IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Odpovídá na Kit
Luboš Běhounek Satik:7.2.2013 16:02

Kvalitní zadání jsem snad ještě neviděl, často ani zákazník pořádně sám neví, co chce.
A když se nějaký základní návrh dělá, tak je to většinou zhruba na úroveň důležitých tříd a jejich nejdůležitějších funkcí.

Některé problémy se podle mě při návrhu ani najít nedají, takže ti je testy neohlídají.
Např. jsme v předchozím zaměstnání ve hře řešili problém s fyzikou, kdy jsme využívali cizí fyzikální engine a nastal problém, že když se hráč přiblížil k domečku, tak ho to občas vystřelilo někam do vesmíru.
Ve hře je také možné do věcí kopat a nakonec jsme zjistili, že stačí dostatečně dlouho kopat do domečku a ten (i když je zafixovaný, takže se sám hýbat nemůže) se jakoby "nabije" energií a při kolizi ta obrovská energie hráče odmrští někam pryč.
I kdybych měl celý program sebelépe zadaný, tak by mě tohle nenapadlo.

Ladění jsme většinou prováděli až ve chvíli, kdy něco nefungovalo, nebo fungovalo špatně/pomalu, rozhodně jsme každou nově přidanou věc neladili hned ručně, takže pořád jsme cca na trojnásobku práce - na jedné straně psaní kódu a ladění chyb (až když se vyskytnou) a na druhé straně psaní testů vždy, psaní kódu a ladění chyb (až když se vyskytnou).

K té délce programu: já tím nechtěl říct, že delší program je kvalitnější, ale že u krátkých programů je mnohem jednodušší je udržet kvalitní, protože na tom většinou dělá jen jeden nebo dva lidi a celý program je jednodušší -> menší prostor k udělání chyby.
Na těch dlouhých programech obvykle dělá mnohem víc lidí, a jsou prostě mnohem komplikovanější -> více prostoru na udělání chyby.

Odpovědět
7.2.2013 16:02
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 51.