Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Garrom Orc Shaman:29.4.2017 12:02

Zdravím všechny. Některé mé hry na PlayStation2 už mají ledacos za sebou a pár šrám... hodně šrámů a konzole je nemůže přečíst. Je nějaká možnost jak udělat dokonalou kopii fyzického(ori­ginálního) cd tak aby jej konzole spustila bez nějakých blbostí jako je swapmagic nebo modchip ? Z logického hlediska, když tu hru dělaly někde v továrně museli udělat něco aby cd bylo "korektní" což znamená že (teoreticky) bych to mohl udělat taky.

Pozn. Tady nejde o pirátství jako spíše zálohování vlastněních originálek pro osobní použití.

Odpovědět
29.4.2017 12:02
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Avatar
krepsy3
Tvůrce
Avatar
krepsy3:29.4.2017 14:12

Netuším jestli je to stejné i disků do PSka, ještě k tomu dvojky (dříve si Sony dělalo téměř všechny věci po svém, dnes už jsou rozumější ;) ), ale zabezpečovací systémy PC her používávané u herních CD do klasické mechaniky fungovaly na tom principu, že data byla na CD zapsána v určitém pořadí, kterého docílili lisováním disku. Jinými slovy, střídání "děr" a "neděr" na povrchu disku bylo zjistitelné, a tak se zabránilo pirátění disků vypalováním, protože pravděpodobnost, že by se ti podařilo CDčko vypálit stejně je limitní k nule.

Jinými slovy bych ti spíš doporučil stáhnout někde na netu ISO hry, která ti nejde číst a to nějak v konzoli spustit (obdobně se to dá udělat na PSP, takže hádám, že to půjde stejně). Já z tohohle nemám rozhodně špatný pocit, kór když jsem si hru koupil :)

Nahoru Odpovědět
29.4.2017 14:12
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Garrom Orc Shaman:29.4.2017 16:17

Ten nápad s .iso není špatný ovšem otázkou je jak to spustit. SwapMagic se v ČR neprodává a modchip asi taky těžko seženu. Ovšem jestli víš kdo má postradatelný modchip myslím že napájet pár drátů na správné místo tak těžké nebude(osobně už s pájením nějaké zkušenosti mám). Jsem spíše odpůrcem swapmagic protože hodně redukuje životnost konzole.

Nahoru Odpovědět
29.4.2017 16:17
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Avatar
Garrom Orc Shaman:29.4.2017 18:42

Na bazaru jsem našel pam.kartu s freeMcBoot. Můj ps2 je 70004 takže by to mělo být v pořádku.

Nahoru Odpovědět
29.4.2017 18:42
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Avatar
krepsy3
Tvůrce
Avatar
krepsy3:29.4.2017 19:06

Jak říkám, kromě PSPčka a ovladače Dualshock jsem nikdy nevlastnil žádný hardware od Sonyho, Takže pojmy modchip ani swapmagic mi nic neříkají. Každopádně přeji hodně štěstí :)

Nahoru Odpovědět
29.4.2017 19:06
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Garrom Orc Shaman:1.5.2017 15:54

SwapMagic je bootovací cd/dvd. Vložíš do mechaniky cd nebo dvd SwapMagic, konzole jej načte a jelikož nosič SwapMagic je sám o sobě originálka můžeš pomocí speciálního nástroje otevřít mechaniku a vyměnit originálku za kopii hry která bude díky validaci z SwapMagic normálně načtena, ovšem tato metoda silně redukuje životnost laseru. Modchip je čip který naletuješ na základovou desku konzole, ovšem tato práce je velice náročná a vyžaduje zkušenosti s mikropájením. A nakonec freeMcBoot je softmod(modifikace softwaru ale ne hardwaru) který se dává na paměťovou karu PS2. Když vsuneš do konzole tuto hacknutou pam.kartu bude použita k bootování systému konzole, tento systém je hacknutý a umožňuje nejen spouštět záložní disky ("kopie") ale také spoustu dalších věcí jako jsou emulátory nebo cheat kódy (gamshark, codebreaker etc.). Jakmile vyndáš hacknutou karu je z konzole opět stock model. SwapMagic i Modchip po české republice těžko seženeš mezitím co freeMcBoot je zdarma ke stažení, problém spočívá v tom jak ho dostat na pam.kartu k čemuž se používá SwapMagic.

Editováno 1.5.2017 15:54
Nahoru Odpovědět
1.5.2017 15:54
Life for Code, Code for Life. I chose my path, I should stick on it.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.