NOVINKA: Získej 40 hodin praktických dovedností s AI – ZDARMA ke každému akreditovanému kurzu!

Diskuze – Lekce 18 - Funkce a výjimky v Pythonu

Zpět

Upozorňujeme, že diskuze pod našimi online kurzy jsou nemoderované a primárně slouží k získávání zpětné vazby pro budoucí vylepšení kurzů. Pro studenty našich rekvalifikačních kurzů nabízíme možnost přímého kontaktu s lektory a studijním referentem pro osobní konzultace a podporu v rámci jejich studia. Toto je exkluzivní služba, která zajišťuje kvalitní a cílenou pomoc v případě jakýchkoli dotazů nebo projektů.

Komentáře
Avatar
Jean Kocman :27.10.2024 0:42

Pěkné. Ne zcela lehké a možná bych uvítal další příklad s logikou mimo matematiku.

 
Odpovědět
27.10.2024 0:42
Avatar
Jan černý
Člen
Avatar
Jan černý:4. února 18:12

už to čtu po 3tí a stejně z toho nejsem moudrý. chtělo by to trochu lepší vysvětlení některých těch funkcí. tahle lekce je dost obsáhla oproti dalším lekcím.

 
Odpovědět
4. února 18:12
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Jan černý
DarkCoder:5. února 7:56

Nauč se jak vypadá struktura funkce, jak je tvořit a jak zadat typy dat a návratovou hodnotu funkce. Znát pojmy návratová hodnota, parametr, argument, identifikátor funkce. Vytváření a používání funkcí je alfa a omega programování.

Rekurzi vynech, ta je zpočátku komplikovaná a ani zde není dostatečně vysvětlena. Vynech ošetření chyb pomocí výjimek, ty nesouvisí pouze s funkcemi ale se samotným úryvkem kódu jako takovým.

Odpovědět
5. února 7:56
"I ta nejlepší poučka postrádá na významu, není-li patřičně předána." - DarkCoder
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
DarkCoder:5. února 8:02

Za název funkce se dávají jednoduché závorky, do nichž se píšou názvy jednotlivých argumentů. Argumentem funkce v programovacím jazyce Python je hodnota nebo proměnná, kterou předáváme funkci, aby hodnotu nebo proměnnou mohla použít během svého vykonávání. Když funkci definujeme, specifikujeme, jaké argumenty může přijmout. Poté, když funkci voláme, dosazujeme hodnoty pro tyto argumenty. Funkce může být i bez argumentů.

Nepleťte si pojmy parametr a argument! Neomezujte argument funkce pouze na hodnotu a proměnnou.

Odpovědět
5. února 8:02
"I ta nejlepší poučka postrádá na významu, není-li patřičně předána." - DarkCoder
Avatar
Jiří Záleský:6. února 9:01

Oproti předchozím článkům je zde příliš moc nových informací najednou. Ale jinak pěkně vysvětleno, díky.

 
Odpovědět
6. února 9:01
Avatar
Veronika Viková:3. dubna 18:16

Lekce je dlouhá a pro mě nepochopitelná, asi mluvím jiným jazykem :-(.
Kalkulačku si prý upravíme - spíše bych to nazvala napíšeme celou znovu jiným způsobe. Musím si to přečíst ještě několikrát, abych pochopila, cože se tam děje (tedy snad to někdy pochopím).

 
Odpovědět
3. dubna 18:16
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
DarkCoder:14. května 14:14

To že článek správně zavádí do strukturovaného programování s funkcemi ještě neznamená, že se jedná o funkcionální paradigma – spíše je to úvod ke správnému rozdělení programu na části. Zde se jedná o procedurální paradigma.

Odpovědět
14. května 14:14
"I ta nejlepší poučka postrádá na významu, není-li patřičně předána." - DarkCoder
Avatar
Anton Chudjak:5. června 18:19

dosť veľa informácii v jednej lekcii a dosť malo vysvetlene, fakt som vyše polovici nepochopil a veľa veci som si musel nechať vysvetliť s AI

 
Odpovědět
5. června 18:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 118.