Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Avatar
Daniel Troszok:6.5.2019 14:54

Zdravím kolegové,
už nějaký ten měsíc mi v hlavě leží projekt, kvůli němuž jsem si zde na ITnetwork založil účet a zaplatil několik lekcí především v PHP. Po půl roce studia ve volném čase jsem ale došel k závěru, že bych strávil ještě mnoho dalších měsíců nad tím, abych vůbec byl schopen začít programovat to o co mi jde především.

Proto bych zde chtěl najít někoho kdo by byl ochoten a schopen do projektu jít se mnou. Někdo kdo už v programování webových aplikací není úplný nováček jako já, má za sebou několik menších projektů, rád by ale šel do něčeho většího, co by jej dále posunulo, ale něčeho co má smysl a není už mnohokrát vytvořeno. Není to redakční systém, ani eshop, ani framework. Jedná se o platformu, která bude prostředníkem mezi učitelem a žákem na hudební nástroj a také výměna zkušeností komunity učitelů hudby. Samozřejmě kdyby měl chuť i někdo ze zdejších lektorů nebo profíků, budu velmi rád.

Pokud by se projekt podařilo dotáhnout, myslím, že by mohl mít i mezinárodní přesah (tzn. vícejazyčná platforma - další výzva ;-). Zatím totiž nevím o něčem obdobném nikde ve světě.

 
Odpovědět
6.5.2019 14:54
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:7.5.2019 8:28

To bys musel popsat, co to ma delat. Pak by bylo mozne poradit, na co by ses mel zamerit pri vlastni tvorbe.
A minimalne je to tak 100.000, vyvoj noveho sw. A idealne by byl lepsi tym tak 5 lidi, kde jeden je grafik.
Treba by stacilo zprovoznit nejaky redaknci system, ktery dela vicemene to, co chces nez se piplat se systemem na miru. Ale to se z techto informaci neda rici. To by ti pomohl nekdo i zadarmo. S tim, ze budes omezovan systemem. Upravovat to se myslim nikomu nebude chtit. Uz kvuli moznosti snadnejsiho updatovani.
Jo, a s tou multijazycnosti se musi pocitat od zacatku. Predelavat neco hotoveho do vice jazyku je desna drbacka. V podstate to znamena zmenit kazde druhe slovo v kodu a jeste ho musis najit.

Editováno 7.5.2019 8:29
 
Nahoru Odpovědět
7.5.2019 8:28
Avatar
Odpovídá na Daniel Troszok
Jaroslav Smrž:7.5.2019 8:49

Ahoj, spolupráci ve volném čase bych se nebránil, ale prosím o přesnější popis funkcí a principu fungování. Pokud to má být formou jakéhosi live chatu či něčeho podobného, budeš potřebovat znalosti AJAXu. Pokud to má být na principu, že učitel vytvoří obsah k procvičení pro každého žáka, který se uloží do DB a žák si pak přihlášením zpřístupní pouze svůj obsah, pak stačí PHP nebo C#.NET. Jak psal Peter Mlich, tak výhodnější by byla práce v týmu. Počet lidí v týmu ti určí rozsah projektu a plánovaný termín spuštění aplikace.

Nahoru Odpovědět
7.5.2019 8:49
/* Life runs on code */
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Odpovídá na Daniel Troszok
Peter Mlich:7.5.2019 11:09

'učitel vytvoří obsah k procvičení pro každého žáka'
Jestli by slo o tohle, pak odpoved je jednoznacne CMS Moodle.
https://download.moodle.org/
Zdarma. (hodnota asi 1.000.000 kc programatorskych praci)
http://moodledocs.phil.muni.cz/

Predmety, zaci, elektronicke materialy, testy. Ruzny zpusob zapisu do kurzu.
Hodne to vyuzivaji skoly, prevazne VS a ruzna skolici strediska.
Ma to ruzna omezeni, ale mozna by to mohlo stacit.

U nas to treba chteji pouzit kompletne na vyuku. Zatim se to rozbiha. Dlouhodobe to vyuzivaji cizi jazyky a informatici.
https://elearning.fpf.slu.cz/…se/index.php?…
S tou ikonou panacka je kurz otevreny i hostum, takze muzes mrknout, co tam je. Po kliknuti vyber odkaz/tlacitko Prihlasit jako host. Neni to moc ukazkove udelane, ale ty ostatni se snazi ucitele delat lepe.

Editováno 7.5.2019 11:11
 
Nahoru Odpovědět
7.5.2019 11:09
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
 
Nahoru Odpovědět
7.5.2019 11:13
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Daniel Troszok:7.5.2019 22:38

Díky za reakci. Jak píšeš učitel vytvoří obsah k procvičení. Takže základ to php, ale ajax bych chtěl využít později pro UI.

 
Nahoru Odpovědět
7.5.2019 22:38
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
Daniel Troszok:7.5.2019 23:34

Díky za tip, v rychlosti jsem moodle omrknul. Shodou okolností jsem se o tom už dnes s někým bavil. Hned první věc, která mě od moodle odrazuje je přílišná komplexnost = složitost. Musí se v tom zorientovat muzikant(!) a i žák na prvním stupni ZŠ.

Pokusím se více přiblížit o co mi jde. Budu předpokládat, že jste se neučili hrát na hudební nástroj, tak to zkusím popsat třeba na doučování z matematiky.

Máte několik žáků, dejme tomu z různých tříd 2. stupně základní školy. Každý žák musí zvládnout učivo matematiky svého ročníku a na to máte pro každý ročník vytvořenu sbírku úloh a příkladů. Z této sbírky pak žákům vybíráte příklady k procvičování, a protože každému jde něco lépe a něco hůře vybíráte příklady tak, aby si každý procvičoval to co zvládá obtížněji, ale současně volíte snadnější řešení příkladů, aby jste ho neodradili, ale aby zároveň pochopil alespoň princip nebo postup výpočtu. S každým žákem se scházíte jednou za týden, kde vám žák předvede výsledky své práce, proberete je, opravíte, vysvětlíte, zhodnotíte a podle těchto výsledků pak volíte další postup - opakovat na dalších příkladech, zvýšit obtížnost nebo jít na další učivo.

Tohle je však pouze jedna z funkcí platformy. Ta druhá je, že přes tuto platformu jste v kontaktu s komunitou učitelů matematiky, se kterými můžete řešit, třeba jak danou problematiku vysvětlit jinak, když žák váš výklad nechápe, nebo jak zvolit jiný postup řešení a podobně. Současně spolu vytváříte obrovskou sbírku příkladů, ze které mohou čerpat všichni, takže nemusíte mít doma desítky učebnic matematiky a sbírek. V neposlední řadě se příklady mohou aktualizovat nebo obměňovat, takže žák nemusí počítat rychlost parní lokomotivy, ale třeba pendolina. ;-)

Jako žák máte na této platformě, vše potřebné k co možná nejhladšímu průběhu - vzorce, postupy výpočtu atd.

A asi nechcete, aby se vám v tom motali fyzikáři nebo nedejbóže češtináři (ještě by vám opravovali gramatické chyby ve slovních příkladech)

 
Nahoru Odpovědět
7.5.2019 23:34
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Daniel Troszok
Jaroslav Smrž:8.5.2019 6:18

Pokud jsi z Prahy, tak nejlepší by bylo se sejít a podrobně probrat všechny zamýšlené funkce atd, navrhnout strukturu aplikace a databáze. Zatím se to zdá jednoduché, ale je potřeba zvážit rozšiřitelnost a tudíž také možnosti využití moodle. Napsat kompletní redakční systém pro podobnou aplikaci není problém, ale také to není práce na 5min. Vzhledem k tomu, že učitel bude vytvářet ty příklady pro každého žáka individuálně, tak to musí být velice sofistikované, aby u toho nestrávil půl života.

Nahoru Odpovědět
8.5.2019 6:18
/* Life runs on code */
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Odpovídá na Daniel Troszok
Peter Mlich:9.5.2019 7:57

Moodle :)

  • Nebo googlem zkus najit neco podobne k predelani.
  • Jenom politika uzivatelu, bezpecnost hesel a aspon trochu gdpr ti spolkne 90% programovani.
  • Muzes zkusit oslovit ucitele, studenty informatiky nejblizsi VS nebo jakekoliv na netu. Mohla by to byt zajimava skupinova bakalarska prace.

Osobne mam radeji hotove, byt v necem ne uplne vyhovujici, reseni.
U nas mame 5000 osob, studentu a zamestnancu. Provozujeme asi 200 sluzeb. Od isic karet, mail, web, moodle, wifi... A neni unosne hrabat se v kodu aplikace. Potrebujeme, aby co nejvic obsluhy prebrali uzivatele a my spravovali jen extremy, jakoze nekde neco neni nebo nejede. Mame maly tym (3-10 IT pro 5000 osob). Ale hrozne sikovne spravce serveru a techniky. V 85% vsech tech 200 aplikaci bez problemu jede.

Hudba mi nic nerika.
Co bych doporucil, naucte ty lidi nejdriv programovat. Usnadni pochopeni ruznych veci. Prace, elektronika i hudbu.
Navic si myslim, ze v podstate je hudba programovani podobna. Abys to dobre zahral, musis se na to koncentrovat. Musis si dopredu pripravit tony, ktere chces a presunout spravne prsty.
Kdyby se vedle dohadovali hlasite kolegove, drncel telefon nebo ti hral nekdo jinou hudbu, okamzite vypadnes z koncentrace a je po vsem. Takze programatori moc nemusi hudbu, pokud jsou hluboce ponoreni do problemu.

Editováno 9.5.2019 7:57
 
Nahoru Odpovědět
9.5.2019 7:57
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
Daniel Troszok:10.5.2019 0:54

Obávám se, že naše sociální bubliny nemohou být na vzdálenějších koncích galaxie, když musím naší sekretářce neustále připomínat, že mi nemusí email vytisknou a pak s ním za mnou přiběhnout, ale stačí přeposlat, protože to na papíru opravdu nepotřebuji. ;-) Ani další členové vedení na tom nejsou o mnoho lépe.

Skvělé, že vám to takhle funguje, ale kdyby se muzikanti dali tak snadno předělat na programátory tak už muziku dávno nikdo nedělá. Prozatím jsou většinou rádi, že jsou schopni nacvakat něco do iZUS, když jim tam nevyskočí nějaká hláška :-D

Každopádně za reakce díky.

 
Nahoru Odpovědět
10.5.2019 0:54
Avatar
Odpovídá na Daniel Troszok
Tomáš Novotný:10.5.2019 6:12

Ahoj Danieli, v tomto směru podpořím Peter Mlich. Jde o to, že když bys to chtěl na zelené louce, tak požadovanou kvalitu/funkčnost a odladěnost patrně nezaplatíš. Navíc dopředu nevíš, které funkce a jejich provedení bude to nejvíce vyhovující - mohlo by se stát, že na tom, co považuješ za důležité a nutné, se v praxi vůbec neosvědčí/nepot­vrdí. Přitom bys mohl do daného požadavku nainvestovat tuny a tuny času/financí - zbytečně nebo s velmi malým efektem. V praxi se mi též osvědčilo, že je lepší vzít již nějaké podobné řešení a na něm upravit největší nedostatky. Případně si dovytvořit to, co opravdu chybí s tím, že to nebude 100% dokonalé a službu hlavně rozeběhnout.
K vlastnímu speciálnímu řešení na míru přistoupit až budeš mít buď neomezené množství financí, nebo bohaté zkušenosti s tím jak to má skutečně vypadat (ověřenou praxí).

Nahoru Odpovědět
10.5.2019 6:12
∞ ... the exact amount of possibilities how to deal with the situation ... so by calm, your solution is one of many
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:10.5.2019 7:48

Souhlas s Tomáš Novotný. Zkus Moodle, Joomlu, Wordpress nebo neco jineho. A treba zjistis, ze potrebujes jine a jake chovani.
Tohle jsou stare stranky, ale mozna pouzitelne info:
https://navody.c4.cz/moodle
https://navody.c4.cz/…ove-aplikace
https://navody.c4.cz/wiki-systemy
a ostatni z menu

Mame tu uplne stejny problem se sekretarkami a uciteli. Kdyz oni se k tomu stavi jako k nepriteli a co delat nemusi, nechteji. A vedeni to tise toleruje.Jako, nereknu, ze to maji umet pouzivat hned. Ale po 15 letech, co tu jsem... Vzdyt i dvoulete dite by to zvladlo behem mesice-roku.

Editováno 10.5.2019 7:51
 
Nahoru Odpovědět
10.5.2019 7:48
Avatar
Daniel Troszok:13.5.2019 23:17

Díky za odpovědi, kouknu se tedy na moodle, i když jsem k tomu trochu skeptický. Přeci jen, to asi nebylo děláno pro výuku hudby, ale uvidíme.

 
Nahoru Odpovědět
13.5.2019 23:17
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:14.5.2019 9:35

Ber to tak, ze je to zadarmo a bez prace. Ale treba si ujasnis, co se ti na tom libi a co ne a podle toho si udelas svuj program. nebo si muzes moodle upravit :)

 
Nahoru Odpovědět
14.5.2019 9:35
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 14 zpráv z 14.