Diskuze: Jaký PHP framework zvolit v roce 2021?
V předchozím kvízu, Online test znalostí PHP, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Zobrazeno 4 zpráv z 4.
V předchozím kvízu, Online test znalostí PHP, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Ahoj,
myslím si, že na to není jednoznačná odpověď a hlavně obdržíš odpovědi orientované na to, co daný člověk používá nejčastěji/nejraději. Navíc pojem "dělání webu" je dost neurčitý.
Na Internetu je spousta článků, tak bych navrhoval, ať si uděláš vlastní názor. Můžeš se na to dívat z pohledu univerzálnosti, toho jak se dané řešení provozuje (Tzn. třeba zda jeho potenciál využiješ na sdíleném hostingu, nebo je lepší ho kontejnerizovat.), jak se třeba hodí na malé a velké projekty. Můžeš se na to dívat i z pohledu žádanosti u zaměstnavatelů, případně z pohledu jazykové bariéry u dokumentace a článků.
Prostě možností máš spoustu a podle mého se v oboru programování vyloženě hodí schopnost vlastního úsudku a hledání vhodného řešení pro daný účel.
Ahoj, Laravel je samozřejmě skvělou volbou, je to dneska jeden s největších aktivně vyvíjených frameworků s až nuvěřitelně aktivní komunitou a e-learningem, což se třeba o Nette zrovna 2x tvrdit nedá. Každopádně ale souhlasím s tím, co napsal Neaktivní uživatel . Názor si musíš udělat sám a ať se přidáš k jakémukoliv frameworku, ve výsledku to pomůže všem. Je pravda, že v Laravelu se dají dělat mini projekty až obrovské aplikace, případně API servisy v jeho odlehčené formě (Lumen), to ale neznamená, že to je nejvhodnější řešení. Kvůli nějaké pětistránkové prezentaci bych jej asi neinstaloval, jinde ale jeho jednoduchost sloučená s velmi efektivním psaním kódu hraje prim. A nasazení na sdíleném hostingu je sice trošku pain, ale není to nemožné. Např. u Wedosu jej lze rozjet s jistými omezeními docela jednoduše.
Treba pro JS mne ted zaujal Vue. Slo by to mozna pouzit jako alternativa k php.
Zobrazeno 4 zpráv z 4.