IT rekvalifikace s podporou uplatnění. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Propojení aplikace Android s Raspberry PI (Python)

V předchozím kvízu, Online test znalostí Java, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Radomír Bednarský:26.11.2016 14:26

Zdravím, potřeboval bych pomoct při programování aplikace v Jave. Mé zadaní zní: Propojit aplikaci s Raspberry Pi (pro ty co neví tak pracuje s Pythonem). Ve zkratce vytvořím program v Pythonu, na RGB ledku, kde barva bude proměnná a pomocí posuvníku v aplikaci bych měl měnit barvu této ledky. Ale nějak sem se sekl na tom už jak se připojit z Android aplikace k Raspberry. Napadlo mě, že při stisknutí tlačítka v aplikaci by se spustila jiná aplikace, která je již na Google play vytvořená, něco jako Putty, která by se k Raspberry už připojila a spustila by již vytvořený program ode mně v Pythonu. Jenže nějak nevím jak nastavit parametr v Pythonu, který mění barvu ledky, aby spolupracoval s parametrem v Jave, který přiřadím posuvníku v aplikaci.

Za jakoukoliv pomoc budu moc rád.
Děkuji

 
Odpovědět
26.11.2016 14:26
Avatar
Kos
Člen
Avatar
Kos:26.11.2016 15:20

K propojení Raspberry Pi a telefonu by šlo použít Bluetooth. Při změně posuvníku by telefon poslal příkaz pro změnu barvu LEDky. A nebo by se dala použít nějaká knihovna pro SSH(to je ta komunikace, která se používá mezi Putty a Raspberry Pi). Určitě nějaká existuje.

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 15:20
Avatar
Vojta Bereščák:26.11.2016 15:27

Zatim se narozhodujes jak, ale co. Vychazej z toho ze vetsina veci co potrebujes je davno napsana a ty potrebujes:

  1. neco na Pi jako server
  2. komunikacni protokol
  3. klientskou app

Uplne nejjednodussi je: na pythonu rozjet malej webserver s webem, komunikovat pres http a ovladat na adroidu pres prohlizec.
Druha slozitejsi moznost. na pythonu rozjet webserver s rest api, komunikovat pres http a ovladat na androidu pres vlastni appku.
A pokud to vezmu z ty "nejnizsi" strany tak na pythonu otevri socket, protokol si vymysli vlastni a vlastni appkou se na nej pripojuj.

Z hotovejch/polo­hotovejch reseni se muzes zamyslet nad OpenHAB nebo jinou OSS automatizaci. Taky by http u druheho pripadu slo vymenit za MQTT (dalo by ti to trochu jiny moznosti).

Cest je opravdu hodne a radi poradime dal, kdyz nastinis co treba umis nebo kam by jsi se chtel vydat.

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 15:27
Avatar
Odpovídá na Vojta Bereščák
Radomír Bednarský:26.11.2016 15:33

No to je to. Jsem v maturtiní ročníku na průmyslové škole, kde nás učili jenom C++. A můj maturnitní projekt nese název Programujeme Raspberry Pi. Naprogramovat ledku uz sem se naučil a nemam s tím nějak problém. Horší je, že dále po mě chce učitel abych vytvořil vlastní aplikaci, která se připojí k Raspberry a pomocí posuvníku se bude měnit barva ledky. Problém je že on tomu taky vůbec nerozumí. Já se snažím hledat po netu vše možné návody, ale jak řikám ve škole nas učili jen C++ bohužel. Sem z toho celkem zklamaný, jelikož bych to chtěl dokázat, ale fakt moc těch vědomostí ještě nemám.
Za další pomoc budu určitě moc rád.
Děkuji

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 15:33
Avatar
Vojta Bereščák:26.11.2016 15:55

Pak bych volil cestu nejmensiho odporu. Vysvetlil to uciteli ze delat na kazdou vec nativni app je volovina a ze kdyz to raspi bude mit webovej frontend tak to bude platforme nezavisly a tedy hrozne cool a naucil se zaklady webovyho programovani at uz primo v pythonu nebo php ktery ti bude spoustet pythoni skript s danejma parametrama. Stahnes nejakou Admin sablonu aby to vypadalo pekne a jen udelas obsluhu formulare s posuvnikem. Rychly na nauceni, jednoduchy na implementaci, sepises o tom dost textu a pekne obhajis.

Editováno 26.11.2016 15:55
 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 15:55
Avatar
Radomír Bednarský:26.11.2016 16:26

Mockrát děkuji. Jesli bych mohl poprosit jeste, neposlal by jste mi nějaké webovky, které mě navedou dál. Ať se nezačnu učit něco co mi bude k ničemu.
Mockrát děkuju.

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 16:26
Avatar
Vojta Bereščák:26.11.2016 17:46

Webovky dohledavat je tezky. Najdete si je podle urovne vasich znalosti odbornych a jazykovych. Pokud by jste ale sel cestou python, php, html tak hledejde:
HTML, CSS - potrebujete zakladni znalost (vcetne formularu)
CSS admin template - nekde neco stahnete
PHP - opet potrebujete zakladni znalost, tahani dat z POSTu, volani prikazu na radce
Apache2 - webovy server, konfigurace, instalace php
apon lehka znalost sitovani se hodi.

Tohle by mohly byt zakladni veci. Nejprve si seradte co a jak bude fungovat, pak zacnete implementovat.

Urcite bych se podival i na git (treba privatni na bitbucketu), bez verzovani by programator nemel nic psat a i hezky to pak v te praci bude vypadat.

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2016 17:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.