Diskuze: Je lepší jeden jazyk nebo víc?

Tvůrce

Zobrazeno 27 zpráv z 77.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Měl jsem linux ,ale už mám windows na linux mně nešlo mnoho
aplikací.
Javu nevím ,ale možná potom taky nevím jestli java nebo C#.
Už jsem se sice ptal, ale zeptám se tě znovu: Které aplikace ti pod Linuxem nejely? Mám totiž opačnou zkušenost: Mnoho aplikací, které pod Linuxem používám, neběží ve Windows nebo na nich běží mizerně.
Jestli Java nebo C# se tu řešilo 100000x a jestli s tím někdo znovu začne, vlákno se zde uzamče..
To jsem už psal, takže nic nového. Kromě toho na Linuxu některé CADy fungují.
Takovou válku bych nerad rozpoutal. To by bylo stejné jako slovní souboj mezi věčnými rivaly Emacs vs. Vim, PhotoShop vs. Gimp apod.
CAD nepotřebuji, takže neřeším. Dualboot je řešení. Ještě jsem nezkoušel CAD přes Wine.
To snad ne! Když nejprve nainstaluješ Windows a pak Linux, tak Grub dokáže zavést obojí dle výběru.
dělal jsem to prvni windows a pak z live cd ubuntu ale nefungovalo to!!!
Zajímavé. Už jsem takhle instaloval hodně systémů. Se starším Grubem byly potíže, pokud linuxový bootovací oddíl byl až za hranicí 128 GB. Podle mne to má Ubuntu 12.04 LTS už vyřešeno.
když chci udělat nějakou kravinu použiju např C# ale když se jedná grafiku nebo něco složitého na výkon tak c++ je na to nejlepší podle toho jestli jsem v Linuxu nebo ve Windows.
a v tom je ta svoboda můžeš si napsat co chceš ale není to sranda
Na linuxu se, pokud vím, v C++ programuje celkem dost, ale je zvláštní, že spousta programátorů u linuxu dává přednost C před C++, tvrdí, že je to čistější jazyk.
Tak podle toho co progrmauješ a je to taky podle toho jak jsi zvyklí psát
Pokud potřebuji, aby to bylo skutečně rychlé, tak to na Linuxu udělám ve Fortranu nebo v C. Pokud to potřebuji objektově, tak podle typu úlohy sáhnu po Pythonu nebo Javě. Pokud to má být webová služba, použiji PHP. Pokud potřebuji, aby jednojádrová úloha jela paralelně na více jádrech, poradí si s tím Bash. A tak bych mohl pokračovat, těch jazyků tu mám asi 20.
C++ nebyl schválen pro programování vesmírných sond. Proč asi?
Před dvěma týdny jsem instaloval Ubuntu 12.04 LTS. Potřeboval jsem, aby to jelo a abych se o to nemusel starat.
Nevím jak je to u linuxu, ale pod Windows pokud program zkompiluji jako C++ tak je o něco rychlejší, než když ho zkompiluji jako C, přičemž v C++ se dá programovat v podstatě úplně stejně jako v C a k tomu má spoustu věcí navíc, které ale pokud nechceš, nemusíš používat. Tudíž, proč používat C, když můžu psát v C++?
Nové verze Ubuntu vychází každých 6 měsíců. Verze 13.04 je proti LTS novější o jeden rok. Jednou za 2 roky vydají verzi, kterou před vydáním důkladněji testují a navíc tuto verzi udržují déle - v daném případě dalších 5 let. Stačí tedy upgradovat jednou za 2 roky verzi LTS a máš stále čerstvý a dobře podporovaný OS.
Verze, které nejsou označeny LTS, jsou spíš pro vývojáře a ty, kterým
nějaké drobné chyby nevadí. Jsou to vlastně takové bety. Používat se
dají, ale jsou takové "bez záruky" - asi tak na úrovni Windows
Na Linuxu je C zkombinováno s C++, Fortranem a kdoví s čím ještě. Lexikální analyzátory jsou samozřejmě různé, ale zbytek je společný. Je to tedy jeden kompilátor na všechno s podobnými výsledky.
Ve Windows to možná bude tím, že C++ je novější a výkonnější v optimalizacích. C se nechalo zestárnout a už se asi moc neudržuje, aby vývojáři raději přešli k C++.
Zřejmě je tedy výhodné ve Windows psát programy v C a překládat je kompilátorem C++. Nevidím v tom problém.
Zobrazeno 27 zpráv z 77.