BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Diskuze: Vysoká škola

Aktivity (2)
Avatar
Starley
Člen
Avatar
Starley:31.1.2019 12:02

Ahoj,
Řeším trošku dilema s vysokou školou. Chtěla bych se zabývat informatikou, popřípadě matematikou. Uvažuju o Matfyzu, VŠB, nebo bych chtěla vyzkoušet třeba MIT (předpokládejme, že mě přijmou :D). Kde myslíte, že to bude stát nejvíce za to? Jde mi hlavně o zkušenosti/uplat­nění poté v praxi. Je lepší zůstat v ČR, nebo vycestovat? Můžete navrhnout i jiné, jsem otevřená všemu :)

 
Odpovědět
31.1.2019 12:02
Avatar
Odpovídá na Starley
Ing. Petr Štechmüller:31.1.2019 12:31

Ahoj, výše zmíněné školy jsou určitě dobrá volba. Podej si přihlášku a uvidíš, jak to budeš zvládat. Co se týče studia v zahraničí, určitě doporučuji. Většina škol podporuje tzv. program Erasmus, což je vlastně výměnný pobyt studentů v zahraničí. S tím bych ale počkal minimálně na letní semestr prvního ročníku.

Nahoru Odpovědět
31.1.2019 12:31
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Starley
Martin Vejvoda:31.1.2019 19:24

Ahoj, na Matfyzu druhým rokem studuju matematiku a můžu jen doporučit. Nemám prakticky žádnou negativní zkušenost. Uplatnění je obrovské a to jak u matematiky, tak informatiky. Pokud tě baví tyto obory a nemůžeš si vybrat, tak Matfyz nabízí obor Matematika pro informační technologie, který se je snaží skloubit dohromady. První ročník je společný s obecnou matematikou, ve druhém si už vybíráš zaměření. Je na výběr bezpečnost (tedy věci jako šifrování, ale i kryptoanalytické útoky) a počítačová geometrie (zpracování obrazu). Tenhle obor má velký uplatnění v praxi, teoreticky můžeš jít už po bakaláři pracovat (ale nemusíš).

Určitě ale zajdi na dny otevřených dveří (nejen Matfyzu), tam se toho o školách a oborech dozvíš nejvíc.

Nahoru Odpovědět
31.1.2019 19:24
matika > informatika
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.