dodání ihned! nové
Hledáme programátora do rostoucího týmu ITnetwork.cz, 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF
Avatar
Hadik
Člen
Avatar
Hadik:18.3.2014 1:01

Než cokoliv napíšu tak prosím respektujte pravidla fóra a nevytvářejte jakýkoliv FLAME, i když ono k tomu stejně dojde.

Určitě jste zde na fóru měli pár takovýchto otázek, rád bych se zeptal konkrétněji a tím je již tisíckrát omývané téma JAVA vs. C#.

Zkoušel sem oba, vytvořil v nich pár aplikací (ano není to dost), a udělal sem si obrázek nemusí být úplně přesný, ale doufám že to na ten základ stačilo. A proč tedy píšu ? Ohledně toho čemu se dál věnovat. JAVA i C# má své výhody. u JAVy to bude samozřejmě multiplatformost (+android tedy), a u C# z mého pohledu velká jednoduchost, rychlost a jasná podpora ve Windows. Určitě sem na něco zapoměl, tak bych byl vděčný za dodatky.

Prolezl sem X webů nabízející IT práci a snažil si udělat obrázek o tom co je žádanější... Bohužel marně, počet nabídek je většinou vyrovnaný, možná mírně JAVA převyšuje. Teď tedy co mám zvolit, co je z vašeho pohledu více žádané, co má větší rozpětí možností atd. Nechci věnovat spoustu času, abych pak zjistil, že sem volil špatně.

Podobné vnitřní rozpory sem pocitoval, když sem volil PHP, nebo ASP.NET, zvolil sem PHP, z mého pohledu si myslím že to bylo dobře. Ale to už je OT.

Ještě jednou bych se chtěl omluvit za možnost vzniku FLAMU, případně za náhodně poničené periferie :)

Editováno 18.3.2014 1:02
Odpovědět
18.3.2014 1:01
"Ajťák" nikdy nebere telefon po prvním zazvonění!! Vždy je totiž velice vytížen - buď musí nejprve dopít ká...
Avatar
Luboš Běhounek Satik
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Hadik
Luboš Běhounek Satik:18.3.2014 1:33

Jak už jsi psal - je to půl napůl, takže ve výsledku je to celkem fuk, vyber si to, v čem se ti lépe dělá nebo co ti lépe vyhovuje.

Není problém se přeučit na ten druhý jazyk, jsou hodně podobné - např. já když se začínal programováním živit, tak jsem uměl jen Object Pascal (Delphi) a začal jsem v práci programovat v C# a nějak jsem to zvládl a ty jazyky jsou odlišnější než C# a Java.

Důležitější je hlavně umět jako programátor myslet, zapsat to už pak zvládneš v čemkoliv - jen ti to v něčem zabere třeba víc času, protože neznáš tak dobře syntaxi a knihovny a musíš častěji googlit.

Editováno 18.3.2014 1:33
Nahoru Odpovědět
18.3.2014 1:33
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Hadik
Člen
Avatar
Hadik:18.3.2014 9:38

To je fakt, ale na jednu stranu je v jednom JAVA lepší. Tím jsou "finance", sice mám studenskou verzi Visual Studia takže si mužu dovolit tu nejlepší, ale podle licenční dohody nesmím produkovat nic komerčního. Avšak, když budu dělat v JAVĚ, tak tam je (ne OracleDatabase), zadarmo vše co budu potřebovat.

Nahoru Odpovědět
18.3.2014 9:38
"Ajťák" nikdy nebere telefon po prvním zazvonění!! Vždy je totiž velice vytížen - buď musí nejprve dopít ká...
Avatar
Luboš Běhounek Satik
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Hadik
Luboš Běhounek Satik:18.3.2014 14:59

Tohle tě bude trápit jen pokud budeš programovat na sebe, pokud by jsi šel někde do firmy, tak tam samozřejmě budeš využívat jejich licenci.

A v express VS verzi můžeš programovat komerční software.

A pokud se nějak výrazně nezlepšilo IDE pro Javu za posledních pár let, tak ti pořád express verze VS nabízí podobné věci jako většina IDE pro Javu.

A nebo můžeš programovat v plné verzi a pak to jen zkompilovat v express verzi ]:> (i když mám pocit, že je fuk, v které verzi to zkompiluješ a výsledný exáč by snad měl být shodný).

Nahoru Odpovědět
18.3.2014 14:59
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.