Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
Java week

Diskuze: program pro vzdálenou správu

Aktivity
Avatar
fazy
Člen
Avatar
fazy:24.5.2014 17:32

ahoj!
existuje nejaky program kterým jde z počítače nebo mobilu editovat obsah mých stránek na nějakém webhostingu? příklad: mám na nějakém hostingu svůj web a součástí webu je blog, který když chci něco připsat tak musím jít na ty stránky a upravit, nebo tam mám vložené rovnou textové pole pro přidání příspěvku.. ale to já nechci, chci mít v počítači program který bude na ten blog trvale napojený a já si tak mohl pohodlně přidávat příspěvky aniž bych na ty stánky musel lézt.. je něco takového?

 
Odpovědět
24.5.2014 17:32
Avatar
Posix
Člen
Avatar
Odpovídá na fazy
Posix:24.5.2014 18:17

No pochybuju, že existuje program přímo pro tvůj blog. Pokud teda nepoužíváš nějaký známý systém. Nějaké obecný program asi bude, ale podle mě je lepší vytvořit si na míru pro tvůj blog. Není to nic složitého. Samozřejmě musíš mit možnost daný program spustit na serveru. Ale pokud jsi někde na freehostingu, tak bych s tím moc nepočítal. Pokud teda nebudeš moct pustit na serveru nějakou aplikaci, tak by se to dalo vyřešit přes REST...

Nahoru Odpovědět
24.5.2014 18:17
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
raito
Člen
Avatar
raito:24.5.2014 22:01

To mi imho přijde trochu jako blbost, v dnešní době, kdy se všechno žene do cloudu.

Než začnu, doporučuju si prohlédnout toto:
http://texy.info/cs/ a pak http://texy.info/…y-vs-wysiwyg

A teď: Co ti brání si buďto napsat skriptík, kterej bude lokální webová stránka a bude pracovat s databází hostingu? Tzn. budeš mít soubor např: add-to-blog.php kterej budeš mít pouze na svym localhostu (nemusíš řešit zabezpečení, ošetření atp.) ale je s tím spojenej stejnej neduh jako kdyby jsi měl nějakou speciální super-cool windows/linux/co­koliv aplikaci: nutnost instalace a když si u někoho na návštěvě budeš chtít něco přihodit do blogísku tak seš v prd.... nebo pokud nechceš aby byla PHP tak jí napíšeš čistě ajaxově a máš jí jako .html (jQuery přes CDN), ale imho moc zbytečná práce.

Jenom pro porovnání, co je lepší?

  • Mít aplikaci, kterou musíš nainstalovat a tahat po všech počítačích, kde jí chceš použít a budeš jí potom vždy spouštět tak, že na ní dvakrát klikneš...

nebo

  • Mít aplikaci, kterou nikde neinstaluješ, prostě v prohlížeči otevřeš uloženou záložku jedním kliknutím, a seš tam, rovnou píšeš (protože jsi chytrý a na svym počítači si uložíš cookies pro trvalé přihlášení). Na cizím počítači pouze zadáš heslo (pokud seš v adminu sám, tak je kravina aby jsi používal i nějaké username)
Editováno 24.5.2014 22:02
Nahoru Odpovědět
24.5.2014 22:01
Asi sem usnul. Co se dělo posledních... 5 let?
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.