NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Python programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: vývojové prostředí Andromeda IDE a neb Visual Basic pro vývoj Androidových aplikací

V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Janusz Chmiel:4.4.2018 11:58

Usilovně a horečně jsem dlouhodobě pátral na Internetu po Visual Basicu, který by existoval pro Android. A našel jsem projekt. Výhodou prostředí je, že vytváří .apk balíčky, které neobsahují ani zašifrovaný, ani nezašifrovaný .bas soubor, balíček obsahuje .dex soubor jehož délka se liší dle zkompilovaného zdrojového kódu. Prostředí pro vývoj dovoluje využít vizuálního prostředí pro návrhy formulářů. Součástí balíku je i .pdf manuál. Je to to nejlepší, co zdarma v oblasti Visual Basicu pro Android vývoj existuje a to jsem hledal a pátral stovky hodin ne-li tisíce hodin.
Zdrojový kód je zde:
https://github.com/…e/master.zip
Bohužel autor začlenil jen málo ukázkových aplikací. Ale myslím, že by to nemuselo být špatné prostředí.

 
Odpovědět
4.4.2018 11:58
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na Janusz Chmiel
Lako:4.4.2018 13:28

Přijde mi, že si naschvál házíš klacky pod nohy. Nejdříve chceš něco vyvíjet v Delphi. Teď se zřejmě o něco podobného snažíš i ve Visual Basicu - a zase- Visual Basic je mrtvola. Podporovaná Microsoftem jako VB.net, ale ne z důvodu, že je to super jazyk, ale z důvodu, že je to bolavá noha, o kterou se pořád hrstka vývojářů opírá. A tu bolavou nohu táhne nešťastně za sebou.

No dobře, ale pokud tak toužíš, neustále se trápit zašlými technologiemi :https://docs.microsoft.com/…amarin-forms to by asi šlo, ale je to jako bys chtěl na zahradě postavit altánek, ale předtím by sis svázal ruce za zády a pak se divil proč to jde tak blbě a trvá to tak dlouho...

 
Nahoru Odpovědět
4.4.2018 13:28
Avatar
Janusz Chmiel:4.4.2018 14:02

Moc děkuji za odkaz a za názor. Musím přijmout fakt, že žádný form designer nebude použitelný s odečítačem obrazovky, protože se kombinuje grafická forma náhledu vytvářeného GUI prvku s táhly. Ikdyby takové pro odečítače přístupné IDE existovalo, stejně bych dle hodnot posuvníků bez zrakové kontroly neodhadl, kolik bodů DIP nebo v Pixelech nastavit. A automat založený na matematických vzorcích nebude nikdy schopen nahradit přemýšlivého člověka, který vnímá rozmístění prvků v okně. Potom mám možnost používat cokoli, co mi dovoluje neřešit číselné údaje v Pixelech pro specifikaci umístění prvků v okně. Bude to vypadat ohyzdně, nic méně pokud chci nějakou maličkost vytvořit jen pro zcela nevidomé uživatele Talkbacku a jiných odečítačů, pokud UI Androidu nezačne vyhazovat chyby, když čísla o pozicích prvků v Pixelech nebude dostávat, tak i to je cesta, Ačkoli jsem realista a vím, že na 5 hvězdičkové recenze na Google Play mohu předem rovnou zapomenout. A do textu popisu k aplikaci bych musel uvézt. Nevidím ani trochu, nemám asistenta k vývoji a tak vytvářím GUI jen tak, aby odečítače obrazovky mluvily. Nemohu řešit vizuální podobu aplikace. A zaměřit se alespoň na to, aby program běžel jak má běžet a neobsahoval sémantické chyby.

 
Nahoru Odpovědět
4.4.2018 14:02
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:4.4.2018 16:07

K tvorbě grafické podoby aplikace ti stačí editor, kde píšeš, není k tomu potřeba žádné gui, táhla a podobně. Pokud máš dobrou představivost (což předpokládám), neměl by to být problém. Samozřejmě vzhled té aplikace potřebuješ občas zkontrolovat, s čímž už ti moc neporadím. Nicméně to co jsem říkal předtím platí - nepoužívej zastaralé technologie...

 
Nahoru Odpovědět
4.4.2018 16:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.