Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET + discount 30

Diskuze: Sass Guidelines

Aktivity
Avatar
Honza Bittner
Tvůrce
Avatar
Honza Bittner:27.7.2015 21:23

Ahoj!

Zrovna byl zveřejněný můj překlad skvělého Sass manuálu (Sass Guidelines) od Hugo Giraudel. Českou verzi můžete najít zde.

Určitě doporučuji přečíst, jelikož získáte dost informací, jak psát správně Sass a čeho se vyvarovat.

Byl bych rád, kdybyste případné chyby nahlásili do issues (pokud možno ve větších skupinách), ať už to budou nevhodně zvolené termíny, špatně napsané slova, či jiné. Jsem si vědom, že tam pravděpodobně budou nějaké slova, fráze, nebo dokonce i věty, které budou prostě "drhnout". :)

Odpovědět
27.7.2015 21:23
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
TomasGlawaty:27.7.2015 21:32

Super, díky, určitě si to projdu :)

Jinak je škoda, že Sass syntax nepodporuje víceřádkové listy a mapy. Mám tu syntaxi radši ale tohle mi docela vadí ... :-`

Editováno 27.7.2015 21:33
 
Nahoru Odpovědět
27.7.2015 21:32
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Honza Bittner
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na TomasGlawaty
Honza Bittner:29.7.2015 16:55

Ona se ta Sass syntaxe obecně skoro nepoužívá. Samozřejmě, že určitě najdeš někoho kdo ano, ale je to taková minorita. :)

Mě se Sass syntaxe líbí, ale je závislá na odsazení, což není vždy to nejlepší, co se přehlednosti a právě i těch funkcí jazyka, které nemohou být víceřádkové.

SCSS syntaxe je ale také fajn. :)

Stejně si to vem, co doopravdy používáš? Proměnné, možná noření, občas nějaký ten mixin či funkci. Mapy samy o sobě jsou nepotřebné a zbytečné, pokud nepracuješ s cykly. :)

Nahoru Odpovědět
29.7.2015 16:55
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
TomasGlawaty:29.7.2015 19:33

Určitě, ona SCSS syntaxe je taky dobrá, i když trošku ukecanější...
Nějaký ten měsíc zpět jsem začal psát takový svůj Sass 'FW' založený na 'komponentách' s možností si je prakticky jakkoliv upravovat a se Sass syntaxí to vypadá o dost jednodušeji a více cool :)
Ale nerazil jsem právě u map, kdy jsem potřeboval například předávat nějaké informace o layoutu, nebo 'komponentě' přes mapy a mít vše na jednom dlouhém řádku je jaksi nepěkné a nepřehledné...

Každopádně jsem se na to teď vykašlal (zapsal si myšlenky do texťáku :) ), protože na to není čas kvůli práci ... ale možná až se k tomu někdy v budoucnu vrátím, tak už budou multiline mapy podporovány. Ale nejspíše asi ne :D

Editováno 29.7.2015 19:33
 
Nahoru Odpovědět
29.7.2015 19:33
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.