostatek, takže i když třeba v popisu byly 2 roky praxe, tak v reálu vzali i člověka, který ty dva roky neměl, pokud bylo vidět, že tomu rozumí.

Angličtiny se neboj, ve většině firem je to jen kvůli čtení dokumentace a na případné mluvení si zvykneš, pokud ti nedělá problém psaní v AJ.

Pokud máš strach z mluvení v AJ, tak pokud hraješ nějaké PC hry, tak si sežeň lidi z cizích zemí a hraj s nima a mluv na Teamspeaku anglicky :) .

Ono je spousta lídí, co mají IT VŠ, "praxi" a stejně je pro ně problém napsat složitější cyklus... :)

V menších firmách míň koukají na to, jakou máš školu nebo praxi a víc testují, co umíš, takže ze začátku zkoušej hlavně menší firmy (ale neboj se zkusit i nějakou větší).

EDIT: A jak píšou ostatní, hlavní je nebát se, pokud tě teď nevezmou, tak za rok se to může klidně změnit a pokud něco umíš, tak se nemusíš bát, že bys něco nesehnal :)

Editováno 21.5.2015 9:47
Nahoru Odpovědět  +1 21.5.2015 9:46
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
JMS
Člen
Avatar
Odpovídá na feardragon6
JMS:21.5.2015 10:19

Určitě to zkus, taky mám jen SŠ (teď studuji VŠ) a uviděl jsem podobnou nabídku na junior .NET developera. Neuměl jsem všechno, co požadovali (MSSQL, JS, HTML, CSS atd), ale dostal jsem hodně prostoru se to doučit, protože nemají "kde" brát lidi :-)
A jak už tu někdo psal, angličtinu budeš potřebovat jen ke čtení dokumentace, takže s tím bych si zatím moc hlavu nelámal, i když u nás ve firmě jsou třeba kurzy angličtiny :-)

 
Nahoru Odpovědět  +1 21.5.2015 10:19
Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
feardragon6:28.5.2015 21:26

Ahoj, ďakujem veľmi pekne za množstvo rád, boli veľmi užitočné, budem sa ich snažiť aj využiť. :)

 
Nahoru Odpovědět 28.5.2015 21:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 14 zpráv z 14.