NOVINKA: Získej 40 hodin praktických dovedností s AI – ZDARMA ke každému akreditovanému kurzu!
S účinností od 26. 3. jsme aktualizovali Zásady zpracování osobních údajů – doplnili jsme informace o monitorování telefonických hovorů se zájemci o studium. Ostatní části zůstávají beze změn.

Diskuze: Výpomoc - spring boot s ldap a Angular

V předchozím kvízu, Online test znalostí Java, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Jak se ti líbí článek?
Před uložením hodnocení, popiš prosím autorovi, co je špatněZnaků 0 z 50-500
Jak se ti kurz líbí?
Tvé hodnocení kurzuZnaků 0 z 50-500
Aktivity
Avatar
Ladislav Niderle:25.2.2021 8:43

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda by se tu někdo nenašel, kdo by byl ochoten se semnou podívat na to, jak se má správně udělat přihlášení v Angularu, aby se mohla využít firemní ldap pro autentizaci ve springu.

Zkusil jsem: Díval jsem se na různé ukázky a projekty na internetu, ale nedaří se mi to zakomponovat do sebe, jelikož jsem v tomto jen stěží junior a nejsem stavu to pochopit.

Chci docílit: Snaha je mí funkční přihlášení přes LDAP (.loginForm aktuálně funguje na springu) s vizualizací přihlášení i odhlášení v Angularu. Nechci to zadarmo. Rád zaplatím čas tomu, kdo mi s tím pomůže to napsat a ideálně i pochopit.
Předem moc děkuji za pomoc.

 
Odpovědět
25.2.2021 8:43
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Petr Štechmüller:25.2.2021 9:10

Ahoj, zadal jsem si dotaz na google a na StackOverflow mi vylezla jednoduchá odpověď.
Celé by to mělo být pouze o nastavení hlavičky Authorization do každého requestu po přihlášení. To lze zařídit velmi jednoduše pomocí interceptoru.

Nahoru Odpovědět
+1
25.2.2021 9:10
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Avatar
Odpovídá na Petr Štechmüller
Ladislav Niderle:25.2.2021 11:21

Ahoj, to jsem už taky někde viděl takovou informaci, ale jak píšeš, tak se jedná o hlavičku po přihlášení, a já potřebuji právě to přihlášení. Nelíbí se mi vizuál toho, co vygeneruje spring a tak bych to měl rád i vizuál toho v Angularu a pak v ideálním případě na to navázat i možnost odhlášení.

 
Nahoru Odpovědět
25.2.2021 11:21
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Petr Štechmüller:25.2.2021 11:29

Nelíbí se mi vizuál toho, co vygeneruje spring a tak bych to měl rád i vizuál toho v Angularu

Takže chceš vytvořit plnohodnotnou aplikaci v Angularu, která bude komunikovat s backendem v springu ideálně za pomoci nějakého REST API.

Nahoru Odpovědět
+1
25.2.2021 11:29
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Avatar
Odpovídá na Petr Štechmüller
Ladislav Niderle:25.2.2021 11:51

Přesně tak. Ona ta aplikace už je, ale právě přihlášení se řeší čistě ve springu a zbytek klienta je psaný v angularu, ale ten o tom přihlášení nemám žádnou informaci.

 
Nahoru Odpovědět
25.2.2021 11:51
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Petr Štechmüller:25.2.2021 12:05

Jasný, chápu.

Založ si tedy novou komponentu pro přihlášení. Tu si nadesignuj jak potřebuješ. Dále si vytvoříš nějakou service, která bude komunikovat se springem s endpointem pro přihlášení. Na to určitě budete mít nějaké patterny/code-style/best-practices jak tohle vytvořit.

Pak se budeš muset podívat, co dostaneš jako odpověď ze springu. Jedna z věcí by nejspíš měl být ten access token, který si schováš například do local-storage.

Nakonec jak jsem psal přidáš interceptor, který se bude volat s (každým) requestem a budeš tahat access token z local storage a vkládat ho do hlavičky.

Nahoru Odpovědět
+1
25.2.2021 12:05
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.