Diskuze: Nedostudovaná VŠ
Člen
Zobrazeno 7 zpráv z 7.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
Čauvec Vojto, rozhodně to cenu má pokud tě to vážně hodně baví. Neříkám, že seženeš v programování hned práci, ale pokud na sobě budeš pracovat, tak časem se ti to splní. Na začátek bych ti doporučil práci a u práce se učit, chodit na kurzy, číst knihy, dělat rekvalifikace, ale hlavně a to jsem se naučil tady na itnetworku - vyber si moudře jazyk. Jde o uplatnění na trhu a o to, aby tě bavil a ty jsi v tom viděl smysl.
Certifikáty a školy jsou pěkné věci a u pohovoru ti pomohou, ale je
třeba ty jazyky vážně znát, říkám to jako někdo kdo si pár těch
pohovoru zažil a velmi rychle jsem se z kluka co si myslel jak moc toho umí
probral.
Teď mám práci úplně mimo programování, ale pořád se učím, takže
chápu tvou situaci - pořád se učit a zdokonalovat a potom to zkusit
znovu.
Ahoj. sice nevím jak to funguje u vás, ale vím že někteří z mých přátel co studovali např. VŠB, opakovali předmět i 3x, ale o třetí pokus museli požádat, myslím, že děkana nebo někoho. Zkus si projít Vaše směrnice, popřípadě se zeptej na studijním. To jen na okraj tématu, abys věděl, že možná nějaká šance je. Každopádně držím palce.
Ahoj,
se školou jsem na tom byl podobně - chodil jsem na obecnej osmiletej gympl,
pak jsem pobyl rok a půl na vejšce a byl odejit, tak jsem nastoupil jako
programátor do jedný malý firmy, tam se teprv naučil OOP a ještě novej
programovací jazyk k tomu, tím jsem získal praxi a pak už s praxí se práce
hledá celkem dobře.
Poptávka po programátorech je teď velká, školy, certifikáty a praxe ti pak akorát dávaj větší výběr, kam jít a co dělat.
Ahoj,
vysoká poptávka je sice pěkná, zvlášť tady v Brně, ale můj problém je,
že nevím na jaké nabídky se mám zaměřit. Kamarád ze školy, který už
rok pracuje v QA Automation mi sice tvrdí, že hodně firem v oboru řeší
nedostatek kvalifikovaných lidí systémem "Něco málo umíš, zbytek tě
doučíme" a existuje šance, že by mi mohl pomoct k nim až budou po novém
roce nabírat ... ale kdykoli se podívám na nabídky práce, tak si připadám
jako malej Jarda.
Nutno podotknout, že jsem realista, tz. nečekám že bych si v současné situaci mohl vybírat a očekávat závratnou práci, ale spíš bych rád nastoupil jako děvečka na všechno, abych se měl šanci toho co nejvíc naučit.
Zaměř se hlavně na to, co tě baví.
Ať už jsou to weby, programování her, desktop aplikací, testování nebo
cokoliv jinýho.
A pak se neboj psát i na inzeráty, kde si myslíš, že nemáš šanci, ono to občas vyjde, i když si myslíš, že jsi bez šance - nejhorší přístup je ten, když skoro nikam nenapíšeš, protože si myslíš, že by tě stejně nevzali
A samozřejmě je dobrý mít nějakou ukázku toho, cos vytvořil, když nemáš ani školu, ani praxi - já třeba v první práci ukazoval nějaký svoje hry.
Ahoj, začal bych tím, že mě to taky od jakživa táhne k programování, ale:
já studoval střední prumku zaměřenou na IT kterou jsem odmaturoval s jedničkama a následně jsem na vysoké taky nepochodil. Následně jsem potřeboval na rychlo nějakou práci, tak jsem nastoupil na IT support do Unicorn Systems a byl celkem spokojený, nicméně programování je programování a tak jsem začal hledat práci jinde.
Klasicky jsem napsal na spoustu inzerátů, ze spousty odepsali a byl jsem na spoustě pohovorů nicméně mé znalosti programování nebyly tehdy nic moc. Nicméně na jednu nabídku, která nebyla úplně 100% vývojář, ale bylo to s tím dost spojené mě chtěli a já řekl ano.
A 3 měsíce zpátky nastoupil do nové firmy na pozici jak říkáš děvečky pro všechno ve vývoji softwaru a nejen, že se podílím na pomocí s tím hlavním softwarem, ale píšu samostatné scriptíky a prográmky, které pomáhají jinde ve firmě. A to hlavní, za 3 měsíce jsem se toho naučil víc než za x let předtím a jsou se mnou spokojení
Zobrazeno 7 zpráv z 7.