IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Martin Dráb:6.11.2011 13:05

Jedná se o web přidružený k mé v září vydané knize Jádro systému Windows. Budu se jej snažit průběžně aktualizovat formou vylepšení zdrojových kódů ukázkových aplikací a také občasným přidáním nějakého toho článku. Můj plán je udělat z té stránky jakési "centrum vědění" o jádru OS Windows.

Zajímaly by mě vaše názory na podobu webu, případně návrhy na zlepšení. Nebo jen pustá a tvrdá kritika :-). Přiznávám, že webové technologie příliš neovládám (umím si napsat, co potřebuju, ale nerad to dělám komerčně), takže se mi každá připomínka bude hodit.

Odpovědět
6.11.2011 13:05
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
David Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
David Hartinger:6.11.2011 21:12

Co se týče vzhledu, působí to na mne takové prázdné, úplně nejlepší by bylo pokusit se najít nějaký vhodný tmavší template, dají se sehnat i s volnou licencí. Do hlavičky bych dal nějakou koláž výpisů z konzole a zdrojáků. To samé při výčtu článků na titulní straně, hodil by se obrázek ke každému i kdyby to byl jen screenshot konzole nebo zdrojáku, oživí to ten prostý text. Lidé vnímají webové stránky jinak, než třeba knihy nebo jiné dokumenty. Od webu se přímo čeká interaktivní a bohatý obsah. Zahlédl jsem tam nějaké zdrojáky,na GoogleCode je hezký JS zvýrazňovač syntaxe, to také udělá své.

Obsahově je web v naprosto pořádku, ale design by mohl některé návštěvníky odradit. Šťourání se v jádru systému je přeci velké dobrodružství, tak proč ta konzervativnost? :)

Nahoru Odpovědět
6.11.2011 21:12
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
Martin Dráb:25.11.2011 19:43

Dík za připomínky. Je fakt, že ty obrázky ke článkům a nějaká koláž nahoře by mohly být zajímavé. Víc blikání zatím neplánuju.

Ono s tím templatem to nebylo moc jednoduché. Zatím všecno, co se mi trochu líbilo a bylo zadarmo, tak bylo na mě moc složité. Nakonec jsem se trochu naučil ty šablony editovat, ale i tak to nebylo moc jednoduché.

Nakonec jsem modifikoval šablonu SimpleMarket. Ale s novou verzí WP asi udělám ten design znova. Přece jen je ten zdroják WordPressu teď docela narušen :-). Ale dělá to, co chci.

Nahoru Odpovědět
25.11.2011 19:43
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
ano95
Člen
Avatar
ano95:13.1.2013 21:01

Nic moc grafika :(

 
Nahoru Odpovědět
13.1.2013 21:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.