Diskuze: Vývojové prostředí pro tvorbu HTML + Javascript
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Člen
Zobrazeno 43 zpráv z 43.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Já můžu doporučit WebStorm, ale je placený. Ovšem pokud si student, tak
jej máš zdarma. Pokud ani to ne, tak WebStorm nabízí EAP (Early access
program), který je zdarma a budeš tam mít nejnovější novinky, které se
ještě do konečné verze nedostali. Samozřejmě nemusí být úplně
stabilný, ale nějakou dobu jsem EAP používal a neměl jsem problém.
https://confluence.jetbrains.com/…WebStorm+EAP
PSPad je minulost, webstorm zase zbytečný overkill. Já přešel z
WebStormu na Atom, kontroluju syntax eslintem, do atomu má plugin. Je
příjemný na používání a má rozsáhlou podporu komunity.
Googluj github atom
Já používám PhpStorm (což je v podstatě WebStorm s nativní podporou PHP a databází) a výrazně mi oproti sublimu zvedl produktivitu. Integrace databázových nástrojů, gitu a podobných milých nástrojů je výhoda.
jo Visual Studio trochu umí, nicméně nesmíš zapomenout, že když v JS uděláš překlep, tak je velmi správně že tě na nic neupozorní už z principu jak je JavaScript navržen. Spíš se zkus podívat na TypeScript, který ti bude překlepy hlídat, taktéž lze vyvíjet ve Visual Studiu.
Mám zkušenosti s PHPStormem, Atomem, i Sublimem. Shrnul bych to asi takto:
PHPStorm
Sublime Text
Atom
Takže abych shrnul shrnutí: PHPStorm doporučuji na velké
projekty, kde využíváš git, FTP, databáze atd.
Sublime Text doporučuji hlavně na HTML a CSS, když ti jde o
výkon na úkor funkcionality
Atom doporučuji hlavně na JS a všeobecně jako střed mezi
těmi dvěma - výkonnější než PHPStorm, chytřejší než Sublime
Mimochodem nic ti nebrání mít více než jeden editor
Visual studio code mi přijde mimořádně opomíjený, přesto se jedná o excelentní editor. A ani debugging pro něj není žádný problém.. Bez problémů lze debugovat i třeba polo nativni mobilní aplikace.. ( nativescript)
PhpStorm, WebStorm či žádné IDE od JetBrains určitě není žádný overkill.
Dlouho jsem také koketoval s editory jako SublimeText či Atom, ale když se na to kouknu zpětně - co mi umožňovali a co mi umožňuje PhpStorm nyní, vždy bych si už volil jen PhpStorm - neskutečně usnadní repetitivní blbosti a má neskutečně fajnovou nápovědu.
Když ti Idea na i7 8 giga Ram zasekávání jenom z kontroly syntaxe ... A oprava trvá půl roku a 4 verze ... No to je problém.
Na relativně slabším Macbooku Air naprosto v pohodě
Atom taky doporučím. Jelikož VS Code špatně našeptávalo, stáhl jsem
si WebStorm. To bylo ňáký divný , tak jsem stáhl Atom a ten je na malej projekt v JS úplně ideál
PS: To vše se stalo během pár hodin!
Chci poděkovat za Vaše doporučení, postupně ty doporučené programy procházím, něco se hodí. I když jak jsem zatím zjistil, tak nejlíp funguje to co doporučuj pro debugging všude, totiž průběžně console.log a sledovat přímo v prohlížeči v konzoli kam to už došlo a kam už ne..Co jsem vyzkoušel tak nejlíp se to zobrazuje v Google Chrome. Halt asi žádná zázračná automatická řešení neexistují
PHPStorm, Sublime-Text
Já mám rád, když si mohu editor kompletně předělat k obrazu svému, proto
mám mnohem radši VIM namísto Sublimu.
VIM je editor, ne IDE. Navíc Sublime si můžeš předělat také
// Sublime je také editor
VIM se dá přizpůsobit i tak aby fungoval jako IDE, hlavně proto, že v hodně IDE jsou věci, které řada lidí nepoužívá. Chápu, že Vim je hlavně textový editor, ale nikde není napsáno, že z něho IDE být nemůže. Právě díky tomu jak je VIM přizpůsobitelný si z něho IDE můžeš udělat sám. Tvoje vlastní IDE, které je přizpůsobené tvým vlastním potřebám. Samozřejmě Sublime se dá taky předělat, ale myslím si že u Vimu máš mnohem větší možnosti jak něco změnit.
Zajímavá videa ohledně Vimu
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
Mas pravdu, le vim je pre zaciatocnika dost narocny.
nemuzu bohuzel hajlajtnou vsechny, tak se ptam tebe.. WebStorm jsem si kouppil, jelikoz ma excelentni podporu angular2.. Ale silene s nim bojuji a popravde se mu podvedome vyhybam..
CO mi absolutne jde proti srsti a nechapu, jak autori mohli takovoou KOJOTINU vymyslet a nedat tam ani checkbox je to, ze je mozne zavrit TAB bez save changes promptu... celkove ten jejich system ukladani je tak silene moc pofiderni......
kdyz mam web a mam tam na vsem watche a kazdy rebuild trva 10sec, tak chci editovat 6 souboru naraz a pak je zaroven ulozit a ne ze s emi pulka savene hned a druha vubec, prtoooze zavru zalozku,, na nic se me nezepta a mam vypnuty autosave pri zavreni tabu.
https://www.jetbrains.com/…changes.html
Měl by fungovat autosave pro všechny případy, které jsi vypsal.
Proč bys chtěl zavírat tab s change save promptem? (jestli jsem to dobře pochopil)
Protoze tak funguji uplne vsechny editory na svete krome editoru od JetBrains. Mas otevreno 10 souboru a v 5ti udelas zmenu, pak je zavres a editor se zepta co s nimi chces udelat, jestli chces zmeny ulozit nebo zahodit.. V jetbrains je zavres a zustanou ti neulozeny treba..
Jetbrains licensovane servery, mali by tu ist vsetky ich programy:
http://jetbrains.tencent.click
http://172.245.22.235:1017
http://idea.imsxm.com/
http://mcpmcc.com:1017
Nech sa paci skus programy od nich, su najlepsie s cim som pracoval
Malo by to byt na verziu 2016.3
ale ja nechci autosave..nekde ti ujede ruka a napises omylem pismenko a jsi v hajzlu..
co je horsi je, ze pproste mas na souborech watche a delas vetsinou nad 2-3 soubory a nechces aby ti to posrany IDE pri kazdym tuknuti mysi odstartovsalo cely rebuild proces :-/ chces udelat 15 zmen a pak je ulozit naraz.
Proste ja si webstorm koupil a s ostatnim jsem spokojeny, ale kvuli tomudle ho opravdu nepouzivam, protoze me to naprosto vytaci do ruda.
Tak překliknutí řeší git a soubor watche prakticky nepoužívám, volám věcičky z terminálu, takže netuším, jaké máš problémy. Watch přes webpack na velkém projektu mi pak trval několik desítek milisekund...
Jestli má webstorm kvůli Angularu 2, pak dost pravděpodobně používá i TypeScript a možná i lite server. To už i u malých projektů není na milisekundy
Lidicky. Který jiný editor na světě dovoluje zavřít neuloženou rozpracovanou práci? Jaký JINÝ? je mi jedno, jestli graficky, textovy, video editor, tak který?
ŽÁDNÝ. Takže je fjan, že tu complainujete ohledně toho, že tudle absolutně netandardní a nelogickou věc řešít GIT, optimalizace ve webpacku (mimochodem, chtěl bych vidět rebuild na watchi, který trvá jednotky milisekund, když všechny starter packy reactu rebuildnou za 5sec, vsechny rebuildy na watchi angularu 6-12sec atd, podle me si lzes do kapsy), moje máma a dalsi...
pardon, chtel jsem dat minusko Bittnerovi.
I react starter pack rebulidi vteřiny.
Vrátím ti to, až to nebudeš čekat A já neříkám že ne, ale React jsem zatím nedělal, dělám jenom Angular2 a TS
Ale todle absolutne nejsou argumenty pro to, ze je to vlastne dobře a úplně normální. Je to jen "já tady pláču, že říkáš, že to ide je špatné". Mimochodem já neříkám, že je špatné,.. á říkám, že bych neváhal ani chvilku ho používat, ale to že mi dovoluje zavřít neuloženou práci (pokud mám vypnutý autosave), nebo to, že ji libovolně saveuje mě prostě štve. Navíc on tam tak strašně netransparantně drží obraz těch souborů v paměti.. takže když mam otevreny porjekt a pak si pullnu, tak mi vyskočí (kolikrát ani to ne) hláška, jestli má reloadnout soubory z disku...
A co se snažím říct.. největší průser těch IDE je, že tam není tzv. "one source of truth". Jlikož nevim jednoduše, jestli ten soubor je takto na disku, nebo u mě.
A já sbírám mínuska s takovou pravidelností.. Vubec netusim, cim to je - kdyz jsem vzdy tak politicky korektní jsem tak aktivní, abych nasbíral alespoň nějaké plus
BTW, vykašli se na Angular-CLI.. jsou tam bohužel tak půl roku za
"fanouškovskou konkurencí". Vždyť ani neumí HMR a co co je nejhorší
nemají pořádně udělaný entry pointy na vendorské DLL, takže ten rebuild
u větší appky na watchi trvá 20sec.. (což je nepoužitelné). Šáhni
po:
https://github.com/…ack2-starter
Třeba. Jediná nevýhoda je, že není možné použít pro HMR node-sass protože ngtools/webpack má v sboě 2 hodně nepříjemné bugy. Ale to jde zatím přežít.
Ale já vůbec Angular cli nepoužívám, mám se rád Používám skoro totožný projekt, ale bez materialu. Nebo možná stejný a pak tam material přidali.
On tam má ruzny branche,.. hodne podobny je angular-class, ale ten tehdy nebyl s ngrx/storem a nemeli tam tehdy async/laty routy, takze jsem pouzil qdouble on je borec,. sice ten solution je trosku bordel (mam rad, kdyz jsou vsechny nastaveni pokud mozno v minimalni mozne mnozine), ale ma to vymakany no AngularCLI pouzivam pro generovani (mam vlastni fork s upravenyma sablonama).
Já nevím co teda vlastně chceš. Pokud chceš všechny soubory naráz uložit tak použiješ save-all (je to taky v tom odkazu). Nicméně co máš problém s auto-save? On ti to přece neukládá při každé změně, ale při vypsaných událostech. A napsání znaku mezi těmi událostmi není. Řešíš tady blbosti, zapni si autosave a neřeš to. Dokud ten tab nezvřeš, tak se neuloží. Když JetBrainsom explicitně řekneš "Neukládej mi soubor, když zavřu tab", tak ti ho logicky sami ukládat nebudou.
Jen aby se choval jako uplne kazdy jiny editor na svete, tedy docela drobnost.
Ano, nezeptá se tě, či to chceš uložit. Buď to uloží nebo ne - záleží na nastavení.Ale pořád jsi nevysvětlil, proč bys to tam chtěl mít. Je totiž rozdíl mezi editorem a IDE a nevidím důvod, proč by se tě měl pro každý soubor ptát, jestli ho má uložit.
Porotze to task ma uplne kaazdy editor (i IDE) a lide jsou na to zvykli a ja jsem take jeste clovek (do pristiho jara minimálně), takže jsem na to taky zvyklý a todle je tak jiné, že ti to přidělává nervozitu
Tak to hold musíš překousnout, to je jediné co ti na to můžu napsat, protože jinak si mi nedal žádný argument, proč bys to chtěl mít jinak. Dříve taky byly zvyklí programovat v ASM, někdo musel první program v C napsat. Prostě ti to ukládá samo a nic víc nemusíš řešit. Narozdíl od logů a podobných souborů se předpokládá, že chceš výsledek uložit. Kdyby se mě to mělo ptát pro každý tab, jestli jej chci uložit, tak ho vyhodím z okna. Umocněno tím, že můžeš udělat prakticky libovolný počet kroků zpět. Kolikrát napíšeš kud kódu, ani jej neuložíš (tím pádem ani nezkompiluješ v případě programu či neotestuješ v případě CSS nebo HTML) a zase to smažeš? Vždyť to ani nedává smysl.
A proč chceš tedy používat něco, co ti nevyhovuje, jako něco, co ti vyhovuje? Pokud se ti nelíbí, že něco nefunguje jako něco jiného, používej prostě to, co ti sedí, ne?
Na tyto "nejasnosti" jsou, pokud vím, zkušební doby...
Zobrazeno 43 zpráv z 43.