IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Jak se učíte?

Aktivity
Avatar
DooM
Tvůrce
Avatar
DooM:22.7.2017 21:44

Zdravím.
poslední dobou mám v hlavě brouka: "Jak bych mohl zefektivnit můj learning process?" (týká se to spíše věcí okolo programování).
Tak se obracím na vás s otázkou: "Co je podle vás nejefektivnější způsob učení?"... Dle mého názoru je to budování větších projektů, které jsou od prvního pohledu pro daného člověka odstrašující svou komplexností. Stojí to hodně sil a zádrhelů je nespočet, ale takhle se podle mě člověk toho nejvíc naučí, jen musí vytrvat.

Jaký je Váš názor?
Jak se učíte vy?
Píšete si nějaké poznámky, aby jste nezapomněli důležité věci?

Zajímá mě všechno z této problematiky. :)

Díky.

Odpovědět
22.7.2017 21:44
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Avatar
Daniel Šup
Člen
Avatar
Odpovídá na DooM
Daniel Šup:22.7.2017 22:10

Ahoj,

Osobně si myslím, že při volbě způsobu učení záleží na tom, zda se učíš programovací jazyk a poznáváš jeho syntaxi, nebo se učíš nějaký framework. Pokud se učíš programovací jazyk, který ještě neznáš, tak je dle mého názoru lepší začít s menšími aplikacemi, aby sis osvojil syntaxi daného jazyka. Poté, co si osvojíš syntaxi daného jazyka, je vhodné se pustit do větších projektů.
Nejefektivnější způsob učení nového frameworku je podle mě budování velkého projektu s nastudováním teorie, která se projektu nějak týká. Pokud se zasekneš na delší dobu, tak je dle mého názoru dobré vyhledat vhodné fórum a popsat tam svůj problém, se kterým si v danou chvíli nedokážeš poradit. Myslím si, že je vhodné budovat více velkého projektů, abychom daný framework dobře ovládali a měli tak praktické zkušenosti.
Při učení se začínám s menšími projekty, abych poznal základy daného jazyka, či frameworku. Ve chvíli, kdy daný jazyk, či framework ovládám, se pouštím do větších projektů. Pokud se daný jazyk neučím ve škole, tak si poznámky nedělám.

 
Nahoru Odpovědět
22.7.2017 22:10
Avatar
Štěpán Halíř:23.7.2017 15:07

Ahoj,
podle mě největší roli v tomto hraje charakter člověka a jak se k tomu sám staví. Někdo má opravdu sklony si psát poznámky ke všemu, na co natrefí – netvrdím, že je to nějak moc špatné. Někdo si potrpí na tom, aby měl každou funkci okomentovanou. Osobně, když se snažím pustit do něčeho většího, rozepíšu si, co bych v té aplikaci chtěl využít, co do ní zahrnout, zkrátka její základní charakteristiku. Dělám to zejména proto, abych měl myšlenky, které mi často lítají z jednoho tématu na druhé, pokud možno někde nějak základně ucelené a neodbíhal od mé první vidiny.

K tomu způsobu učení. Jak psal Dan nade mnou, je podle mě rozhodně lepší pochopit základní jevy a problematiku programovacího jazyku, ve kterém bys rád něco udělal. Myslím to tak proto, že když naskočíš do většího projektu, jako do jedoucího vlaku bez znalosti toho, jak se v tom jazyce pohybovat, není to dobré. Nicméně, pokud máš základy, tak si myslím, že ty zádrhely, které sám zmiňuješ, naučí člověka opravdu dost a pokud si nakonec dokážeš „prokousat“ tím vším, budeš dost obrněný vůči dalším podobným zkušenostem, což je velké plus.

 
Nahoru Odpovědět
23.7.2017 15:07
Avatar
Erik Bystroň:23.7.2017 18:51

Já se zde moc rozepisovat nebudu, napíšu zde ve zkratce jak jsem to udělal já, dle mého je nejlepší naučit se základy daného jazyka, trochu nakouknout na oop a pak se vrhnout do něčeho většího, kde to vše dobře pochopíš a naučíš se to :-) U mě to funguje, naučil jsem se základy Javy trochu mrknul na oop a šel programovat pluginy pro Minecraft spigot server a rovnou něco většího :-D A dokonale jsem se to naučil, prostě můj názor je ten, že nejlépe se učí za chodu, protože to rovnou pouziješ a v hlavě se to lépe uloží...

 
Nahoru Odpovědět
23.7.2017 18:51
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.