Diskuze: Jak se efektivně učit javascript?
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Člen
Zobrazeno 8 zpráv z 8.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
S láhví v ruce...
Ale jinak jsou vesměs dva přístupy, jak se ho naučit..
Ten první tě znechutí hned na začátku a tkví v tom, že si seženeš třeba "JavaScript: Good parts" (nechápu jak naplnili 172 stran. Pokud jsi přišel do styku s trošku inteligentním jazykem, tak to bude působit jako perfektní lobotomie, ale javascript tě naučí velmi dobře.
Ta druhá část je, že začneš ve skutečnosti s TypeScriptem, budeš nadšený ... a pak narazíš zhruba na 10 problémů a budeš zjišťovat proč to tak je a nevěřícně kroutit hlavou, jak někdo může JS používat (this, closures, contexty, zaukrouhlovani, hosisting, operátory / operandy a naprosto absolutně nelogické přetypování a výsledky, co ta VM dělá)
Osobně ti doporučuji ten TS a postupně se spálit na každým z JS hoven..
¨Tím vším chci říct, že je to jazyk, kde je naprostá nelogičnost a totální hloupost na každém kroku, ale přesto, že je to to největší peklo, co kdy v IT světě vzniklo (boj s PHP byl tvrdý), tak je rozhodně v dnešní době nutnost ho znát, jelikož ti jeho znalost může dost podstatně rozšířit obzory.
No a pokud začneš typescriptem, tak ho budeš možná považovat asi za naprosto perfektní kombinaci jazyků... Popravdě,.. dokázal bych si představit TypeScript jako největší jazyk budoucnosti..
Začít můžeš tu na síti, je tu několik desítek článků o Javascriptu.
K Javascriptu jistě také patří manipulace s DOM, tedy je vhodná znalost HTML a CSS.
Jelikož Javascript jako jazyk je tak trochu taková tak trochu splátanina (třeba špatně řešené dynamické typování, díky kterému je JS ohromně benevolentní), jak se vyvíjely potřeby od jednoduchých proklikávatelných hypertextových dokumentů po dnešní plnohodnotný frontendový aplikace, je hromada jazyků, které můžeš využít a používat nějaký "hezčí" jazyk, ze kterého budeš do javascriptu transpilovat. Dost populární byl například CoffeeScript, momentálně to je třeba TypeScript od Microsoftu, Za mne mohu doporučit třeba Dart, docela hustej jazyk od Google (teď do něj přepsali třeba AdWords v AngularDart).
Záleží prostě co chceš. Možností je plno.
V pohodě, já to nikdy nehrál moc na miss sympatie. Vyhrávám krásou
Ak teda angličtina nie je problém, prečítaj si knihu Javascript ninja od Resiga, autora jQuery. Tá je najprehľadnejšie napísaná. A "kúpiť" sa dá aj na uloz.to.
Zobrazeno 8 zpráv z 8.