Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Nikolas
Člen
Avatar
Nikolas:1.2.2014 10:57

Ahoj, četl jsem si sekci jak začít. Takže k věci, rád bych studoval a později pracoval v IT průmyslu, chodím na gymnázium do druhého ročníku a IKT máme jen 2 hodiny týdně s tím že budu mít 3ťák aťák semináře, podle osnov co tam máme, vím že je to zlomek toho co budu potřebovat znát a bojím se, že to je málo na nějakou výšku, tak bych rád začal teď, nemám problém si něco cracknout, přepsat, opravit, ale to je tak všechno.

Tak proto bych se rád zeptal jestli byste mi někdo nedoporučil nějaké matariály + devbook :D
Prostě bych na tom rád zamakal, ale nevím na čem všem.
Díky :)

 
Odpovědět
1.2.2014 10:57
Avatar
Neaktivní uživatel:1.2.2014 11:05

Si na tom presne tak ako ja. Ako zo školou tak tak zo vsetkym. To co ta budu ucit v skole je vobec nic. Ja som sa napriklad rozhodol ze sa naucim sam najprv HTML a CSS potom zacnem s cečkom. :)

Nahoru Odpovědět
1.2.2014 11:05
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Nikolas
Petr Nymsa:1.2.2014 11:15

Ahoj, "pracovat v IT" je strašně veliký pojem. I pojem programátor je obrovská škála možností. Napíšu ti pár oblastí

1)Programátor
-záleží čeho, každopádně vysoká poptávka je po jazycích jako je C# (.NET), Java, dále např pro weby PHP + SQL nebo také jazyky C++ (jazyk se využívá především pro výkon - pro začátečníky je těžší)

  1. Správce systémů
    • znalost používaných systémů (ať už Windows / Linux,...), správa infrastruktuy ve firmách, nastavení, práv, zabezpečení,.....

3)Správce sítí
-vyznat se jak funguje síť, bezpečnost, návrh infrastruktury,­...prakticky se to mísí se 2

4)HW technik

  • vyznat se v HW, schopnost diagnostikovat problém, a pod

Určitě se budeš chtít zeptat jaká práce je nejlépe placená. Jednoznačně to říct nejde. Obecně programátoři možná mají více, na 2. stranu vím i že dobří systemaři mají mnohem víc. Použiju slova spolužáka na reakci učitelových slov

Učitel: "V dnešní době vydělá mnohem víc ten kdo má dobrý nápad, poté najdu nějakou opici (alá programátora) který naprogramuje. On má třeba 40%, ten co měl nápad má 60%.

A spolužák když jsme debatovali: "Je jasný že firma si klidně zaplatí nějakýho Inda aby mu naprogramoval kalkulačku, ale zaplatí mnohem více člověku co mu bude spravovat infrastrukturu firmy, kde už nejde jen "aby to fungovalo" ale i o bezpečnost"

Takže verdikt: Nemůžeš dělat vše, musíš si najít co by tě nejvíce bavilo a v tom se zlepšovat. Když budeš dobrý, dobrý plat tě nemine. Jo a poslední věc. Mít jako hlavní motivaci peníze je cesta do pekel ;)

Editováno 1.2.2014 11:16
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 11:15
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Nikolas
Člen
Avatar
Nikolas:1.2.2014 12:27

Okej díky moc :)
Abych to upřesnil, chtěl bych mít rozhodně všeobecný přehled o HW i SW. Příklad, teďka jsem si do noťasu stáhl jednu srandu a ona mi zvýšila jak signál tak i sílu příjmu wifi na ostatních zařízeních. A já bych chtěl chápat jak to funguje a popřípadě si to upravit.
Prostě mě baví tvoření - tak rozhodně bych šel do toho programování, ale zase chci mít přehled o tom ostatním :D

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 12:27
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Nikolas
Petr Nymsa:1.2.2014 12:29

Každý musí mít částečný přehled o "všem". Jako programátor musíš aspoň torchu vědět jak funguje HW, systém také a sítě také

Nahoru Odpovědět
1.2.2014 12:29
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
TomBen
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Nikolas
TomBen:1.2.2014 13:09

Co tě zajímá se uč a co tě nezajímá jen sleduj. Nakonec to stejně vždycky budeš ty sám, kdo určí tvůj profesní profil a není nic horšího, než když jsi odborník na věci, které nerad děláš.

Nahoru Odpovědět
1.2.2014 13:09
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Nikolas
Člen
Avatar
Nikolas:1.2.2014 13:15

Dobře, tak když chci být programátor, čím teda začít? Čím doplnit tady ty věci na devbooku? :)

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 13:15
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Nikolas
Petr Nymsa:1.2.2014 13:18

Také těžké říct. Každopádně máš už nějakou oblast co by tě nejspíše zajímalo ? Vývoj webů, vývoj her, desktop aplikace ? Pro začátečníky je vhodný

C# (.NET) - jazyk který se především využívá pro Windows platformu - hry, desktop, Modern UI, Windows Phone, ASP .NET (weby),..

Java - vývoj pro desktop, weby, Android apod
Vývoj pro web - HTML / CSS, dále JavaScript a PHP

Osobně doporučuju C#, je jednoduchý na pochopení a lze v něm snadno programovat. Podívej se na zdejší tutoriály, od každého jazyka si přečti +- první 3 články a sám uvidíš který tě zaujme nejvíc

Nahoru Odpovědět
1.2.2014 13:18
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
petrph
Člen
Avatar
petrph:1.2.2014 14:10

Ahoj - tak jestli chceš bejt programátor, tak to nejlepší co můžeš udělat je si vybrat jeden programovací jazyk, pak si k němu udělat třeba tady na devbooku kurz, a pak si sám navrhnout a naprogramovat středně velkej program. Řekněme tak v práci několika týdnů až měsíců (po večerech), dotáhnout ho do konce aby to mělo profesionální úroveň. Počítej s tím že tady v těch kurzech stejně není úplně všechno, spoustu složitějších věcí si budeš muset dohledat v manuálech (obv. online) nebo odzkoušet "jak to funguje"-čím získaš zkušenosti, čili když takových projektů uděláš několik a můžeš se jima prezentovat, tak potom už se třeba můžeš jít někam ucházet jako programátor...

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 14:10
Avatar
Lukáš Hruda
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Lukáš Hruda:1.2.2014 15:47

Obecně nejlépe placení jsou správci sítí, s dobrou cisco cestifikací ve větších firmách jejich příjem přesahuje 100 tisíc, je to ale velmi náročná a hlavně velice zodpovědná práce, pro kterou je potřeba obrovská spousta znalostí.

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 15:47
Avatar
Jan Demel
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hruda
Jan Demel:1.2.2014 15:48

Já si zase myslím, že je nejlepší míchat IT a podnikání ;) Takový člověk, co rozumí marketingu, umí dobře prodat produkt a zároveň umí výborně programovat a má nápad si může přijít klidně i na milióny za projekt ;)

Nahoru Odpovědět
1.2.2014 15:48
To co se zdá být nemožné, je vždy možné.
Avatar
Lukáš Hruda
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Jan Demel
Lukáš Hruda:1.2.2014 15:55

Já mluvil o zaměstnání, podnikání je trochu jiná oblast.

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 15:55
Avatar
petrph
Člen
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hruda
petrph:1.2.2014 16:08

To je možná fakt - jenomže tohle se člověk nenaučí nikdy sám z nuly jenom třeba z knížek-a takovejhle systém si doma nesestaví. Čili, to chce postupně budovat karieru, něco se naučit, začít někde jako admin s pár počítačema,třeba j jen Win, získat zkušenosti, pak se přihlásit do větší firmy s víc počítačema a jiným systémem,když tě příjmou pošlou tě na školení když přecházej na novou techniku, pošlou tě na další školení...když na tom systému děláš dost dlouho už máš zkušenosti, uděláš si cisco cestifikací .. Potom když máš dojem že tě málo platěj tak dáš výpověď a jdeš jinam kde ti nabídnou víc...:)

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 16:08
Avatar
Nikolas
Člen
Avatar
Nikolas:1.2.2014 21:07

Lidi, těší mě vaše reakce :) určitě bych i rád podnikal, ale nejdřív musím mít z čeho :D Tak pozkouším, třeba teď jsem musel udělat webovky do školy a to mě dost chytlo. Jinak nechce se mi o tom moc vypisovat, raději bych se o tom pobavil, tak kdyby něco můj skype je Neronasius :)

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2014 21:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 14 zpráv z 14.