Diskuze: Serialize vs proměnné
V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Tvůrce

Zobrazeno 42 zpráv z 42.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Posílal bych jen to, co potřebuješ, kvůli redukci zátěže.
Dostal jsem se k dalšímu problému. Server mi běží na lokální IP a pokud chci zadat veřejnou, píše mi to "Požadovaná adresa není v tomto kontextu platná". Nevíte někdo, co s tím?
Tohle ybch tipoval na problém s NAT (Network adress translation), tedy převodem lokálních / privátních adres na adresu veřejnou, ale jistý si nejsem
Pokud by to bylo ono, musí router co pouští packety mimo tvoji síť disponovat službou NAT, což je podle mě snad u každého routeru. Já bohužel vím tak nějak teorii ale praxi ne :[ zkus mrknout sem http://sourceforge.net/…s/packetnet/ a http://nutss.gforge.cis.cornell.edu/stunt.php. 100% budeš používat TCP / UDP, co si další vrstvy zvolí by tě asi zajímat nemělo.
Když už si budeš posílat po síti data, tak ne textově, ale binárně, ideálně ještě třeba v kombinaci s DeflateStreamem.
Tyhle soho krabičky mají NAT všechny a nejde to přenastavit (nebo nemělo by), jinak bys ISP kradl IP adresy, i když platíš jenom za jednu. U některých (možná u většiny) to ale jde obejít, stačí když píchneš přívod do LAN portu místo do WAN portu, pak ti to rozstřelí tu jejich síť do všech portů. Měl jsem to doma takhle nějakou dobu omylem zapojené a fungovalo to, všechny adresy jsem měl veřejné, pak jsem si toho všiml a přepojil to. Problém je, že je to asi lehce ilegální.
Jo diky za radu, kazdopadne ted to potrebuju vyresit jakkoliv. Schvalne to zkusim pripojit primo kabelem do site a ne pres lokalni router.
No co jsem se dnes dozvěděl od spolužáka, co má doma vlastní server. Pokud máš router od O2, stačí v konfiguraci routeru otevřít patřičné porty a popříapdě zavolat na O2
To bych rád zkusil,
jenže neznám heslo od routeru
Reset a tam by mělo být
standartní heslo -> admin,123
No záleží jak máš doma sloužitou síť. Většinou stačí jenom
zapíchnout a jedeš. Ovšem pokud máš jako my ještě další AP, které
přemosťují Wifi, rozdělený barák na dvě podsítě, tak ano, budeš to
muset znovu konfigurovat .
Tak asi to ten router opravdu blokuje. Nějak to potom spravím. Akorát mě napadlo, jestli se hodí propojování hry přes nějaký server -> server-client. Jestli není nějaký lepší způsob.
ale tak nějak nevím jestli to je lepší ...
To není zrovna to, co by se mi hodilo. Uživatel by pak musel přímo
zadávat adresu druhého, coz se zrovna nehodi v online hre
když jsem zkoušel první "multiplayer" "hru" - nebyl to ani multiplayer,
ani pořádná hra - tak jsem to chtěl posílat mailem. Ach jo, kde jsou ty
časy
Tak já vím, jak
fungují sockety atd., ale s tím propojením mám problém
S lokální sítí už problém není. Buď nemám otevřené porty(ale to by
bylo divné, když to nejede ani s vypnutým firewallem) nebo mě to blokuje ten
router.
Mohl by mě tu někdo poučit o IP, prosím? Už z toho úplně blbnu.
Lokalni IP sem pochopil (192.0.0.0, 127.0.0.0, ...), ale ty veřejné opravdu
ne. Teď jsem zapnul druhé pc a vyjela mi tam stejná veřejná adresa Takže v tom asi bude ten
problém. Nic z toho, co se tu řešilo. Opravdu se omlouvám a prosím o
odbornější vysvětlení. Samozřejmě by to celé asi vyřešilo to odpojení
od routerů, ale tím bych si přidělal další problémy. Díky
Asi ti to neřeknu úplně správně, každopádně provider ti dal určitou IP, se kterou si můžeš dále nakládat jak chceš. Rozdělit na podsítě, přiřadit hostům apod. Někdy není tato IP ani veřejná, od providera jsi vlastně v jedné podsíti - běžnější je to ve vesnicích apod. Ve městech se ti přidělí i IP s určitým prefixem, ten ti určí rozsah možných hostů. Takže máme třeba 5 pc s adresami 192.168.15.2 až 192.168.15.6. Veřejná IP, router o kterým vědí ostatní routery z jiných sítí, bude třeba 192.168.0.1, tj ty jsi v podsíti (ted se mi to nechce počítat) s určitým prefixem.
Musíš si tedy zjistit, zda můžeš oevřít port a udělat ze sebe veřejnou IP a nebo budeš muset zaplatit a uvolní ti IP. Nejsem v tom moc zběhlý, ačkoliv mám ze školy za sebou 1. semestr CCNA a začínám 2.
Pro větší demonstraci. Hlavní provider rozdělí IP menším providerům (O2, T-mobile, BlablaInternet s.r.o). Ti rozdělují IP popřípadě ještě menším providerům nebo už určitým způsobem klientům.
Hlavní provider má několik routerů, které ví o dalších menších providerech, ti mají další routery, které směřují třeba k hostům. Hostem je třeba firma, která má přidělený větší rozsah , tudíš si dovolila udělat 3 podsítě - 3 routery, z routerů to teče do switchů a ty už posílají dál ke správnému klientovi
No snad to aspoň trochu pomůže
Veřejnou IP má ten router, ten ji dostane od ISP přes DHCP, tuším, že běžně se asi jednou za 2 hodiny mění, ale to jde přenastavit (nejspíš), pokud ho ale vypneš a zapneš tak dostane zas jinou adresu než měl předtím. Jinak by sis musel od ISP asi koupit veřejnou adresu, která by byla jenom tvoje a nastavit jí tomu routeru na stálo. Jelikož tyhle soho routery defaultně provádí NAT (network address translation), tak všechno co připojíš do LAN portů, dostane od DHCP v tom routeru privátní adresu. Ta adresa může být z jakéhokoliv rozsahu, ta tvoje vnitřní síť není nijak omezená, ale díky NATu všechno co je vevnitř není z venku vidět. Komunikace musí vždy být navázána zevnitř, tudíš si nemůžeš za router dát server, protože z internetu nebude vidět. Vevnitř v síti by ses k němu ale dostat měl. Ten NAT jde obejít, jak jsem psal výše, ale asi to není legální.
Veřejná IP se nemůže měnit. Všechny routery by si museli měnit routovací tabulky, sice mají dynamické routování, ale nemůže se to rozhodně měnit každé 2 hodiny.
To že dostává jinou IP adresu je způsobené tím, že je v podsíti providera, tj nemá veřejnou IP
Děkuji moc (i tobě Petr Nymsa). Takže se asi nevyhnu placení za
statickou ip co?
Spolužák, jak jsem psal, má doma server, neplatil žádnou IP, stačilo
zavolat na O2, povolit port na routeru a jede mu to. Kontaktuju ho a kdyžtak ho
přesvědčím at jde sem pomoct
Veřejná IP adresa je adresa, která je viditelná z internetu, což ta providerovo je i když jí má od někoho dalšího. O přidělování IP adres verze 4 se stará nějaká mezinárodní organizace, podle tvé definice by vlastně nikdo kromě téhle organizace neměl veřejné adresy. Providerův router na kterém běží DHCP ti jednoduše přidělí IP adresu pokaždé, kdy dané zařízení zapneš a pokaždé bude jiná pouze ze stejného rozsahu. Router tabulku přepisovat nemusí, tuším, že pak pouze u toho záznamu změní MAC-adresu.
Čauec,
všechno jsem tu nečetl, každopádně jsem ten spolužák .
Mám vlastní server dejme tomu LAMP/TS3/SAMBA atp. Budu zde psát o
zkušenostehc z O2 jak je to u ostatních to netuším
Každopádně u O2 je to nastavené takto:
Každý má jakousi svojí adresu, která je ikdyž neplatíte za veřejnou
adresu viditelná po nastavení na routeru (Google: router port fowarding ), kde
si nastavíte jaký port povolíte aby k Vám šel z venčí > v tuto chvíli
máte plně veřejnou IP. Avšak je každá koncová zástrčka má Ip
přidělenou na určitou dobu v případě O2 je to pět let(ale může to být
i více), pokud chcete na víc než pět let veřejnou ip, musíte si u nich za
ní připlatit, tuším že to nebyla jednorázová platba :/ . Ale z vlastní
zkušenosti, většinou skončíte na Vašem hardwaru, který například u
TeamSpeak serveru (10 lidí) začne "nestíhat", ano je zde možnost koupit si
lepší HW alá bridge Microticu + ASDL router, ALE ADSL JE JAKÝKOLI PROVOZ CO
SE TÝČE HOSTINGU NEVHODNÝ při větší zátěži, respektive Váš upload
ovlivňuje download a naopak tudíž , když s k Vám někdo napojí sundá Vám
rapidně Váš download i upload(10 mbit, zátěž 10 klientů na TS(který bere
cca 50kbs) a najednou byl Download 400kb/s upload 20 kb/s a ping 250 ms (z 25,
nejspíš díky HW - Dlink)). That ´s all
Ano na světě existuje několik hlavních organizací, které spravují IP, pod ně spadjí menší organizace (u nás CZ.NIC). Ta rozděluje IP providerům pro koncové klienty. Veřejnou IP myslím to, že o tobě budě vědět i někdo na druhý straně zeměkoule. Většinou spadáme právě do podsítě providerů. A ano, měníme si ip podle DHCP, jak píšeš. Takže jsem to vyjádřil trochu špatně. Routovací tabulku si mění akorát routery v dané síti. MAC adresy nemají routery ! To je záležitost nižší vrstvy a to konréktně zařízení jako je switch. Ten má vlastní tabulku a v ní uložené MAC adresy. Router pouze ví že na 192.168.5.5 se nachází 192.168.5.6. Pošle to tedy na 192.168.5.5, switch se koukne na IP, koukne na MAC adresu a pošle ke koncovému klientovi
Máš v tom trochu zmatek. Tu veřejnou IP adresu jak jsem ji popsal já klidně uvidí někdo na druhé straně světa. Rozsah celého Internetu je /0, tedy maska 0.0.0.0, proto také když na routeru nastavuješ defaultní routu, používá se maska /0. Ty organizace rozdělují adresy z této sítě a všechny jsou veřejné, všechny jsou součástí Internetu. Ten kdo ty adresy dostane je potom může třeba někomu dát dál, ale pořád jsou součástí Internetu. Routery nemají MAC-adresy? A jak tedy switch který je za tím routerem pozná kam má poslat data. Router podle IP adresy pozná, do které sítě má poslat packet, ale s tím packetem zároveň pošle MAC adresu kterou má v té tabulce uloženou, když se packet dostane ke switchi, tak podle téhle MAC adresy pozná, na který port má poslat frame. Proto si router ukládá MAC adresy i když s nimi nepracuje. Switch se na IP nekoukne, switch IP adresám nerozumí, řídí se pouze MAC adresami. Jinak tu MAC adresu si router uloží ve chvíli, kdy dostane DHCP request, zpět pošle IP adresu, která je zrovna volná.
Přeci kdyby všichni měli veřejnou IP, bylo by adres mnohem méně.
Přiřadí se adresa 192.168.0.1 / 25, nyní můžu mít 126 hostů. Napsal jsem
to trochu (opět ) špatně.
Jasně že o sobě víme. S tím routerem a switchem máš pravdu, ačkoliv mám
(snad) certifikát, občas mám ještě gulášek
.
Je pravda, že i provider by teoreticky mohl být v NATu, pak bys ale na
routeru, který máš doma, dostal privátní IP, což mi u adresy
89.103.180.110 zrovna nepřijde. Teoreticky si můžeš tu privátní sít
udělat jakou chceš, ale myslím že zrovna ISP by měl dodržovat standard a
standardní privátní sítě jsou:
192.168.0.0 /16
172.16.0.0 /12
10.0.0.0 /8
Pokud provider dodržuje standard a pokud nemáš IP z žádné z těchhle
sítí, pak máš veřejnou adresu.
Jo měly by se doržovat standarty a píšeš je správně. Říkám mám za
sebou první semestr CCNA, tý teorie je kupa a ted to chce spíše praxi
abych si prostě uvděomil vše. Co a jak se sebou souvisí.
Já mám certifikát také jenom na CCNA1, ale umím už věci i ze CCNA2-4,
naučil jsem se to když jsme ve škole trénovali na Cisco networking academy
games. Naše škola se účastnila vloni i letos a pokaždé jsem v tom týmu
byl
No ted bereme 2., ve třetáku můžu volit dobrovolně další. Nevím
jestli to i ostatní školy nabízí kažodpádně naše škola je i školící centrum čr. No na Games
jsme ještě nebyl a nevím jestli půjdu, ale naše škola vždy šla
Na jakou školu chodíš, respektive v jakém městě? My jsme letos
skončili druzí
V obou případech přece používáš serializaci, jen metody se liší. Posílej samozřejmě jen obsah těch proměnných, které skutečně potřebuješ. Seznam by měl jít vyřešit implementací rozhraní pro serializaci.
Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o -> Hradec Králové
Zobrazeno 42 zpráv z 42.