Diskuze: Nie sú toto chyby v teste na HTML a CSS? Alebo nezrozumiteľne formulované otázky?
V předchozím kvízu, Online test znalostí HTML a CSS, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Člen
Zobrazeno 9 zpráv z 9.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí HTML a CSS, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
U kotev skutečně je možné použití s name atributem. Konkrétně se stránka s url #alfa podívá nejdříve po id="alfa" a poté až po name="alfa", ale obě možnosti fungují a tedy by měly být správně. Pro kotvy se však využívá zejména onen id atribut. Ping David Hartinger
Plovoucí elementy máš IMHO špatně ty. Viz ukázka https://jsfiddle.net/o0or8qb2, kde po floatu následuje blokový element, který obtéká floatovaný. Span pod ním, jakoždo inline element, se samozřejmě zachová jako normálně, tedy je "na další řádce" díky "zalomení" po divu.
Nie. Ten div, ten blokový element je prekrytý tým floatovaným, neobteká ho. Len Ťa pletie, že text v tom dive uhol bokom, že obteká, floatovaný element. Lenže ten text je samostatný uzol, ktorý sa správa ako inline element a ten, iba ten obteká - uhýba pre floatovaným. Pozri si teda tento https://jsfiddle.net/xj6xwa7h/ a okamžite pochopíš, že bloková značka floatovanú neobteká.
Oh, zajímavé, pravda.
Ďakujem za uznanie prosím si zmeniť výsledok môjho testu na 100%
Já nemám pravomoce ti změnit výsledek testu.
Každopádně o tom bodě "Jsou obtékány neplovoucími elementy" by se dalo dost polemizovat, protože je z části true (inline či inline-block) a z části false (block). Samo o sobě by to asi opravdu nemělo platit. Ping David Hartinger
Každopádně zrovna float je technologie, kterou téměř vždy nahradíš display: inline-block;, flexboxem atp.
Otázka sa však týkala floatovania, nie čím sa dá nahradiť. A v danom znení, tak ako tam je, je proste chybná. Mne samozrejme výsledok testu meniť netreba, to som len podpichoval. Ale samotný test by som rozhodne zmenil, lebo nerobí dobré meno autorovi. A ak autorom je vzdelávacia organizácia v danej oblasti, o to horšie a o to skôr treba ten test opraviť. Rovnako mám výhrady k JS testu, kde pri tejto otázke:
Černá
Dědí barvu z background-color elementu <html>
Bílá
Průhledná
je diskutabilné, či patrí do JS, či do HTML testu, a táto otázka:
0
false
null
true
je naprosto nepodstatná. Je to nasilu zbastlený chyták založený na automatickom pretypovaní a nemá nič spoločné s reálnym kódom, takú konštrukciu by nikto v reálnom kóde nenapísal. A ak áno, penalizoval by som ho, lebo je to bad practice, preto na to ani len netreba nabádať v teste. Nie je dôvod držať si v hlave čo sa na čo automaticky pretypuje, ani čo sa považuje za truthy a čo za falsy hodnotu, lebo takým konštrukciám sa treba proste vyhýbať.
Ako nič ma do toho nie je, sú to vaše testy, ale sú v nich diskutabilné veci. A mne pripadá, že je vhodnejšie mať testy, kde nie je o čom diskutovať - je to takto alebo takto - vieš / nevieš.
Ono se dá všechno zkritizovat. Upřímně, jestli je několik z nich diskutabilních, nebo ti připadají diskutabilní, nebo dokonce vykonstruované, není příliš podstatné. Testy mají zjistit jak na tom jsi a z tohoto ohledu fungují velmi dobře. Nemá smysl polemizovat nad 1-2 otázkami z 16. Pokud máš 88% z testu, tak to prostě umíš, pokud máš 40%, tak to prostě neumíš. Od toho to tu je. Jestli chceš, můžeš napsat vlastní otázky a poslat nám je. Je mi jasné, že to neuděláš, protože je to opravdu hodně práce. A stejně se za chvíli najde někdo, kdo to pochopí jinak a založí tady vlákno jak je to špatně formulované, protože ho štve, že nemá 100%. IMHO se to bude dít vždycky ať to položíš jakkoli, každý má jiné myšlení a bude to pořád zpochybňováno. Pokud si myslíš, že to takhle nestačí, pošli mi do PM několik nových otázek spolu s konkrétními změnami stávjcících otázek nebo s návrhem na jejich vyřazení.
Súhlasím, kritizovať je jednoduchšie ako tvoriť, preto sa cez týždeň na oba testy (html, js) pozriem a dám dohromady nejaký návrh.
Zobrazeno 9 zpráv z 9.