Diskuze: Žebříček programovacích jazyků

Člen

Zobrazeno 9 zpráv z 9.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
C a C++ jsou hodně rozšířené hlavně kvůli použití v embedded systémech, kde si nemůžeš dovolit plýtvat pamětí a výkonem na nějaký framework. Pak je C++ hojně využívané v herním průmyslu a vlastně všude, kde je potřeba vymáčknout z hardware maximum.
Jestli se chceš učit něco nového, tak s C++ určitě chybu neuděláš.
Ahoj, co tě vede k přestupu?
Používanost jazyka má smysl řešit víceméně jen při hledání práce.
Když zadáš třeba na www.prace.cz "C#" a "Java", tak ti vyleze poměr cca 120:160, "C++" má asi 100.
Ty poměry mi přijdou celkem vyrovnané.
Já asi i u toho c# zůstanu jen přemýšlím jaký jazyk bych zkusil,chci si udělat obrázek.Ještě než jem začal programovat,tak jsem chtěl být ten programátor,který dělá vše,nemá něco jako Unity 3D nebo tak,ale píše si všechno sám svůj engine,svoje funkce a tak a tomu je asi hodně podobný c++.Nevím proč,ale strašně mě přitahují těžký jazyky,což asi c# moc není.
Možná,že zatím zůstanu u c#,protože teď půjdu na střední a tam do
nás první 2 roky budou drtit javu a pak asi rok c# .Mě hlavně zaujal ten
žebříček,protože jsem si myslel,že c# bude mít víc %,ale co jsem
koukal,tak docela stoupá,tak se třeba za pár let dostane i na 10%
.
http://www.tiobe.com/…i/index.html to je odkaz kdyžtak na tu stránku.
Ještě než jem začal programovat,tak jsem chtěl být ten programátor,který dělá vše,nemá něco jako Unity 3D nebo tak,ale píše si všechno sám svůj engine,svoje funkce a tak a tomu je asi hodně podobný c++.
To můžeš v jakémkoliv jazyce, i C# nebo Java, viz třeba Vodáčkův engine napsaný v C#, v akci ho můžeš vidět třeba tady: http://zvb.cz/den/ .
Být Tebou se držím jednoho jazyka a snažím se v něm co nejvíc naučit.
Drtivá většina věcí je u jazyků podobná a zvyknout si na jinou syntaxi je
otázka chvilky. Pak už jen využíváš výhod konkrétního jazyka.
Časem, až budeš mít zkušenosti, budeš vybírat jazyk podle projektu a
budeš se učit za chodu. Aspoň já to tak mám.
C/C++ bude stale pouzivany, ked sa ho naucis, nic nestratis, je vhodny na embeded systemy, kde nie je dost miesta na pouzivanie VM, ako to tu uz bolo napisane (kompilator jazyka C/C++ ti rovno vypluje strojovy kod pre procesor, cize nie je potrebne ziadne dalsie behove prostredie, kdezto jazyky ako Java, C#, VB, J# po kompilacii negeneruju ziadny strojovy kod, ale tzv. bytecode, ktory este sa musi interpretovat pomocou VM - cize behoveho prostredia)
dalsia vyhoda C/C++ oproti jazykom ako C#, Java je aj to, ze program napisany v C/C++, kedze je po kompilacii uz v podobe instrukcii pre fyzicke CPU je aj rychlost toho programu, ale nevyhodou je, ze vygenerovany kod nie je prenositelny na ine platformy, kdezto u jazykov, kore prekladaju do bytecode su prenostitelne, pokial existuje na danej platforme behove prostredie
.NET se už dneska umí kompilovat přímo do native, viz
Zobrazeno 9 zpráv z 9.