Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Oliver Tušla:6.1.2016 15:51

Ahoj, rád bych se zeptal jak to vidíte ohledně přechodů mezi jazyky ?
Vím například že je poměrně snadné Java ↔ C#, ale zajímalo by mě to i u ostatních (už jsem Googlil, nenašel...).

 
Odpovědět
6.1.2016 15:51
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Oliver Tušla
Petr Čech:6.1.2016 15:54

Je třeba konkrétní příklad, někdy se to liší hodně, někdy méně.

Nahoru Odpovědět
6.1.2016 15:54
the cake is a lie
Avatar
Neaktivní uživatel:6.1.2016 16:01

Tak ja zkusim ze svoji zkusenosti (treba se trefim do neceho co te zajima)

C <-> Javascript - je docela pohoda (je to c like jazyk) kdyz zacnes s javascriptem budes si muset trochu zvyknout na vetsi strikci a nizsi vrstvu (coz si asi hodne oblibis, alespon u me to tak bylo) ale nemyslim si ze by to bolelo

Java -> C - rozdil v pojeti (objekty a neobjekty :) )
ale rad je mam oba porad i presto, ze cecko mi asi sedi vic (zatim) na Jave ocenuju tu multiplatformovost ...

nepochopil jsem treba python - na me je moc tolerantni co do syntaxe a pozadavku na nejakou strikci v jazyce ... nekdo zase nadava na javascript, ze jeho syntaxe je hnusna, nevim - to ti neposoudim

obecne myslim, ze v zasade se jazyky daji delit podle toho jak jsou staveny, nejaky funkcionalni jazyk bude proste na pochopeni narocnejsi nez objektove staveny a orientovany, pokud jsi treba presel z C# nebo Javy

chapu to tak, ze je to spis dotaz na nazory, na nejakou volnejsi diskuzi, nez reseni nejakeho zavazneho trablu, takze jsem jen hodil neco do fora :)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
6.1.2016 16:01
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Oliver Tušla
Martin Dráb:6.1.2016 19:12

To (jak už bylo řečeno) hodně záleží na rozdílnosti jazyků, mezi kterými přecházíš. A tím nemyslím jen syntaxi, ale i, řekněme, jak se daný jazyk používá.

Já třeba mám velmi rád C/C++/Delphi a nízkoúrovňové programování. ALe nemám problém případně napsat něco ve vyšších jazicích podobného typu (Java, C#), protože postup implementace je tam dost podobný. I způsob myšlení.

Hodně problémů jsem měl, když jsme se ve škole učili Prolog a Haskell (logické a funkcionální programování). Tam jde o úplně jiný přístup. Pokud chceš ty jazyky umět rozumně používat (zvláště asi Haskell, Prolog je asi spíš taková větší hračka), musíš i jinak myslet a jinak přistupovat k řešení problémů (podle mě je třeba více vysokoúrovňové myšlení).

Python také nemám rád, ale chápu, proč se ten jazyk hodí na spoustu věcí. Takže proti němu v zásadě nic nemám a občas jsem ho i použil. Je to taková věc, co snese hodně.

Nahoru Odpovědět
6.1.2016 19:12
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.