IT rekvalifikace s podporou uplatnění. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Filip
Člen
Avatar
Filip :12.6.2016 14:31

Ahoj, začínám se učit C# jako začátečník. Začal jsem před několika týdny a učím se základy. Jak bych se podle vás měl učit, abych byl pak někde užitečný? Mám si půjčovat knihy, číst materiály z internetu nebo dělat jednoduché (konzolové s dosavadními vědomostmi) aplikace? Programování mě baví a jsem nadšenej, ale s takovými znalostmi můžu teď zatím něco psát? Mam si zkoušet vymýšlet nějaké konzolové aplikace? Díky za radu. :)

 
Odpovědět
12.6.2016 14:31
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na Filip
Lako:12.6.2016 14:43

Dle mého názoru je na naučení programování nejlepší toto:

  • Programovat reálnou aplikaci, která bude něco dělat (mít nějakou vizi, za kterou půjdeš)
  • Postupně přicházet na to "jak se to dělá" a nebát se zkoušet nové věci.
  • Mít někoho, kdo ti kód prohlédne a navede tě správným směrem.
 
Nahoru Odpovědět
12.6.2016 14:43
Avatar
Filip
Člen
Avatar
Filip :12.6.2016 17:41

Díky za odpověď, avšak s mými dosavadními schopnostmi neumím ještě ,,plnohodnotně" programovat (zkouším třeba jen různé kalkulátory pro výpočet třeba obsahu obdélníku atd. v konzoli). Takže jak bych měl dál postupovat? Mám se doučit základy z článků od Davida tady (jestli to STAČÍ???) nebo si mám čítat různá fora atd.? Kolik hodin bych se měl programování věnovat? Moc díky za odpovědi.

 
Nahoru Odpovědět
12.6.2016 17:41
Avatar
Odpovídá na Filip
Neaktivní uživatel:12.6.2016 17:46

Já naopak trochu vyrovnám váhu teoretického přístupu, když jsem já začínal, musel jsem jít pouze tím směrem, který Lako popisuje, vyvýjel jsem produkční appku, řešil reálný problémy, jo super start a všecko, ale jedno mě vždycky mrzelo, že totiž nemám ten skill a vědomosti lidí, kteří si nejdřív měli šanci s jazykem/platformou pohrát, jít do hloubky a tak. Mrzelo mě to ale jen krátce, protože po odchodu z oné práce, jsem měl čas se necelý rok připravovat, vybral jsem si jazyk a šel do hloubky, taky jsem se na vejšce začal učit další a šlo to ještě víc do hloubky. Dneska mám tu sílu toho, že když vidím popis problému, začne se mi v hlavě skládat řešení, když neznáš jazyk/platformu dostatečně, tak tě řešení nemusí napadnout a ani nevíš co bys měl hledat, po čem se pídit na netu. Buď jak buď, stejně to doženeš, když si za tím jdeš, takže jestli začnes deep znalostma jazyka, nebo budeš programovat cokoliv pro potěchu, nebo budeš muset programovat co ti řeknou ve škole/zaměstna­vatel, jestli to v hlavě máš, cestu si to ven najde.

Takže podle mě, je důležitější aby tě tvoje zvolená cesta bavila, namixuj si cokoliv chceš, knížky, tutoriály na netu, naučit se malou část řešení odsud, implementovat si to někde jinde ... možnosti jsou neomezený a čekají na tebe.

EDIT: reakce na tvuj doplňující komentář, nejspíš bys měl poznat hlavně jazyk, víc se seznámit, OOP, možná FP, optimalizace, efektivita, aby ti ty pojmy něco řekli.

Editováno 12.6.2016 17:48
Nahoru Odpovědět
12.6.2016 17:46
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Filip
Člen
Avatar
Filip :12.6.2016 17:49

Dobře, díky všem za odpověď :)

 
Nahoru Odpovědět
12.6.2016 17:49
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.