Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

h1 - Český HTML 5 manuál

Nadpis úrovně 1 má nejvyšší váhu a od HTML 5 jich může být více. Hned po něm se používá nadpis druhé úrovně (tag <h2>) a správně by se nemělo skákat ke třetí či dál. Obsahuje povětšinou nadpis webových stránek a nadpisy článků. Může též označovat nejhlavnější kategorii v postranním panelu. Tento hlavní nadpis obsahuje název webu a případně nějaký slogan např.:

<h1>Rybočich - vše pro ryby a akvarijní živočichy</h1>
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Výsledek:

Nadpis h1 v HTML 5

Jelikož často používáme pro takovýto název webu grafické logo, vžil se způsob obrázkového nadpisu h1, který je přívětivý i pro vyhledávače. Obrázky jsou řádkové elementy a nadpisy blokové, můžeme tedy snadno obrázek vložit přímo do tagu h1:

<h1><img src="logo.png" alt="Rybočich - vše pro ryby a akvarijní živočichy"
title="Rybočich - vše pro ryby a akvarijní živočichy" /></h1>

Pro jistotu zadáme i alternativní text, i titulek, aby vyhledávače nadpis správně zaindexovaly. U některých webů lze vidět obrázkový nadpis řešený tak, že mají v h1 text, který poté pomocí CSS skryjí nebo nastaví mimo obrazovku. Všechny takovéhle nekalé techniky jsou však nebezpečné, protože se Google nemusí líbit (a také nelíbí) a váš web je poté evidován jako podvodný. To samozřejmě sníží jeho pozici ve vyhledávači a tím i návštěvnost.

Pokud máte statické webové stránky (např. s iframe), bude v nadpisu h1 spíše zaměření dané stránky než název webu.


 

Všechny články v sekci
Textové tagy - Český HTML 5 manuál
Článek pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikací v PHP (framework Laravel) a je jedním z herních vývojářů komunitní modifikace TruckersMP.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!