Diskuze: Programovací jazyky budoucnosti

Neregistrovaný

Zobrazeno 25 zpráv z 25.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Lisp se teď používá hlavně v robotice a umělé inteligenci. Umí se totiž i sám programovat. Je to dáno tím, že v něm de facto není rozdíl mezi programem a daty. Velmi dobře pracuje i paralelně na více jádrech.
Na AI se používá také Octave. To, co v javě zabere desítky rádek, se v Octave dá napsat na jeden.
samozřejmě že má, ty nesmyslné aplikace pro smartphony jde jednoduše vyřešit responzivním designem.
Že bych zkusil napsat desktop postavený na Webkitu?
Jediný problém je v rozměrech rozhraní, tedy klávesnice a obrazovky. Výkon procesorů v mobilech je už dnes vyhovující.
Časem OS jak je dnes známe vymizí a to i na smartphonech vše se přesune na serverovou stranu. OS v budoucnosti budou jen takový vylepšení webový prohlížeč. Snad jediné co drží desktopy tam, kde pořád jsou jsou hry, zlom nastane až bude mít web stejné možnosti pro programování her jako desktop, potom už to bude opravdu rychlé.I když to podle mě nebude v řádu následujících 5-10 let, příjde to.
OS na klientech nezmizí, pouze se skryje do virtuálních procesorů, které budou interpretovat programy a data, která přijdou od serveru.
Ty si snad myslíš, že na klientech OS nebude?
Máš snad pocit, že na serverech OS není?
Unity na webu už je plně schopné nahradit desktop. Zvlášť u menších her. Na ty větší je to zbytečně žrout výkonu.
Vzhledem k tomu, že z prohlížeče už může akcelerovat normálně GPU,
tak to nebude trvat dlouho. Ale to, že by zmizeli desktopy si nemyslím...
Každopádně v prohlížeči už rozjedeš celkem slušné 3D hry a po chvíli
úplně zapomeneš, že hraješ v prohlížeči
Jenže [me|]4476[/me|] si myslí, že kromě desktopu se na server přesune i operační systém. A to je velký omyl.
Ne nemyslí, je jasné, že něco bude muset obstarávat komunikaci mezi hardwarem a uživatelem, spíš jsem tím chtěl říci, že veškeré procesy,se přesunou na serverovou stranu, mám na mysli něco jako Chrome OS, protože kolik věci si dnes instaluješ na PC, hlavně hry a software, který potřebuješ pro práci. Dnes se dají najít na webu už skoro obstojné nástroje. Vezmněme si třeba Office, -desktopové verze toho nabízejí samozřejmně více, ale webové verze se je snaží dohnat (např. Google Drive - Office). Některé firmy dokonce už dnes Google Office nasazují místo Microsoftího Ofiicu, jako primarní nástorj pro práci s dokumenty.
Ono to jen vypadá, že se procesy přesouvají na serverovou stranu. Ve skutečnosti se tam přesouvá jen uložení dat a někdy ani to ne. Ty výkonově nejnáročnější části aplikace zůstávají na klientské straně a je to tak správně.
Já jen, že někteří si pletou OS s desktopem.
Properitarny SW sa bude stale viac a viac presuvat na serverovu stranu (viz ms office, adobe...). Vyrobcovia tak budu mat kontrolu nad uzivatelmi a mozu zaviest mesacne poplatky. Samozrejme to neznamena ze sa cely SW presunie na server, staci len cast, viz napr diablo3...
S tou kontrolou přichází jeden nepříjemný fakt pro warez uživatele a to ten, že zkrátka bude o dost obtížnější ten software ukrást.
Na druhou stranu to přinese několik příjemných efektů: Vývojář nebude muset udržovat archaické verze a uživatel bude mít vždy aktuální verzi.
Je zbytečné krást software, který je zdarma
Zobrazeno 25 zpráv z 25.