Diskuze: IDE HTML, CSS, JS,
V předchozím kvízu, Online test znalostí HTML a CSS, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Tvůrce
Zobrazeno 33 zpráv z 33.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí HTML a CSS, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Sublime text ... Atom ... Webstorm od inteliJ ...
PhpStorm/WebStorm od JetBrains je cool.
Studentská licence: https://www.jetbrains.com/student/
No a s čím se ti pracuje nejpohodněji? co bys vřele doporučil?
Taky se přimlouvám pro JetBrains. Rozdíl mezi PhpStormem a WebStormem je především v tom, že WebStorm má lepší podporu JS - ale to především v rámci NodeJS a podobných věcech. Napříkald pro tvorbu webu (né webové aplikace s NodeJS!) nepoznáš rozdíl.
Naprosto bych preferoval webstorm ... Jak vidíš i kluci se za něj přimlouvají...
a proč když už si v "zadání" zmínil Vs, nepoužiješ ho? Visual Studio umí našeptávat všechno co potřebuješ a rozhodně nabízí pouze to co standart na daném místě umožňuje zapsat.
Osobně to dokonce řeším tak, že když programuji weby s PHP, tak mám puštěný phpStorm i VS a když chci psát HTML nebo CSS píšu v VS, PHP pak píší v phpstorm. To vše protože mi moc nevyhovuje jak phpStorm třeba našeptává CSSko (neřadí nabízené vlastnosti podle častosti/frekvence používání, což Visual Studio dělá).
// P.S: ano, vím, že poslední verze VS už to nebere tak striktně a třeba do elementu <li> (byť se mu to nelíbí) dovolí (a našeptává) I to co by tam podle standartu být nemělo.
nicméně určitě nedovolí HTML v BODY.....
a na generaci šablon má snippety, ostatně popisuje to I tutorial. Zrovna snippet má ukázku pro HTML.
ve VS jsem viděl jen TypeScript, ale nevim jestli ho chci používat, raději bych na začátek obyč JS. Nebo je tam i obyčejný JS?
A zauvažuj klidně i o webstormu pro javascript
Editor JS je řádově lepší než editor TypeScriptu.... Třeba právě v podpoře snippetů, které pro TS zatím chybí.
PhpStorm = WebStorm + PHP + Database support
Proč tedy používat WebStorm, když stejně každý sem tam blbne, nebo začne, s PHP... A navíc to má v rámci student licence zdarma, takže tak.
Rovno IDEA IntelliJ Ultimate, tam sa to vsetko da popridavat a tiez je v studentskom free baliku
IDE dělá z programátorů začátečníků lenochy. Pokud píšeš program, tak přece víš, jaké metody jsou kde použil a ke kterým lze a nelze přistupovat. Nepotřebuješ našeptávač. Začátky bys měl strávit maximálně se Sublime a drtit vše ručně, ať si zažiješ běžné postupy. Naučíš se tak i řešit krizové situace. Jiná situace bude až budeš postupy a rutinu znát a budeš dělat na programech o desetitisících řádcích. Tam už je IDE perfektní pomocník pro rychlejší práci.
Myslel jsem si, že to tak nějak je, ale phpstorm jsem nikdy nepoužil... Patřím mezi neexperimentující s PHP
Projít si "peklem" musí dávat smysl. Tady mi to dosti uniká. Není vůbec žádný vztah mezi komfortem IDE a nějakými "běžnými" postupy či "krizovými" situacemi. Že ty seš tak trochu mosochista se sadistickými sklony?
Nemyslím si, že je to peklo. Masochista určitě ne, naopak, jsem velmi pohodlný a rád si věci usnadním. Ale to až když jsem si jistý, že znám původní postup a neustálé opakování mě už unavuje. Stává se mi, že mi klient pošle práci předešlého programátora a když toho programátora kontaktuji kvůli tomu, že se nevyznám v jeho práci, aby mi vysvětlil některé pojmy a důvody použití, tak mi přijde odpověď, že netuší, že to vygeneroval pomocí služby třetí strany.
Možná proto jsem skeptický k našeptávačům a různým generátorům. Člověk si řekne, že to použije párkrát, pak ho to spolkne, když zjistí jak je to pohodlné, ale úplně zapomene na podstatu programování a postupně ztratí plnou kontrolu. Proto myslím, že pro začátečníka nebo mírně pokročilého není IDE úplně ideální, přestože je pohodlné.
O jakých původních postupech to vlastně mluvíš? Je původní postup potřeba si pamatovat názvy metod u objektů co jsem napsal? Proč?
Proč by se měl člověk crcat s tím, že by si měl pamatovat co napsal před půl rokem? Je to snad o tom, aby když mi někdo náhodou zavolá, abych mu byl schopen říct co jsem to tam vlastně programoval?
Nebo to mám snad chápat tak, že podstata programování spočívá v tom, že si uchovám "mind mapu" každého programu co jsem kdy napsal?
Já si naopak myslím, že to co ty tady vyzdvihuješ je zátěž, která prakticky s programováním nesouvisí. Nechme takovou práci v klidu strojům. Udělají ji lépe a my se můžeme soustředit na lepší věci.
Ale tady mluvíš o něčem úplně jiném. IDE ti přece žádný kód
negeneruje (sám od sebe - automaticky). Hlavní výhodou IDE je našeptávač,
popřípadě generování části kódu podle snippetů, ale nikdy ti to
nevygeneruje celou metodu, vždy jen například cyklus, property, apod.
To, o čem mluvíš, je použití knihovny třetí strany. To na jednu stranu
chápu taky - proč znovu vynalézat kolo. Když si najdu knihovnu, která
splňuje mé požadavky, nemusím znát vnitřní implementaci této
knihovny.
Některý IDE či jejich tooly kódy generují. Zaplať pánbůh. Typicky klikačky. Opruz věci.Formuláře. Databázové modely. Nebo nagerovat něco na základě něčeho jiného. XSD to classes apod. Visual studio má nato celý udělátor - T4 text templates. Moc příjemná věcička když se s tím umí. Není to spásonosné, ale dokáže to ušetřit spoustu práce.
Generují, ale jak jsem chtěl zdůraznit - ne automaticky. Klikačky -
formuláře například - se generují, ale na základě uživatelské
interakce. Upřímně, kdo umí nadesignovat celé okno pro WF v kódu WPF jde samozřejmě taky naklikat,
ale myslím si, že brzy zjistí, že rychlejší to je psát v XAMLu. Klikačku
bych využil asi jen při templatování kontrolech a podobné věci (ale to
stejně dělá většinou v Blendu).
T4 zám také a je to super věc, ale mám ponětí, že samo o sobě to ve VS
není a musí se to stáhnout z NuGetu. Ale opět - uživatel si něco napíše
- a teprve poté to VS vygeneruje. Přeci jen - tohle nejsou věci, které by se
používali běžně pro soukromé projekty (a u začátečníků už vůbec
ne).
Tak jsem si chtěl stáhnou tu studentskou verzi, ale nemůžu, nemám žádný důkaz, že jsem student. Takže to asi nepůjde. Leda bych si někde sehnal tu kartu.
Vyžádej si ve škole "potvrzení o studiu" a pošli jim to, když nemáš ISIC ani mail... To by pak mělo snad jít uplatnit.
Ale pokud ti ho nevydá škola, něco tě stojí...
Já si ho musím koupit ( mám zažádaný) ve škole stojí "jen" 260,- ale na offiko stránkách stojí 300, ale furt se to vyplatí
Tak to díky za vyvedení z omylu. Já měl za to, že když vydávají ty čipový co maj širší využití (obědy a já nevim co ještě), je to free.
To škola obvykle má, jako nějakou identifikaci, ale nepřináší ti to vůbec nic. Tak proto nabízej i ISIC, který slouží normálně k identifikaci, ale i placení + slevy venku
Zobrazeno 33 zpráv z 33.