Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c++ week
Avatar
Tomhaus
Člen
Avatar
Tomhaus:12.4.2016 19:50

Čauko všici, už před několika měsíci jsem si nainstaloval Ubuntu 15.04 na PC vedle Windows a jsem moc spokojen.
Pro používání Ubuntu jinde než na mým PC jsem našel, že lze udělat Live USB installer z Flash disku. Tak jsem nainstaloval Ubuntu na flashku pomocí programu UNetBootin a nastavil jsem tam, že chci uchovávat data (2GB) při rebootování (což podporuje jen Ubuntu).
Když strčim flashku do starých počítačů, co mají Windows a spustim ubuntu v "Try Ubuntu without installing" režimu, tak v pohodě naběhne a jsou tam uložený data (např. nainstalované balíky, pozadí plochy atd.), který jsem nainstaloval na jiných starých PC dříve.
Když strčim flashku do mýho PC, který má Windows 7 a vedle něj Ubuntu (oba jsou na Hard Disku) nastavim bootování z USB flash disku a snažim se spustit ten samej režim, tak už po bootování se objeví hned jiná nabídka, co můžu dělat s tim Live Ubuntu (jakože, jestli to chci nainstalovat, vyzkoušet, atd.), ale pořád obsahuje režim "Try Ubuntu without installing".
Tak tenhle režim spustim, ale Ubuntu se načte s defaultníma datama (pozadí plochy, balíky jen základní - prostě základní Ubuntu).
Možná to bude verzí BIOSu, ale nevidim důvod, proč když to funguje na počítačích se starším softwarem (pravděpodobně i BIOSem), to nefunguje na počítačích s novějším BIOSem.
Zatím jsem vyloučil, to že by to mohlo být novějšíma Windowsama, protože Windows s tím nic nemá společnýho.
Budu rád za každou radu ohledně tohoto tématu.
S pozdravem, Tomhuas.

Odpovědět
12.4.2016 19:50
Být lepší a chytřejší je důležité, ale někdy se musíme spokojit s tím, co máme.
Avatar

Člen
Avatar
:12.4.2016 19:56

Není to náhodou způsobeno tím, že Try Ubuntu data neukládá, protože se počítá s tím, že si to opravdu jen vyzkoušíš? Musel bys to na tu flashku opravdu nainstalovat - nejlépe tak, že si UNetBootinem hodíš Ubuntu instalačku na jinou flashku, připojíš obě naráz, nabootuješ z té, na které máš instalačku a nainstaluješ ji na tu druhou - pak bude ta druhá fungovat jako plnohodnotný HDD s nainstalovaným Ubuntu.

 
Nahoru Odpovědět
12.4.2016 19:56
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Tomhaus
Člen
Avatar
Odpovídá na
Tomhaus:12.4.2016 20:02

No, řešení to je taky, ale data, který už tam mam ztratim. No nevadí, můžu to zkusit. Ale jakto, že starší PC ty data tímto způsobem ukládají a ty novější to prostě nechtěj ani načíst ani ukládat? A přesto to všechno spouštím v tom samým režimu.

Nahoru Odpovědět
12.4.2016 20:02
Být lepší a chytřejší je důležité, ale někdy se musíme spokojit s tím, co máme.
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Tomhaus
:12.4.2016 21:16

To bude nějaká záhada, můžeš ale data překopírovat na starším PC na nějaké jiné médium a potom si je natáhnout do té normální instalace.

 
Nahoru Odpovědět
12.4.2016 21:16
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.