Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: HTML stránka s YT videi

Aktivity
Avatar
Alesh
Tvůrce
Avatar
Alesh:31.8.2021 22:53

Před časem jsem si pořídil kameru a točím rodinné akce. Upravená videa pak dávám na YT a sdílím neveřejné odkazy na ně.
Napadlo mě, udělat WWW stránku, kam by se tato videa načítala (tu stránku opět udělat neveřejnou, prostě kdo má odkaz, ten si pustí cokoli z té stránky, ony to jako nejsou žádné tajnosti, ale nemusí to být běžně dohledatelné, to je jasný).
S WWW stránkami mám jakousi historickou zkušenost cca 15 let zpátky jsem něco málo bastlil do školy a pro zájmovou činnost (PHP + MySQL), nic extra do hloubky, ale stačilo to. Moje představa je, že by tedy v databázi byly uloženy odkazy na videa na YT, datum videa (= datum natočení, podle něj by se na stránce zařadilo do jakési "časové osy") a pak datum vystavení na YT (z něj by se dopočítávalo, jestli to video je ještě "new" nebo už ne). No, a ještě by bylo fajn, kdyby tam šlo dát něco jako "připravuje se", tj. video, které ještě není zpracované, tj. načte se nějaký zástupný obrázek (škrtnutá kamera). Jak to vlastně funguje s tím prolinkováváním videí z YT? S tím jsem nikdy nedělal, předpokládám, že to je nějaký ten tag <video> (jak jsem někde zahlédl) a to video se načte vč. náhledu, je to tak?
Jinak bych to viděl tak, že zkrátka bude hlavní nadpis rok (2021, 2020 ...), pak jednotlivé měsíce jako podnadpis (zobrazí se, pouze pokud v tom měsíci bylo natočeno nějaké video). Nejnovější videa (podle data natočení) budou nahoře, nejstarší dole. Jako žádnou velkou vědu v tom nevidím, víceméně v tom má asi jasno jak to udělat (zbytek dohledám). Ale potřebuji poradit, kam to nahrát. Koukal jsem na sweb.cz, ale tam je databáze placená. Já bych to chtěl mít komplet zadarmo (pokud možno). Možná by šlo oželet tu DB a použít textový soubor pro ukládání těch údajů k videím. Pak by mě zajímali jakékoli postřehy, jak to dělat, nedělat, co je dobré, čemu se vyhnout, v čem to dělat apod. Za jakékoli (dílčí) postřehy budu velmi vděčný. Děkuji.

 
Odpovědět
31.8.2021 22:53
Avatar
weverka
Člen
Avatar
Odpovídá na Alesh
weverka:1.9.2021 9:52

Moc ti s tím nepomůžu ale webhosting používám endoru.

Nahoru Odpovědět
1.9.2021 9:52
Weby jsou budoucnost IT
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:1.9.2021 10:13

Je to strasne dlouhe, nechce se mi to cist :)
Kdysi jsem pouzival wz.cz, ale, protoze mi smazali web, ktery jsem tam mel leta a ani se neobtezovali pred smazanim najit na nem jiny kontakt nez registracni mail, ktery mi uz nefungoval, tak uz nikdy vice.
Sweb je asi dobra volba.
Webnode jsem pouzil pozdeji na 2 weby. Myslim, ze je to hodne nastavitelne. Db nevim, tu jsem nepouzil.
Ale, v podstate kterykolikv znamejsi hosting, co se da vygooglovat.

Co se tyce tveho planu, jestli ono google nema na to nejake nastroje, uz.
https://creatoracademy.youtube.com/…action_image?…
Vim, ze tam jdou audioknizky vlozit jako skupina, pac si je obcas spoustil. Ale, propagovat nova videa, nevim, no. Fake video nema na webu co delat.
Mozna pouzit nejakou specializovanou stranku na videa nebo redakcni system. Wordpress treba aktuality umi. Ale, zas nevim, jestli ma nejake pluginy na videa.

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2021 10:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.