Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Martin Konečný (pavelco1998):8.11.2013 23:22

Ahoj,

mám ve škole za úkol udělat určitý PHP kód (funkci), kterou budu prodávat. Přesněji se jedná o script, který vytvoří PDF dokument, jehož obsahem budou data z anket (otázky, odpovědi, grafy, ...). Script se bude prodávat pro určitý počet klientů.

Edit: Pro upřesnění napíšu, že se to nebude doopravdy prodávat. Učitel je jakoby investor a my ho máme přesvědčit, aby do vývoje naházel prachy, takže musíme počítat, jaké jsou náklady, jaké budou zisky apod.

  1. První návrh byl, že by se to prodávalo pro určitý počet PC. To mi učitel zavrhl s tím, že kdyby byla licence pro firmy třeba pro 10 PC, tak by si prostě mohla koupit licenci pro jeden PC a ten script spouštět jen na jednom počítači.
  2. Druhý návrh byl, že by byly licence pro uživatele, ne pro PC. Tam je zas problém v tom, že by ta fce musela nějak komunikovat s mým serverem (třeba přes cURL), aby zjistila, zda je licence platná, zda je to správný uživatel atd. Navíc i zde by se mohla celá firma přihlašovat pod jedním jménem.

Můj záměr je ten, aby firma nebyla závislá na mém serveru. Aby prostě po zakoupení dostala tu funkci, kterou by pak v případě potřeby nějaký programátor zavolal a dostal by vygenerované PDF.
Jak tohle vyřešit? Jak mám zajistit, aby licenci pro 1 klienta (PC, uživatel, ... ?) použil doopravdy jen jeden klient? Jak zajistit, aby si ta firma tu funkci prostě nepřepsala?

Učitel někomu říkal něco ve smyslu, že klient tu funkci zavolá (nějak) z jeho serveru. To jsem zkoušel právě přes cURL, ale to mi minimálně na školním serveru nefungovalo kvůli nějakému certifikátu, takže to asi nebude úplně vhodné řešení.

Díky moc za jakoukoliv reakci.

Editováno 8.11.2013 23:23
Odpovědět
8.11.2013 23:22
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
David Hynek
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Martin Konečný (pavelco1998)
David Hynek:9.11.2013 0:37

asi bych na to šel přes využívání toho scriptu. Na tvém serveru bude script. A ty budeš prodávat balíčky práv na vytvoření dokumentů. Třeba, za 50Kč balíček s 5x dokumentem, 100Kč s 12x a 500Kč s 100x. Samozřejmě po registraci.

Protože, jak pustíš script "ven" ze svého serveru, jako bys o něj přišel.

Nahoru Odpovědět
9.11.2013 0:37
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.