Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Jde vytvořit proměnná která nelze vůbec měnit z cizích zdrojů

Aktivity
Avatar
Dominik Rozporka:11.6.2019 18:54

Dobrý den, jde vytvořit proměnná která nelze vůbec měnit z cizích zdrojů?
Mám to na mysli tak že třeba vytvořim proměnnou a když spustim ten můj program tak aby v tom mím programu nešla vůbec měnit jiným programem kterej to umí například cheatengine ale aby šla zároveň měnit svím programem.

 
Odpovědět
11.6.2019 18:54
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Dominik Rozporka
David Hartinger:11.6.2019 19:12

Jelikož je proměnná vždy uložena v paměti, tak ji bude vždy možné číst, můžeš to ostatním jen ztížit nějakým šifrováním a ukládáním podobných hodnot na více míst a podobně. Pokud chceš plnou kontrolu nad svou aplikací, udělej ji jako webovou, kde logika běží na serveru.

Editováno 11.6.2019 19:12
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
11.6.2019 19:12
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Dominik Rozporka
Martin Dráb:11.6.2019 22:02

nešla vůbec měnit jiným programem kterej to umí například cheatengine ale aby šla zároveň měnit svím programem.

Pokud chceš proměnnou mít uloženou v paměti, můžeš ostatním programům bránit v manipulaci s ní tak, že jim nedovolíš paměť tvé aplikace číst. Což na Windows nejde jednoduše zařídit, pokud aplikace, co ti tu paměť čte, má administrátorská práva. Tvá aplikace si může nastavit, jaká oprávnění k jejímu procesu mohou jednotliví uživatelé získat.

Pro obranu proti programům s administrátorskými právy se dá využít koncept tzv. chráněného procesu (protected process, od Windows 8.1 spíše protected process light – PPL). Původně byl určen a používán pro implementaci DRM, od WIndows 8.1 jij jej lze v jisté míře využít i jinak. Klíčové je, že normální procesy mají velmi omezený přístup k těm chráněným, například nemohou číst ani měnit jejich paměť.

Další možností dostupnou od procesorů Intel Skylake by mohlo být využití tzv. enkláv (enclaves), které ti dovolují určitý kód a data uložit do jakéhosi šifrovaného kontejneruchrá­něného přímo procesorem. Nevím o tom ale nic bližšího (na svém hlavním notebooku mám starší procesor).

Rozhodně je nejlepší, jak píše David, proměnnou do paměti (u uživatele) neukládat vůbec.

Nahoru Odpovědět
11.6.2019 22:02
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.