IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: MS Access - formuláře, vyhledávání

Aktivity
Avatar
Lucie Poláchová:23.8.2013 21:08

Zdravím, mám takový dotaz.
Mám databázi o součástkách a stavebnicích.
Tabulky:
soucastka - kde se napíše vše o součástce (nějaký kód ve skladu, typ, hodnota, provedení, pouzdro)
typ - tady je napsaný typ součástky (rezistor, atd, je to použité jako vyhledávací pole v tabulce soucastka)
stavebnice - kde je nějaký kód stavebnice, název (např PT011) a celý název stavebnice
seznam - propojovací tabulka mezi součástkami a stavebnicemi, více součástek může být ve více stavebnicích, je tam nějaké ID (které je tam jen tak), součástka (kód - propojené s kódem součástky v tabulce součástka), počet - počet daných součástek v dané stavebnici (např. rezistor 4k7 2x, rezistor 10k 3x, apod....) a kód stavebnice, který je propojený s kódem stavebnice v tabulce stavebnice

vytvořila jsem formuláře pro:
přidání typu součástky
přidání součástky
přidání stavebnice
přidání součástky ke stavebnici
stavebnice a počet součástek
hledání hodnoty součástky ve stavebnici

problém nastává u těch 2 posledních.
stavebnice a počet součástek
vytvořila jsem si podformulář, který mi napíše vše o součástkách:
hodnota, typ, v jaké stavebnici je, atd,atd, počet ks v 1 stavebnici a počet ks v X stavebnicích
do záhlaví jsem přidala nezávislé pole, kde bude uživatel psát počet stavebnic, kolik chce ze skladu vzít. poté se mu za součástkou objeví číslo - celkový počet součástek který má ze skladu vzít..
tento podformulář jsem přidala do formuláře stavebnice a počet součástek (dala jsem to do těla formuláře), do záhlaví jsem dala vyhledávání - pole se seznamem + propojila jsem to s podformulářem.. takže když si uživatel najede jakou chce stavebnici, tak mu to najde jen součástky z té stavebnice + napíše kolik čeho má vzít..
můj 1. dotaz tedy zní:
jak to udělat, aby si uživatel mohl vybrat více stavebnic a stejné součástky by se sčítali? jde to např. i tak že bych tam přidala ke každé součástce nějaké tlačítko, které by to někam odesílalo (např. do jiné tabulky) dokud bych ty data nesmazala, a pak se to tam vše sečetlo, atd..?
absolutně netuším, jak to udělat.. :D

hledání hodnoty součástky ve stavebnici
tady nastává problém č.2. jsou zde součástky a jejich hodnoty + napsané v jaké jsou stavebnici.. mám zde zase podformulář, který vypíše tohle všechno, a tento podformulář daný do formuláře hledání hodnoty součástky ve stavebnici.. tady radši ani nebudu psát, co tam mám (skoro nic, nevím jak na to..)
chtěla bych, abych v záhlaví formuláře hledání hodnoty.. bylo nezávislé textové pole, do kterého by se napsala hodnota např. 1 a ono by to našlo všechny součástky o hodnotě 1* .. tzn 10k, 1k78, atd.. ale ne hodnoty 10.. taktéž absolutně nevím, jak to udělat..

tuto databázi dělám pro svého kluka, který pracuje ve skladu se součástkami, pro upřesnění (pokud někdo nepochopil): jsou tam stavebnice, a on chodí pro součástky do skladu, než to spočítá, atd, tak to trvá dlouho, takhle by jen párkrát klikl, a měl by to..

jinak v MS Access jsem celkem amatér, brali jsme to teď 1 rok ve škole, ale nic moc jsme neudělali.. takže kdyby někdo věděl, jak na to, tak to pište jak pro úplné amatéry, díky :D :)

Editováno 23.8.2013 21:11
 
Odpovědět
23.8.2013 21:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.