Diskuze: Najdôležitejšie parametre notebooku pre programátora??
V předchozím kvízu, Online test znalostí Technického vybavení PC (expert), jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Zobrazeno 5 zpráv z 5.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí Technického vybavení PC (expert), jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Bol by som rád keby ste mi napísali ešte dalšie komponenty, ktoré sú podľa vás dôležité.
zalezi aj od toho, co robis, co programujes. ale tak podla mojho nazoru:
bol by som rad, keby sa vyjadrili aj ostatni programatori a doplnili ci opravili moje usudky, ak su chybne
Hodně záleží na tom co chceš programovat, v jakém prostřední, na jak rozsáhlém projektu a na jaké úrovni. Na školní práci v Javě ti bude stačit kromě netbooku prakticky cokoliv, na práci ve firmě/IČO už budou vyšší nároky na výkon, bezpečnost a spolehlivost.
Já bych od notebooku na programování chtěl:
Obecně bych se rozhlížel po: Thinkpad T/X/W, HP Probook 640/Elitebook 840/Zbook, Dell Latitude E54xx/74xx/Precision, Toshiba Tecra/Portege, Fujitsu Lifebook (ale s nimi moc zkušeností nemám) vše s alespoň 3Y NBD.
Na práci obecně chceš - co nejrychlejší procesor, 8GB RAM a FullHD displej. SSD se vyplatí - rychlejší boot i zapínání aplikací a obecně lepší odezva v mnoha úlohách.
U procesoru až tolik na generaci nezáleží (není tam tak markantní vývoj), ale samozřejmě čím novější, tím lepší. Hlavní ukazatel je ale frekvence. Na práci určitě neber Atomy nebo něco podobného a u Core to chce aspoň 2.3 GHz dvoujádro. Ideálně bych doporučoval nějaké 2.7 nebo 2.9 GHz. Čtyřjádra jsou nesmyslně drahá a takový benefit programátorovi nepřinesou.
Co se týče ergonomie, tak to je osobní preference. Já osobně bych bez numerické klávesnice nebyl schopen fungovat. Velikost displeje preferuji 15.6" - je to dobrý kompromis mezi váhou a komfortem.
Zobrazeno 5 zpráv z 5.