Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET week + discount week
Avatar
Hadik
Člen
Avatar
Hadik:3.12.2015 12:01

Měl bych otázku na vývojáře her do prohlížeče (nemyslím klikačka jako travian, či flashovky), mluvím o moderních canvas/WebGL hrách.

Již nějákou dobu sleduji že Unity (Engine), podporuje mimo exportu do jejich Webplayeru i do WebGL, takže to co by jelo normálně v EXE či v WebPlayeru Vám pojede nativně ve WebGL, třeba na mobilu nebo v chromu na PC bez pluginu.

Pak je tu 2. možnost a tím jsou různé Javascript frameworky (HTML5) jako je pixi.js phaser.js, playcanvas atd. (cely seznam zde: https://html5gameengine.com/)

Rozdíl těchto 2 možností je v hloubce programování, kdežto v Unity defakto jenom skriptujete a engine za Vás udělá většinu věcí a jste limitování tím co engine nabízí, licencí, vykon a dalšíma serepetičkama, u canvas/webgl frameworků pro javascript to je hlavně o tom kodovat, nikde žadnej editor světa vše se píše.

Co je dle Vás lepší ? Je to hodně zvláštní otázka protože může mít více pohledů.

  1. Z pohledu vyvojáře her = Nejspíše unity zajímá ho produkt
  2. Z pohleddu programátora/sa­mouka = Javascript framework kde se hlavně učíte a lezete do hloubky.

Taktéž by mě zajímalo co je dle Vás perspektivnější do budoucna ? (Nyní jsem PHP programátor, ale vidím že prostě JS, webgl, nodejs je budoucnost.)

Odpovědět
3.12.2015 12:01
"Ajťák" nikdy nebere telefon po prvním zazvonění!! Vždy je totiž velice vytížen - buď musí nejprve dopít ká...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.