NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Java programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.
NOVINKA – Víkendový online kurz Software tester, který tě posune dál. Zjisti, jak na to!

Diskuze: Začít knihou nebo seriálem

V předchozím kvízu, Online test znalostí Java, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Jan Jenda
Člen
Avatar
Jan Jenda:18.9.2017 23:01

Dobrý den pořídil jsem si zatím knihu https://www.alza.cz/…-d409642.htm?…

doufám, že jsem neudělal chybu když chci začít s Javou.

Ale co je podle Vás lepší začít zde ze seriálem Java nebo knížkou? :-)

 
Odpovědět
18.9.2017 23:01
Avatar
Acerik
Tvůrce
Avatar
Acerik:19.9.2017 0:22

Ahoj, za mě tutoriály zde. Navíc mám pocit, že tato kniha je o objektově orientovaném programování v Javě.

Nahoru Odpovědět
19.9.2017 0:22
“Every programmer is an author.”
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:19.9.2017 8:14

knížku ti osobně schvaluji, ale jak můžeš položit tak blbou otázku? Snad si nemyslíš, že ti stačí jedno nebo druhé.... Je jedno čím začneš, stejně si to budeš muset projít aspoň 2x a nejen to. Považuju se za průměrného programátora, dělám to něco málo přes deset let a i teď jsem si pořídil dalších 5 knížek. Práce v IT je celoživotní vzdělávání a co se naučíš teď, za 3 roky nemusí být podporováno nebo bude zastaralé. Takže si projdi obojí a je fakt jedno čím začneš. Knížka ti natluče hlavu teorií a ukáže prakticky co, ti vysvětluje, tady máš výhodu, že tu máš komunitu lidí, kteří vidí konkrétní případy, ale zase se vše odehrává jen konzolově. Obojí je potřebné.

Nahoru Odpovědět
19.9.2017 8:14
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
Michal Remišovský:19.9.2017 10:34

Ahoj, jako nedávný začátečník (asi před 2 lety) doporučuju začít tutoriály zde. Je zde vše podstatné, rychle se naučíš teorii, syntaxi atd. Programování je hodně o praxi, tak se nezahlcuj teorií, to chce postupně nabalovat. Zkus si pak navrhnout svojí aplikaci, něco jednoduchýho, třeba textovou vědeckou kalkulačku. Tu část návrhu nepodceň a pak ji nakóduj. Tím se Ti Java celkem rychle zažije. Až pak doporučuju jít trochu víc do hloubky - kniha p. Pecinovského. Z té jsem se také učil, počítej s tím, že kapitoly na sebe navazují společnými projekty (v celé knize asi jeden dva, které se stále rozvíjí). Bez znalostí z předchozích kapitol je to težší k pochopení. To je rozdíl od jiných knih, tam se dá číst i na přeskáčku. Pan Pecinovský k základním konstrukcím přidává i návrhové vzory, a další informace víc do hloubky, které si myslím mají svůj čas. Také doporučuju naučit se hledat řešení problémů na anglických webech, to je alfa a omega, všichni pořád hledají a také nacházejí. Nakonec doporučím ještě jednoho autora, Pavel Herout, napsal několik hodně dobrých knih o Javě.

 
Nahoru Odpovědět
19.9.2017 10:34
Avatar
T.C.C.E.R.
Člen
Avatar
Odpovídá na Jan Jenda
T.C.C.E.R.:19.9.2017 11:50

Ahoj,
hele rozhodně začni knížkou a postupuj primárně podle ní. Články tady používej jako sekundární literaturu, popřípadě k procvičení. Itnetwork také používej jako poradnu, máš tu komunitu lidí co ti poradí.

Proč preferuji knihu před těmito tutoriály? Pokud neumíš žádný jiný vyšší programovací jazyk, v knížce ti vše vysvětlí více do hloubky a to je pro tebe rozhodně lepší (pokud to s programováním myslíš vážně), tutoriály co jsou zde se hodí spíše pro ty, co už umí perfektně aspoň jeden jazyk, projdou si tutoriál a naučí se malé rozdíly co v jazycích jsou za pár hodin. Podle tutoriálů se dá učit, ale hodně věcí máš skrytých za textem.

Pamatuj ale na to, že stejně je to jenom o tvojí vůli a musíš opravdu chtít se něco naučit. Dávej si dílčí cíle, např. naučíš se vypsat text do konzole a podmínky. Udělej program co se tě zeptá na jméno a pak ho vypíše...

Ať už se rozhodneš jakkoli, hlavně se nesmíš vzdát - hodně zdaru a vůle přeji!

Nahoru Odpovědět
19.9.2017 11:50
T.C.C.E.R. [: tísr :]
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na T.C.C.E.R.
David Hartinger:19.9.2017 18:31

Tutoriály co jsou zde se hodí spíše pro ty, co už umí perfektně aspoň jeden jazyk.

Můžeš uvést co konkrétně zde není dostatečně uvedené oproti knihám, ze kterých se učíš? Když se délka zdejších textů sečte, je to mnohem delší než knihy co jsou v prodeji. Je zde tedy mnohem více informací.

Nahoru Odpovědět
19.9.2017 18:31
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Nahoru Odpovědět
19.9.2017 19:41
No hope, no future, JUST WAR!
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Odpovídá na Jan Jenda
vajkuba1234:19.9.2017 19:42

Rozhodne zacni obema zdroji :) Klidne prvne tutorialy a pro lepsi pochopeni si pak muzes procist danou kapitolu v knize. :)

Nahoru Odpovědět
19.9.2017 19:42
No hope, no future, JUST WAR!
Avatar
Jakub Valerián:16.10.2017 16:29

Za sebe, pokud s programováním začínáš, bych ti doporučil nejdřív zdejší články a projít si vůbec základy Javy. Skočit hned na objektové programování, to může člověka trochu znechutit :)

 
Nahoru Odpovědět
16.10.2017 16:29
Avatar
Adam Bucher
Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub Valerián
Adam Bucher:17.10.2017 8:50

Znechutit možná, ale i tak se to nejspíš vyplatí.
Osobně jsem taky začínal nejprve neobjektově (podle zdejších tutoriálů), ale ta myšlenka, že se člověk začne učit hned OOP, se mi líbí. Řekl bych, že pro každého je ten proces přeorientování se obtížný (pro někoho více, pro někoho méně). Ale když se člověk učí přemýšlet nad programem objektově hned od začátku, úplně tím odbourá ten „špatný“ způsob smýšlení.
Ano, nejspíš to bude pro začátečníka obtížnější, když bude psát svůj první program a kvůli němu bude muset dělat několik konstrukcí navíc, které by při strukturovaném programování dělat nemusel. Nicméně za tu cenu zpočátku obtížnější cesty získá čistě objektové myšlení, a to je cennost.

 
Nahoru Odpovědět
17.10.2017 8:50
Avatar
Odpovídá na Adam Bucher
Jakub Valerián:18.10.2017 13:38

Jo, to máš pravdu, naučit se myslet objektově je náročný proces. Ale pořád si myslím, že před objektovým přístupem by to chtělo projít aspoň pár základních lekcí tady, a to ani ne kvůli tomu, že by se naučil zkracovat jisté konstrukce apod., ale (protože tady stejně všichni vycházíme více méně z vlastních zkušeností, ne?) za sebe třeba můžu říct, že potom, co mi cpali do hlavy programování na škole, jsem vážně jenom zhruba tušil, co jak pracuje. Potom jsem si pročetl knihu o základech javy, prostudoval pár článků a hned se mi programovalo mnohem snadněji, když jsem měl trochu hlubší povědomí o tom, co jak pracuje. Nicméně, záleží asi pořád na preferencích jedince, s čím se mu bude začínat líp.

 
Nahoru Odpovědět
18.10.2017 13:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.