Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Discount week - May - 50

Tipy z Číny - Obraz z telefonu po celé domácnosti

Tipy na zajímavá zařízení přímo z Číny pro vás připravil internetový obchod Gear Best.

Dnes se podíváme na zařízení, s nímž si můžete na televizi přehrát i video obsah z vašeho chytrého zařízení, například z telefonu či tabletu. Máte tak k dispozici velkou škálu funkcí a nové se vám ještě naskytnou.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jako první zde máme EZCast C2, dále pak E6 a nakonec M2 EZ Cast Portable. Všechna zařízení pak mají mnoho společného - umějí přenést obrazovku z jednoho zařízení do druhého. K tomu jim stačí obyčejná Wi-Fi a vysílací zařízení (telefon či tablet).

A jak to vlastně funguje? Na většinu chytrých zařízení se již dnes dá nainstalovat aplikace, která vše zařídí. V čistém Androidu - tedy nejen v něm, ale začalo to s ním - se dá velmi jednoduše sdílet video a audio obsah - fotografie, video i hudba. Krásným příkladem je tedy Miracast, DLNAnebo AirPlay.

Všechny služby využívají jednoduchého principu - přenáší soubory. Pokud jde o filmy, v praxi se využívala možnost zasílání framů, audia či titulků odděleně. To bylo však trochu nedotažené a ne vždy to fungovalo správně, nehledě například na na ztrátovost dat při přenosu.

Teoreticky jste nyní schopni si ze zařízení s OS Android, iOS i Windows Phone velmi jednoduše přehrávat filmy, seriály či videa z portálu YouTube a různých dalších aplikací na monitoru nebo televizi.

Všechna tři zařízení si můžete pořídit v internetovém obchodu Gear Best a vyjdou vás na průměrně 20 $, což je v přepočtu přibližně 500 Kč. To není příliš a můžete tak svou televizi učinit chytrou a multifunkční za velmi malý obnos - sám jsem podobným způsobem vylepšil televizi doma.


 

Všechny články v sekci
Tipy z Číny
Článek pro vás napsal Pavel Mareš 20.12.2015 17:27
Avatar
Autor se věnuje tvorbě webových prezentací na míru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!