Diskuze: více souborů
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Člen
Zobrazeno 8 zpráv z 8.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Určitě na to najdeš knihovnu, myslím že je to nějak js require. Myslím že nějaký návod na oop JavaScript tu je také. Pokud používáš třeba nodejs je tam systém modulů již v základu.
jak již bylo napsáno, tohle řeší Node.js kde vlastně každý soubor je modul, který na začátku může mít require s relativní/abolutní cestou na soubor nebo název package, který stáhneš z NPM pomocí npm install a uloží se ti do nodeModules. Každý tvůj soubor pak má na konci module.exports = kde definujes co vlastně se má exportovat z daného souboru, může to být objekt, funkce, class, instance nebo třeba jen proměná.
Plus takový dodatek a otázka na ostatní členy. Není zbytečné dělat více souborů pokud jde o soubor pro klienta? Tedy v případě tisíců řádků bych nad tím také uvažoval, ale okolo tisíce píšu normálně do jednoho a snažím se používat mini verze aby se zmenšila datová náročnost.
nikdy jsem nepsal nic do jednoho souboru kromě nějakých examplů, třída = jeden soubor, možná ti to teď příjde snadné, ale když by to někdo měl číst po tobě tak z toho zešílí
Tak já server část dělím a v C# běžně mám přes 10 tříd ale část pro klienta v js, kterou tvoří z 90% socket.on(... Píšu do jednoho.
Já píšu v JS jak server tak i frontend a v obou částech mám rad přehlednost
Ano já momentálně také a neříkám že miluji zmatky. Ale podle mého je skoro zbytečné dělit plný js soubor pouhých socket.on(... Ale to je asi o názoru. Jinak mít tam i hodně dalších věcí, také bych to dělil.
Zobrazeno 8 zpráv z 8.