Diskuze: Pozice a vzdělání
Tvůrce
Zobrazeno 8 zpráv z 8.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Teoreticky žádné, prakticky záleží na firmě.
Záleží jestli chceš dělat na sebe a nebo jít někam do firmy. Pokud chceš dělat na sebe, je důležitější než vzdělání spíše to co opravdu umíš a hlavně jak to umíš prodat. Dál je dobrý mít nějaký známý, trošku toho štěstíčka a trpělivost.
Co se týče firem, tak to v ČR stále ve většině případů funguje tak, že titul je vyžadovaný (samozřejmě čím vyšší tím lepší). Jednak ti to otvírá pozice k lepším (vyšším) pozicím ve firmě, ale také ti to dává možnost se do té firmy vůbec dostat. Často to chodí tak, že lidi na HR mají nastavené filtry, kterými třídí lidi, které pozvou/nepozvou na pohovor. Často je jedním z filtrů má/nemá VŠ.
Myslel jsem to spíše vzdělání ve smyslu co umím, co jsem se naučil.., než mám/nemám titul.
Musí být expert v dané oblasti - tzn. znát specifikace platformy a
jazyka, s kterými pracuje a znát základy ostatních částí IT..
Tj. jde se to naučit bez VŠ, ale dobrá škola ti v tom hodně pomůže.. A v praxi to bude znamenat studovat
tisíce hodin i to, co tě zrovna nebaví..
To s tím vzděláním neber jako dogma. Určitě bude platit, že ti VŠ otevře více, dveří. Ale nebude platit že, bez VŠ ti jich zase výrazně hodně zavře. SŠ zaměřenou na IT bych bral ale jako základ. Nicméně VŠ ti dá zase "to" vzdělání. Ale zase bude platit, že si nakrásně můžeš jít svoji cestou a naučit se to sám. Což ale zase mnozí nezvládnou tomu dát řád a ucelený pohled.
Nicméně určitě se dostaneš do bodu, že budeš muset to vzdělání prokázat. Tady ten titul se bere jako průkazné potvrzení i když kvalita může být nevalná. A kdo nemá titul, tak musí ukázat svoji práci, internetové stopy které vedou k tomu, že to co říkáš opravdu umíš. Hodně pomůže praxe. I tobě jako programátorovi i těm co se na Tebe koukají z druhé strany.
Zobrazeno 8 zpráv z 8.