Pohodový přivýdělek, PHP a MySQL, 350 Kč/hod. z domova. Chceš? Klikni pro více info.

Diskuze: Formulář pro evidenci poškození.

PHP Nette Framework Nette framework Formulář pro evidenci poškození.

Aktivity (1)
Avatar
Frederik Fako:6.12.2017 13:03

Dobrý den,
pracuji na aplikaci v Nette a jde o to, že mám stránku, na které je pouze jeden formulář s několika inputy. Mám zde 3 cavasy, které po odeslání formuláře předávám pomocí javascriptu do inputů a následně jej ukládám jako obrázek na hosting. Vše funguje jak má, jen bych se chtěl zeptat zda je to využitelné v praxi, když bude aplikace hojně používána a bude se uploadovat celkem velké množství fotografií. Nejsem si jist v tom, zda je dobrý nápad ukládat obrázky na hosting ( zda brzy nevyčerpám místo ) nebo se pro to používá API od Dropboxu či podobného cloudového uložiště popřípadě jestli se obrázky ukládají přímo do databáze.

 
Odpovědět 6.12.2017 13:03
Avatar
Frederik Fako:6.12.2017 13:14

Dobrý den,
mám otázku ohledně nahrávání obrázku. Kam obrázky ukládat?

  • Využít hosting
  • Ukládat je přímo do databáze
  • Použít API od Dropboxu či Google disku
  • Nebo zda existuje nějaká jiná lepší alternativa.

=> Jde mi o rychlost, bezpečnost a bezpečnostní kapacitu uložiště.

Dále bych se chtěl zeptat zda je bezpečné předávat canvas pomocí javascriptu do inputů a po následném odeslání formuláře jej ukládat jako obrázek. Momentálně to dělám tak že:

  • Při odeslání formuláře se canvasy "předají" pomocí JS do připravených inputů v daném formuláři.
  • V Nette získám hodnotu z těch inputů a uložím je jako obrázky.
 
Nahoru Odpovědět 6.12.2017 13:14
Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Frederik Fako
Jindřich Máca:6.12.2017 15:36

Ahoj,

já začnu druhou otázkou. Pokud překlopíš data od uživatele pomocí JS na straně uživatele, je to čistě jeho problém. :D Avšak potom, co se to odešle na server se to začne týkat bezpečnosti všech uživatelů. Tam potom záleží, jestli se do té hodnoty nemůže dostat nějaký škodlivý kód, se kterým by navíc bylo špatně nakládáno. Nette by pro tyto účely mělo být docela zabezpečené, takže pokud tam nebudeš dělat nějaké hlouposti (např. data obrázku ukládat přímo do databáze bez ošetření SQL injection), mělo by to být relativně bezpečné. ;)

Co se týče první otázky, tak bohužel ta otázka je položena dost špatně nebo je nekompletní. Tohle všechno přeci záleží na parametrech toho hostingu nebo úložiště a předpokládaném toku obrázků (obecně dat). Tzn. musíš si spočítat, kolik dat bude potřeba ukládat při "běžném provozu" a podle toho už asi odhadneš, kolik budeš potřebovat prostoru. Následně je to o porovnání ceny, co se Ti více vyplatí pořídit a provozovat. Otázka by tedy měla znít, buď jak si to máš spočítat, nebo uvést potřebné parametry hostingu i přepokládaný provoz a nechat to spočítat někoho tady na fóru a doporučit Ti nejlepší variantu dle jeho propočtů. Jinak může někdo přijít a říct, ukládej to do databáze, protože ...??? , venku svítí sluníčko. :)

 
Nahoru Odpovědět 6.12.2017 15:36
Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Jindřich Máca:6.12.2017 15:39

Jinak co se ještě týče rychlosti ukládání, tak zase obecně záleží, jaký očekáváš provoz a bezpečnost už je pak spíše záležitost konkrétní implementace. ;)

 
Nahoru Odpovědět 6.12.2017 15:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.