Diskuze: Zdieľaná DB na localhoste
V předchozím kvízu, Online test znalostí PHP, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Tvůrce
Zobrazeno 22 zpráv z 22.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí PHP, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
V prípade ze jeden z nás je Backend a jeden čisto na front ?
Na co by měl frontenďák mít přístup k DB?
Šak to je jedno. Aby mohl pracovat, tak stejně potřebuje aktuální schéma. Ty prostě napíšeš ty migrace a on si je potom jenom spustí. Tím se mu dorovnají rozdíly a může pracovat dál.
Pokud se jedná o nějakou složitější aplikaci, tak je dobrý k tomu přidávat nějaký defaultní/testovací data, aby to člověk pořád nemusel ručně vytvářet nebo klikat v aplikaci.
Například Doctrine má pěkně řešený migrace a pak na defaultní data například Doctrine Fixtures.
A je nutné vyvíjet to offline? Pokud ne, můžete si vytvořit DB někde na webu. Např. WebSupport umí vzdálený přístup.
Ak mu vypisujem nejaké údaje z DB ktoré on spracováva tak sa na stránku nedostane kvôli chybe, prípadne nevie aké dáta vypísať.
To chápem samozrejme problém je v tom že obaja pracujeme v škole (offline). Teda ráno si stiahne posledný commit a v škole na ňom maká príde domov a pushne ho ...
Našiel som niečo takéto https://github.com/…s/migrations využívam Nette Database ale bohužial asbsolutne netuším ako to korektne nasadiť. Nevieš o nejako TUTE prípadne niečo podobné ?
Samozrejme všetkým ďakujem za pomoc
Na https://nextras.org/migrations/docs by měla být nějaká dokumentace, ale koukám, že ta stránka je mrtvá, tak ji snad brzy opraví.
https://www.youtube.com/watch?… tady máš něco k těm migracím obecně
Jinak zkus prohledat nette fórum a google.
Ja by som to riešil databázou online. Určite najmenej bolestivé riešenie, pokiaľ sa chceš vyhnúť migrations a seeders. Proste niekde na endore, alebo hocikde budete mať dočasný host databázy, tam budeš všetko upravovať a budete ju zdieľať obidvaja. Odpadá ten problém, že front-end sa o DB teda vôbec nemusí starať. Backend urobí zmeny a frontend ich má automaticky, nemusí nič riešiť
Existuje způsob jak zveřejnit například sql databázi, webový server a prakticky cokoliv jiného i bez veřejné ip adresy. Jedná se o službu ngork která natuneluje tvůj počítač pomocí externího serveru. Jinak bude tvá db dostupná jen v rámci tvé vlastní sítě. Další jednoduší možností je ta veřejná IP
Jakto? Pokud například na již zmíněné endoře vytvoříš účet a free hosting ze kterého využiješ jen DB kterou napojíš do svého projektu.
V takovém případě je nutné ale zacvakat program plus je pro jednu IP při cca 192,- ročně. Nebo program mega na 5 IP adres za cca 840 rok. Stále se jedná o vcelku pěknou cenu. Jediné co bude veřejné je DB. pro vyšší zabezpečení nastavíš přístup jen určitým ip adresám a máš vystaráno. Nicméně pokud pracuješ ve skupině pravidelně nebo dlouhodobě tím myslím minimálně rok. možná by se vám vyplatilo třeba i společně zainvestovat do nějakého mini pc, nainstalovat na něj kompletní web server a poté pomocí veřejné ip nebo již výše zmíněného ngorku zveřejnit to co potřebuješ. Budeš mít vše pod kontrolou a nestane se ti že na tebe endora ušije boudu náhlým omezením služeb v daném programu už se to jednou kdysi stalo
Veškerá práce zůstane offline jediné co bude zdílené je databáze přesně tak jak to požaduješ
To co hovoriš je síce pravda ale ako sa chceš pripojiť na tu DB ked si offline ?
Jo sorry to o té škole jsem jaksi přehlédl. Předpokládám že máte nějaký harmonogram aby vaše práce měla alespoň nějaký formát v tomto případě je tedy jediná možnost migrace.
Edit. dovol mi ještě jednu otázku o jakou školu se jedná o základku nebo střední
Študujem na strednej škole na OA teda uplne mimo IT
Hosi s tou vzdalenou DB ... zkouseli jste to na vlastni kuzi nekdy? Ja si naposled malem vytrhal vlasy jakou to melo odezvu Nedokazu si predstavit na tom postavit web, ktery mnohdy odesle nekolik desitek queries naraz
já také ne ale pro účely testování je to dostačující. Nicméně zaleží na konfiguraci, např rpi B+ které mám pod stolem. Na němž funguje web server má celkem slušnou odezvu na vzdálenou db vzhledem k jeho výkonu. Vzdáleně do něho ukládám data z čidel a meteostanice postavené na arduinu, stále ale platí že se jedná o podvojený systém ukládání dat primárně se data ukládají na sd kartu.
Na reálný projekt kjterý by šel mezi lidi bych to tedy rozhodně neposlal, ale pro interní účely bych po tom hrábnul všemi deseti.
Ahoj,
také používám xampp a v phpMyAdminovi jdou nastavit replikace. Replikovat by
se měla i struktura databáze ne? Já osobně to nezkoušel, ale přijde mi to
jako řešení. Jak se dostanou PCčka do spojení, tak se replikujou. Záleží
na tom, kdo bude primární a kdo sekundární.
Pokud se na projektu používá Doctrine, tak se tohle vše dá automatizovat pomocí commadu schema-tool:create/update, který podle Entit vygeneruje strukturu databáze, či v ní udělá změny, které na Entitách najde. Samozřejmě se takto nedají generovat View, Triggery etc. ... každé řešení má své pro i proti
Zobrazeno 22 zpráv z 22.